Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 14:03
Termostat ??
Autor Wiadomość
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 31 Październik 2009, 22:01   Termostat ??

Witam mam pytanie czy w corsie b 1.2 da rade bez większych problemów i ingerencji w silnik wymienić termostat ?? Jeśli tak to w którym miejscu on się znajduje /? I jak można go wymienić samemu ?? trzeba płyn spuszczać czy coś w tym stylu ??
 
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 31 Październik 2009, 22:05   
   Moje auto: ale co inne ?!


W tym silniczku niestety sam nie wymienisz, chyba że się na tym znasz. Termostat jest po rozrządem, więc wcześniej trzeba go rozpiąć. Ja przerabiałem to rok temu w trakcie minusowych temperatur (jazda w czapce i szaliku, wielkie spalanie) i niestety, za wymianę termostatu wartego ze 20zł, w tym silniku trzeba trochę wywalić kasy. :ojj:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Październik 2009, 22:06   

Żeby dostać się do termostatu trzeba ściągnąć obudowę i pasek rozrządu. Jakoś zbytnio nie polecałbym tej operacji robić samemu.
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 31 Październik 2009, 23:36   

a ja sam wymieniłem kumplowi termostat w tym silniku... jedyne co zrobiłem to zastosowałem "trytytki" (opaski plastikowe zaciskowe) i spiąłem pasek rozrządu z kołem i całość ściągnąłem wykręciłem termostat i zamontowałem nowy i całość zamontowałem jak było... mi się udało nic nie popsuć ale jak nigdy nie grzebałeś przy silniku nie polecam tego robić samemu...
 
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Listopad 2009, 12:34   

Bo jeśli chodzi o ten termostat to wpadłem na pomysł ze to on nawala ze względu ze dosyć dużo mi pali i szybko się grzeje. Byłem u 2 mechaników i wielcy filozofowie powiedzieli mi ze to moja ciężka noga ale to nie prawda próbowałem jeźdźic najoszczędniej jak się da 80-90 km/h max z górki luz itp i dalej palił ok 6.5-7 na trasie zaznaczam. A z tym grzaniem silnika to jest tak ze wystarczy jak stanę w korku może z 15 min i już wskaźnik mi pokazuje prawie 100 i włącza się wentylator myślałem ze to w lecie tak jest i że w zimie będzie normalnie a jest tak samo . Ci sami wielcy mechanicy powiedzieli mi ze to nie problem ze gorzej by było jakby się grzał a wentylator nie włączał. I teraz moje pytanie czy to normalne w tej corsie?? jak nie to co może być tego przyczyna jak nie termostat ??
 
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 1 Listopad 2009, 12:41   

powodów grzania się może być wiele... zatkana chłodnica, uszczelka pod głowicą która się kończy, filtry wymienione? pomyśle nad tym problemem
 
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Listopad 2009, 17:45   

Filterki wymienione w sierpniu wraz z nowym olejem
 
 
     
 damianwoz


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Damian
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: SKOKI
Wysłany: 28 Sierpień 2016, 11:21   
   Moje auto: CORSA B 1.4 60KM


Koledzy czyli rozumiem że nie trzeba spuszczac płynu do wymiany termostatu?? Nic nie wyleci przy jego demontażu?? Oczywiście mówię tu o zimnym silniku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Termostat ??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.