Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 13:45
Prawe tylne koło - problem
Autor Wiadomość
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:30   Prawe tylne koło - problem

Witam. dwa dni temu pojawił mi się pewien problem, a mianowicie zaczęło mi buczeć tylne prawe koło inaczej tego dźwięku nie umiem opisać jak buczenie (szumienie itp.). Nie ma znaczenia prędkość bo nie ważne czy jadę 20 czy 80 km/h z tym,że przy 80 buczy głośniej. Co może być tego przyczyną? Odkręciłem koło i chodzi ładniutko i lekutko nie ma bicia na bok ani nic. Ręczny tez odpuszcza i nic nie trzyma. Rozebrałem bęben wyciągnąłem to takie "stożkowe" łożysko i jest wszystko ok niemal że w idealnym stanie wszystko nasmarowane na cacy. Zmieniłem koło lewe na prawe i dalej to samo wiec to na pewno nie felga, czy opona bo nawet założyłem nówkę zapasówke i dalej buczy. Nie mam już więcej pomysłów co może być tego przyczyną. Jeśli ktoś miał podobną sytuację to proszę o pomoc.
 
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:34   

a może to łożysko? i trzeba wymienić
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:35   

Fajny sposób sprawdzania łożyska - na"oko". Ja jednak bym obstawił ze to jego winna. Jak szum będzie się nasilał z każdym kolejnym kilometrem to jak nic łożysko
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:37   

Być może poszło Tobie łożysko w cors-wozie ale czy napewno tylne prawe?
Wzrokowo nie zawsze rozpoznasz zużytego łożyska a przy przednich zużytych łożyskach dźwięk także roznosi się po całej budzie.
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:37   

i wymień bo jak Ci sie rozwali to będzie nie wesoło
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:43   

fakt dźwięk rozchodzi się po całej budzie ale moim zdaniem po dłuższym przysłuchaniu się to prawy tył i nie tylko moim bo innych osób tez które jechały tym autem to prawy tył. Na moje oko łożysko ok rozbierałem to przy kumplach i oni tez stwierdzili,że łożysko jest raczej dobre. Wiecie może ewentualnie jaki koszt tego łożyska jest ?? Bo jak niewielki to może faktycznie wymienię. A jeśli to nie to łożysko to co w takim razie innego ??
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:46   

A może felga jest nie wyważona ?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:48   

nunek napisał/a:
A może felga jest nie wyważona ?


nunek napisał/a:
Zmieniłem koło lewe na prawe i dalej to samo wiec to na pewno nie felga, czy opona bo nawet założyłem nówkę zapasówke i dalej buczy.
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:53   

jeśli nie masz pewności czy to łożysko i nikt nie może tego potwierdzic to może warto podjechać do jakiegoś dobrego mechanika i się upewnić?
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Listopad 2009, 22:57   

moim zdaniem mechanik też będzie to badał metodą prób i błędów aż znajdziec albo i nie znajdzie tak samo jak ja sam. A łożysko jest częścią którą można samemu wymienić pytanie tylko czy to na pewno ono wysiadło? może to coś innego ?? Jaki jest koszt takiego łożyska ?? wiecie może ??
Ostatnio zmieniony przez nunek 14 Listopad 2009, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 23:01   

nunek napisał/a:
moim zdaniem mechanik też będzie to badał metodą prób i błędów aż znajdzie. A łożysko jest częścią którą można samemu wymienić pytanie tylko czy to na pewno ono wysiadło? może to coś innego ?? Jaki jest koszt takiego łożyska ?? wiecie może ??


Z 50-60zl

http://www.aps.net.pl/skl...oducts_id=11959
Ostatnio zmieniony przez Andrew525 14 Listopad 2009, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 savila
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Listopad 2009, 23:01   

cena to ok 100zł zależy od producenta albo i taniej jak napisał Andrew525
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 14:06   

Koszt łożysk tylnych w sieci sklepów zaopatrujących się w intercars'ie:
4max (taniocha) - 20,53 zł za jedną stronę ;
optimal - 29,06 zł ;
skf (firma i jakość) - 72,97zł.
Śmiało szukaj na allegro, możesz znależć taniej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Prawe tylne koło - problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.