Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 17:04
Pochylenie kół na obniżonym zawieszeniu.
Autor Wiadomość
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 19:41   Pochylenie kół na obniżonym zawieszeniu.

Witam. Mam w mojej Corsiuni założone niskie zawieszenie. Po obniżeniu widać dość duże odchylenie kół od pionu, i co za tym idzie wcina mi bieżnik od środka opony bo zewnętrzną stroną tylko lekko dotyka asfaltu. Czy w corsie jest możliwość regulacji pochylenia?? Bo otwory przy piaście do mocowania amort. nie są "fasolkami" Jak jest u was w zglebionych corsach?? Pozdro
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 20:04   

Można regulować takie coś jak wymieniasz zawieszenie to są takie dwie śruby nad hamulcem. To całe można ruszać ( Cieżko mi to wytłumaczyć bo niepamietam fachowych nazw) do środka koła będą ustawione w pozytyw , na zwenątrz w negatyw. A najlepiej jechać na ustawienie zbierzności. :D
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 21:44   

Chodzi Ci o te 2 śruby którymi jest przykręcony amortyzator do piasty?? bo jeśli tak to ja nie mam tam żadnego zakresu ruchów.
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Sierpień 2009, 03:36   

zrobie zdjęcia w czwartek i jeżeli się wcześniej nie dowiesz to wrzuce je i Ci pokaże pozdro
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 26 Sierpień 2009, 18:04   

Regulować można tylko seryjne zawieszenie, inne nieseryjne już mogą takich możliwości nie mieć. Trzeba będzie nawiercić parę otworów tu i tam żeby szło :hyhy:
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 13:43   

ale regulować można chyba tylko z przodu?!!! bo ja z tyłu nie mam żadenej regulacji, a właśnie z tyłu mi stoją koła tak jak StitchRD, :kwasny:
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 13:44   

No z przodu , a że z tyłu tak Ci stoją dziwnie to niewiem czemu ...
 
     
 Rafluss



Informacje
Imię: RaV
Wiek: 35
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Słupca
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 10:50   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTi


też miałem taki problem przy swoim autku.. należy górne śruby mocujące amor z piastą zamienic na takie o mniejszej średnicy i wtedy piaste można odchylac gorą do zewnątrz co daje ustawienie koła w pionie :)
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 22:32   

Rafluss napisał/a:
należy górne śruby mocujące amor z piastą zamienic na takie o mniejszej średnicy i wtedy piaste można odchylac gorą do zewnątrz co daje ustawienie koła w pionie :)

Raczej bałbym się jeździć ze śrubami o mniejszej średnicy. Mam nadzieję że chociaż założyłeś 10.9
 
 
     
 Rafluss



Informacje
Imię: RaV
Wiek: 35
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Słupca
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Październik 2009, 22:24   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTi


no tylko minimalnie mniejsza średnica ;) i tylko górne śruby, dół pozostał oryginał
 
 
     
 pajejek20
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Październik 2009, 16:02   

ja na twoim miejscu pojechał bym na zbieżność do dobrej stacji i powinni sobie z tym poradzić
 
     
 PawełK_ce
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 12:49   

jeżeli zrobisz glebe na seryjnym mc"personie to musisz liczyć się z tym że przy glebie poniżej -40 koła pójdą w negatyw. niewiem czy we wszystkich corsach ale w mojej nieda sie ustawić konta pochylenia koła musiałbyś nawiercic przy górnej śrubie dodatkowe otwory ale dla mnie to jest druciarstwo. Załozyłem gwint w którym jest regulacja pochylenie koła firma TA TECHNIX
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny » Pochylenie kół na obniżonym zawieszeniu.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.