Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
Jaki olej do 1,7 DTI 2001r 75KM
Autor Wiadomość
 Aniusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Maj 2009, 12:54   Jaki olej do 1,7 DTI 2001r 75KM

Pytanie jw. Jaki najlepiej kupić olej, jakiej firmy? I przede wszystkim ile tego oleju 4l czy 5l ??? Wiem że, teoretycznie wchodzi ponad 4 l ale w praktyce nie musi to wcale tak wyglądać.
Przebieg auta około 170 tys km.
edit by Fahoo sprecyzowałem tytuł
Ostatnio zmieniony przez Fahoo 15 Maj 2009, 22:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 5 Maj 2009, 13:16   

A ile autko ma lat?
 
 
     
 Aniusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Maj 2009, 13:21   

rok produkcji 2001 :)
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 5 Maj 2009, 13:33   

No to już zależy od kosztów
Możesz wlać syntetyczny lub mineralny
Mineralny 5l jakieś 50zł
Syntetyczny ponad 100
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Maj 2009, 14:12   

Jest odpowiedni dział z parametrami olejów.Tam odszukaj swoj silnik po pojemności i oznaczeniu kodowym lub podaj TU oznaczenie i pojemnośc silnika wraz z rokiem produkcji
Dział dane techniczne
http://www.klubcorsa.pl/d...orsa-c-vf50.htm
Corsa C-Oleje silnikowe,parametry,klasyfikacja,litraż
http://www.klubcorsa.pl/t...itraz-vt791.htm
NASTĘPNYM RAZEM POLECĄ WARN-Y OD GÓRY DO DOŁU ZA NIE ZAGLĄDANIE DO WAŻNYCH TEMATÓW!!!

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


wojtas_7, Nie piernicz głupot jak nie wiesz!!! oryginalny olej syntetyczny GM 89zł kupowałem u nich cały zestaw na przegląd wraz z filtrami ,korzystne rabaty i wysyłka kurierem.
Kod:
http://motoallegro.pl/item617564563_olej_opel_gm_5w_30_5w30_5l_hurtownia_warszawa.html

sam używam polecam za te pieniążki
Ostatnio zmieniony przez Fahoo 5 Maj 2009, 14:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Maj 2009, 22:36   

wojtas_7 napisał/a:
Możesz wlać syntetyczny lub mineralny


Z całym szacunkiem kolego za takie porady to bym ci członki poodcinał. 170 tys przebiegu i ty chcesz silnik mineralnym zalać?! U mnie w drugim autku Astra G 2.0 DTI jest na liczniku zdrowo ponad 210 tys i silnik traktuje Castrol Magnatec 10W40.

Aniusia polecam zatem przy twoim przebiegu zalać półsyntektyk, 10W40. Może być Castrol (jak masz $) albo GM (opcja oszczędna).
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Maj 2009, 09:07   

Panowie co to za durna moda na zmiane oleju z syntetyka na pół syntetyk??
Sprawdzał ktoś z was ciśnienie na panewkach w tym konkretnym silniku?Producent zaleca taki a nie inny olej do końca ,jeśli silniczek nie bierze oleju,nie wykazuje zużycia to nalezy lac taki olej jaki został pierwotnie zalany.
Poza tym w CC nie było silników TD wiec proszę się tym nie sugerować 1.7DI-Y17DTL/1.7DTI-Y17DT
 
 
     
 arturb2001
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2009, 18:47   

Niedawno kupiłem Corse B 14 8v 60 KM przebieg 101000km mam na zawieszce napisane że był olej Mobil 10w40 chce przy wymianie zalac tym samym olejem czy to jest ten olej
http://allegro.pl/item622...rier_14_zl.html
??
Dzieki za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Artur
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Maj 2009, 19:52   

arturb2001 następnym razem pisz w odpowiednim dziale czyli w corsa b

zainteresuj sie oryginalnym GM napewno lepszy niż mobil 1 rozlewany w polsce,serio ci mówie.



link do aukcji przykładowej
Kod:
http://motoallegro.pl/item618812999_5l_olej_opel_gm_10_w_40_kazdy_opel_10w40_gratis.html

lub
Kod:
http://motoallegro.pl/item628479360_olej_opel_gm_10w40_5l_najtaniej_10w_40_gratis.html

nio i filtry mozna zarazem zamówic za jedną przesyłką


olej który zaleca producent do twego silnika to 10W40 półsyntetyk klasyfikacji API/ACEA:SJ/AS-96 3,5L z filtrem.
 
 
     
 Aniusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Maj 2009, 14:47   

Fahoo napisał/a:
Jest odpowiedni dział z parametrami olejów.Tam odszukaj swoj silnik po pojemności i oznaczeniu kodowym lub podaj TU oznaczenie i pojemnośc silnika wraz z rokiem produkcji


Te dwa linki które podałeś widziałam wczesniej.

A wiec teraz jest zalany Castrol Magnatec 10w40. Pozostać przy tej marce czy GM ???
Nie chodzi mi o 50 zł chcę aby auto jezdziło na jak najlepszym oleju.

Jak to jest z wymianą oleju raz na rok lub co jaki przebieg ???
W moim przypadku będzie raz na rok bo przypuszczam ze rocznie zrobie jakieś 10 tys

Silnik mam 1.7D DTI /oznaczenie kodowe silnika Y17DT /55kw/75KM /4400rpm chyba :/ wnioskuje to po mocy wpisanej w dowodzie :hyhy:

A dlaczego w profilu nie ma możliwości wyboru takiego silnika ??? Jest tylko 1.7 TD i 1.7DTL i piszesz że w ogóle nie było takiego silnika w CC
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 7 Maj 2009, 21:23   

Cytat:
A dlaczego w profilu nie ma możliwości wyboru takiego silnika ???
Bo trzeba zgłośić prezesowi,po zmianach na forum uciekło troche danych m.i.n dane odnośnie silników.Teraz odpowiedz na pytanie główne.
Nie było silinika 1.7TD w corsa C,tylko te, które wymieniłem czyli 1.7DI-Y17DTL/1.7DTI-Y17DT
Jeśli wybierzesz olej GM 5W30 to bedzie to long life czyli wymiana co 30tyśkm lub 2 lata.
Co do castrola zdania są podzielone.Dla mnie to syf jak i cała reszta olejów rozlewanych w polsce.Wole GM z niemiec.Dziś właśnie sobie zamówiłem za 84zł+18zł wysyłka i do tego filtry MAN
 
 
     
 bystrixx
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 16:18   

no właśnie jak to jest? mam ten sam silnik co kolega 1,7 dti 75km i wymieniłem na 10w40 GM przy żekomym przebiegu 150 tyś. km a w waszym spisie pisze 5w30/15w40. To co zrobiłem błąd?Pozdrawiam
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Maj 2009, 22:28   

Tabela daje uśrednione wartości zalecanych olejów.Zauważyłeś, że 5W30 to rzadki olej na zimę a 15W40 z reguły mineralny to dość gęsty olej na zimę?TAK?
Ty dałeś 10W40 czyli pośredni i jest ok aha specyfikacja API/ACEA zgadza się z tą z tabeli?
 
 
     
 bystrixx
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 19:45   

wlałem oryginalny GM wiec raczej sie zgadza. dzieki za pomoc
 
     
 rzochu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 16:21   

Fahoo napisał/a:
Cytat:
A dlaczego w profilu nie ma możliwości wyboru takiego silnika ???
Bo trzeba zgłośić prezesowi,po zmianach na forum uciekło troche danych m.i.n dane odnośnie silników.Teraz odpowiedz na pytanie główne.
Nie było silinika 1.7TD w corsa C,tylko te, które wymieniłem czyli 1.7DI-Y17DTL/1.7DTI-Y17DT
Jeśli wybierzesz olej GM 5W30 to bedzie to long life czyli wymiana co 30tyśkm lub 2 lata.
Co do castrola zdania są podzielone.Dla mnie to syf jak i cała reszta olejów rozlewanych w polsce.Wole GM z niemiec.Dziś właśnie sobie zamówiłem za 84zł+18zł wysyłka i do tego filtry MAN


Nie wiem skąd wziąłeś te wiadomości że Castrol jest rozlewany w Polsce? A skąd wiesz że GM jest rozlewany w Niemczech? Mam hurtownie olejów od prawie 20 lat i wiem że np. GM był kiedyś rozlewany w Trzebini, po prostu raz na 2 lata jest ogłoszony przetarg i kto da taniej ten leje olej w ich bańki. Castrol ma blendownie w Austrii lub Niemczech, tam się robi popularne Magnateki. Jeżeli zalecasz komuś bu jeździł 30 tys na GM, to chyba życzysz szybkiej naprawy turbiny. W nowych dieslach typu BMW, Merc można przejechać ok 30 tys na 1 oleju, o ile jest to olej najwyższej klasy jak Mobil ESP, lub Castrol Edge. Nie sugerujmy się serwisami, oni tak zalecają by sztucznie zaniżyć koszty eksplatacji. Znam to z własnego doświadczenia
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 18:08   

Nie napisałem ,że GM jest rozlewany w niemczech.Ten który ja kupuje jest importem z niemiec.Castrol leją w polsce wiem od dystrybutora w moim mieście.
I nie zaniżaj jakosci oleju GM ,bo ktoś jeszcze uwierzy i kupi od ciebie castrola.
Jeśli jestes sprzedawcą castrola to moze powiesz coś głśno o wpadce castrola do silników PD volkswagena?uszkodzonych jednostkachi zaniżonych normach?
 
 
     
 rzochu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 21:46   

w Polsce leją Castrol Motor Oil i Diesel Motor Oil 15W-40, są to produkty marketowe, w cenie ok 50-60 PLn za 5 ltr. Reszta jest rozlewana w całej Europie (motocylkowe we Włoszech, specjalistyczne w Anglii, ciężarowe w Belgii, reszta w całej Europie zachodniej) , nie próbuj mnie zaginać w temacie . Co do wpadek to każdy producent-pionier w swojej dziedzinie ją miał, nie mają jedynie ci co kupują stare licencje i produkują pod własnym szyldem. Słabą wiedzę ma ten dysrtybutor skoro takich informacji Ci udziela. Pozdrawiam
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 21:54   
   Moje auto: Porshe 911


panowie dyskusja gdzie kto leje olej nie ma większego znaczenia! marka to marka! inni lubią Lecha inni Tyskie (kampania piwowarska) proszę bez sprzeczek i ottopu :oczami:
 
     
 rzochu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 21:59   

Jeszcze jedna sprawa,przeglądałem forum i ktoś wstawił jakąś tabelę smarowniczą bez większej wiedzy. Klasyfikację API olejów do sam. benzynowych SJ ma już chyba tylko Lotos, obecnie obowiązujące normy to SL, lub SM. To tak na marginesie.
 
     
 mojo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2009, 17:03   

Chyba nikt o tym nie napisał ale zasada jest taka żeby przy większych przebiegach nie wymieniać na olej o wyższej jakości a dokładnie to z minerała na syntetyk. Chodzi o to ze lepsze oleje mają lepsze właściwości myjne (to chyba nie po polsku) a jak nowy olej wypłucze z zakamarków pozostałości starego to się może okazać że silnik cieknie. Najlepiej przy przebiegach rzędu 100 tys lać to co lali do tej pory.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Jaki olej do 1,7 DTI 2001r 75KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.