Reeq Corsa B 1.4
Autor Wiadomość
 Reeq


Informacje
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 0
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 3 Listopad 2009, 23:33   Reeq Corsa B 1.4

Witam !

Świeżak jestem tu na forum ale była to druga dobra rzecz jaką zrobiłem po zakupie corsy (razem z moją Asią ). Auto kupiłem zaledwie 5 dni temu.

- autko z 1993 roku, sprowadzane z niemiec
- Silnik 1.4
- trochę mniej niż 160 000 km przejechane
- skrzynia automatyczna (narzeczona cieszy się jak dziecko)
- trzydrzwiowa
- Reszta standard.
- a i radio wstawiłem blaupunkt sydney sd27 (aux, sd)

Wcześniej posiadałem cinquecento, więc przesiąść się z autka cc700 do corsy 1.4 było niesamowitym doznaniem ;)

Znalazłem owszem sporo mankamentów - podwozie do zabezpieczenia, odpryski na masce. To da się zrobić, ale zima idzie, garażu nie mam. Płyny muszę zmienić też ... kasa leje się mechanikowi do portfela...

Natomiast wnętrze i elektryka w bardzo dobrym stanie jak na auto z 93go, z czego bardzo jestem zadowolony.

Nie zależy mi na mocnym nagłośnieniu, ani ekstremalnym wyglądzie.

Natomiast w planach mam:
- odświeżenie lakieru
- odświeżenie i pomalowanie felg
- usunięcie odprysków z maski (czym to można zamalować ? )
- malutki daszek z tyłu


jeszcze takie malutkie marzenie - zegary indiglo pomarańczowe, ale to kiedyś kiedyś ...

Na razie zmieniłem opony na zimowe i umówiłem się na wymianę płynów i pasków itd ...

Szkoda tylko że wchodzimy w najgorszy okres zimowy, mało co sam teraz zrobię, najpierw podstawy, ale o każdej zmianie dam w tym temacie znać.
Ostatnio zmieniony przez Reeq 4 Listopad 2009, 00:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 4 Listopad 2009, 00:01   
   Moje auto: Opel Astra G


Kolejna Corsina z automatem :) Niech Cię wozi daleko, bezpiecznie i ekonomicznie ;D
Ja też się przesiadłem z Cinquecento 700 na Corsie 1.4... tak jak piszesz doznania były niesamowite :lolo:

Czym zamalować odpryski na masce... zależy jak duże są... jak małe to użyłbym jakiejś wykałaczki i nanosił delikatnie lakier na odpryski. Masz brązowy kolor więc doraźnie można nawet zabezpieczyć farbą minią- nie będzie dużej różnicy w kolorze, a jak chcesz mieć wszystko na perfekta to dorobić lakier i albo bawisz się sam, albo do lakiernika oddasz

Pytanie z mojej strony- ile ma autko przejechane? ;)
pozdro!
 
 
     
 Reeq


Informacje
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 0
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 4 Listopad 2009, 00:07   

Małe odpryski ale do podkładu, wygląda jakby gołąb miał biegunkę ... Od razu się to w oczy nie rzuca. Przejechane ma niecałe 160 000 km, w ciągu 4 dni zrobiłem nim 200 km.
Pozdrawiam!
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 4 Listopad 2009, 17:45   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Autko wygląda na całkiem zadbane, jak na swój wiek. Niech ci służy dzielnie :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Reeq Corsa B 1.4
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.