Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:09
Jaką żarówkę wybrać??tył,przeciwmgielna Corsa B
Autor Wiadomość
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Marzec 2009, 21:55   Jaką żarówkę wybrać??tył,przeciwmgielna Corsa B

Witam,mam zamontowane w swojej corsie takie lampy z tyłu jak na foto,tylko brakuje mi przeciwmgielnej żarówki i teraz hmmm... nie wiem jaką kupić bo oryginalną już przesiałem gdzieś i nie wiem jaką moc musi mieć,a może diodową kupić??podkreślam że żarówka musi świecić na czerwono
 
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 22:18   

Praktycznie w kazdym motoryzacyjnym dostaniesz zarowki w kolorze czerwonym. A potrzebujesz 21W,oczywiscie 12V ;)
Diodowe moim zdaniem to lepsze rozwiazanie bo maja biale diody,lepiej sie przez to prezentuja i zywotnosc diod jest dluzsza niz zwyklych zarowek.

Ale tak w sumie to na przeciwmgielne swiatlo to zarowka wystarczy. Uzywasz je tylko co jakis czas :)
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 23:19   

apropo tematu żarówek. szukałem na allegro R5W na 12V do podświetlenia tablicy z tyłu koloru niebieskiego i nic nie znalazłem macie coś takiego? czy jest to "legalne"? Czy podczas kontroli może to być temat do dyskusji z stróżem prawa?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Marzec 2009, 20:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


chemas86 napisał/a:
czy jest to "legalne"

nie
pico8 napisał/a:
21W,oczywiscie 12V

dokładnie. Tak na dodatek: nazwa katalogowa: P 25-1
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2009, 14:21   

chemas86 napisał/a:
czy jest to "legalne"? Czy podczas kontroli może to być temat do dyskusji z stróżem prawa?


Niestety tak jak napisał dudu nie jest to legalne.
Jak by ktos miał inne zdanie: podstawa prawna Dz.U nr. 32/2003, poz.262 - tam jest taka tabelka ktorą dokladnie opisuje warunki techniczne świateł.
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2009, 14:59   

no i wszystko jasne, Finos dzieki za wyczerpującą odpowiedź!
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2009, 00:05   

Wracając dzis z pracy do domciu dopadła mnie straszliwa mgła. No to ciach tylne przeciwmgielne. Jade i przede mna jechała corsa B 3 drzwiowa z zapalonymi też światłami przeciwmgielnymi ale po obu stronach. Zdziwiło mnie to troche bo u mnie pali tylko po stronie kierowcy.
Ktoś moze napisac jak jest występują tylne przeciwmgielne oryginalnie?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2009, 09:24   

Oryginalnie występuje jedno po lewej stronie, ale przepisy dopuszczają także dwa światła przeciwmgłowe tylne, umieszczone po oby stronach pojazdu. Podejrzewam ze po prostu ktoś sobie przerobił ,albo miał wsadzone jakieś inne lampy.
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Listopad 2009, 13:23   
   Moje auto: GTC


Finos, dokładnie przerobił... Już też o tym myślałem i po jednej stronie we wtyczce nie ma jednego kabla, który jest odpowiedzialny za żarówkę przeciwmgielną :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2009, 17:53   

Tylko pytanie czy jest sens to robić, przypominam że w Polsce można włączać światło przeciwmgłowe tylne przy widoczności poniżej 50m a szczerze mówiąc rzadko są takie mgły, wiele osób nawet jak jest mała mgiełka to już włącza światła przeciwmgłowe tylne. Co innego przednie - tam nie ma takich ograniczeń.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Jaką żarówkę wybrać??tył,przeciwmgielna Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.