Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:28
problem z hamulcami
Autor Wiadomość
 nastik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Listopad 2009, 20:31   problem z hamulcami

witam
mam pytanko czy miał ktoś podobny objaw i co to mogło być jadę sobie wczoraj i naciskam na hamulec a tu psikus pedał w podłogę nacisnąłem parę razy i są hamulce sprawdzam za chwile są ujechałem kawałek i znowu to samo zatrzymałem się wycieków nie stwierdziłem w zbiorniczku jakby trochę mało płynu ale nie pusty do maximum wlałem może z pięćdziesiątkę i na razie spokój ale chciałbym wiedzieć co to bo w końcu to hamulce i nie ma żertów ma ktoś jakieś pomysły
pozdro
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Listopad 2009, 22:23   

Na pewno żadnych wycieków? Sprawdź cylinderki z tyłu.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Listopad 2009, 22:23   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Pewnie za mało miałeś płynu. Jak po uzupełnieniu problem nie ustępuje to należy odpowietrzyć przewody układu hamulcowego
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Listopad 2009, 08:30   
   Moje auto: ASTRA G


nastik chłopaki dobrze piszą. Takie objawy jednoznacznie wskazują na nieszczelność w układzie hamulcowym. Najczęściej właśnie cylindeki puszczają. Konieczne jest odpowietrzenie układu. A kiedy zmieniałes ostatni raz płyn hamulcowy?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Listopad 2009, 15:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


spidan napisał/a:
A kiedy zmieniałes ostatni raz płyn hamulcowy?

właśnie przypomniało mi się, że bardzo ważną cechą płynu hamulcowego jest wysoka temperatura wrzenia. Płyn hamulcowy jest stanie mieszać się z wodą. Rozcieńczanie płynu powoduje obniżenie temperatury wrzenia, co za tym idzie problemy ( zapowietrzanie itd)
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2009, 10:36   

Dołączę się do do tematu. Jaki płyn hamulcowy lać najlepiej? Dot 3 czy Dot 4? I czy można owe 2 płyny ze sobą zmieszać bo nie chciałbym spuszczać wszystkiego z układu hamulcowego.
 
 
     
 nastik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 19:45   

witam wycieków nie stwierdziłem ale dziś rozebrałem kółka i jeden cylinderek tak jakby za luźno chodził więc go wymieniłem na nowy przy okazji jeszcze założyłem nowe szczęki a płynu nie wymieniałem nigdy jak pewnie większość i nadmieniam że po przednim dolaniu zaraz po awarii więcej niespodzianek nie było koszt wymiany niewielki a o wiele pewniej się jeździ
pozdrawiam
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Listopad 2009, 20:52   
   Moje auto: ASTRA G


nastik napisał/a:
płynu nie wymieniałem nigdy jak pewnie większość


złe podejście :krzesłem:
Płyn powinno się wymieniać najdalej co 2 lata, ze zwzględu na wysoką higroskopijność płynu hamulcowego. Zaciąga wodę nawet z powietrza, przez co spada sprawność układu hydraulicznego, tak jak to Dudu wspomniał.

Andi płynów nie powinno się mieszać. Jak nie wiesz jaki masz, to wymień na dot4. Koszta jak koszta ale to jest bezpieczeństwo Twoje, twoich pasażerów i wszystkich innych!!!
 
 
     
 remus


Informacje
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2009, 13:23   

Dokładnie płynów się nie miesza. A na bank jest dot4.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » problem z hamulcami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.