OCC - Oldschool Corsa Custom
Autor Wiadomość
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:42   OCC - Oldschool Corsa Custom

Siema wszystkim, w końcu chwila wolnego i mogę zaprezentować swoje oczko w głowie...Co poniektórzy mogli ją zaobserwować na spocie pod Carrefourem..swoje lata już ma,a dokładnie 17. Opel w mojej familiadzie ma długą historie i tak już się stało, że jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu, już drugiego pierwszym była Corsa A 1987 przed liftem. Auto dostałem od Ciotki,która kupiła je w salonie w Krakowie i było jej oczkiem w głowie, garażowane,serwisowane w ASO itp itd... Ja odebrałem od Niej auto z przebiegiem 75 tys km w stanie według mnie bardzo dobrym, wiadomo jak to w oplu troszkę rdzy na tyle, a jako , że wiek robi swoje są inne małe mankamenty ale generalnie daje rade. Pierwsza myśl,trzeba to jakoś wykorzystać, jako, że nie kręciły mnie nigdy auta w stylu szpachla spojler tektura..:P Dotychczas udało się położyć ją trochę na glebę, przód jakieś -60mm ,tył -40 na amorkach olejowo-gazowych,felga stal 13 na Dębicach 145(rowerowe tongue.gif),wydłużony drążek zmiany biegów,kierownica od Kadetta SR,obrotomierz z DF'a, trochę gadżetów z epoki, a nawet z wcześniejszej epoki,PRL. Mechaniczne nie grzebałem,w planach swap na 1.3s na varajecie z kadetta Sr . Tak pomału powstaje, taka sobie Corsa, pomału? No cóż fundusze nie pozwalają na szaleństwa, poza tym nie chce przedobrzyć[, auto ma być bliskie oryginałowi z małymi zabiegami upiększającymi...No i kilka fot..

kolego proszę poprawić wyrazy zaznaczone na czerwono - w innym wypadku będzie ostrzeżenie
proszę też zapoznać się z regulaminem








Ostatnio zmieniony przez 14 Październik 2009, 11:41, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:48   

po prostu świetna :brawo: :witat:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:49   
   Moje auto: ASTRA G


Widziałem, widziałem to autko w Krakowie. Fajny pomysł na taką stylizację - wyróżnia się z tłumu innych cors. Cinek poszukaj może jeszcze korka wlewu paliwa - typu chrom lub coś podobnego. Te kapsle na felach dają tego smaczku :)
 
 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:52   

dzięki dzięki...a korek wlewu o jakim mówisz kiedyś zagości na aucie..


ostatnie ostrzeżenie
brak polskich znaków
Ostatnio zmieniony przez 14 Październik 2009, 11:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Październik 2009, 17:39   

Oj napisałem PW ,a nie zwróciłem uwagi że jest temat jak dla mnie najlepsza corsa na tym forum ( oczywiście pomijając moją ;p - wiecie każdy swoją widzi w superlatywach ).

Super felgi... Planujesz może zrobienie żółtych lamp? Bo ja mam taką wizję ale raczej żarówki. :piwo:
 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 12 Październik 2009, 19:20   

żarówek szukam tzn h4 z żółtymi bańkami...niestety koszt bagatela 100 za dwie..nie wiem jak teraz z prawem, bo podobno wszedł jakiś przepis zabraniający używania żółtego światła..cholera wie..:D dzięki za dobre słowo..:)



2 ostrzeżenia a więc warn wystawiam 2 stopnia i to powinno zmotywować Cię do poprawy postów, kolejne błędy i będzie stopień 3 !!!
Ostatnio zmieniony przez 14 Październik 2009, 11:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Październik 2009, 21:39   

No właśnie jest taki przepis niestety .... ale co tam :P no niestety jest to cena 100zł za komplet widziałem ostatnio takie na allegro.

Uważaj na pisownie bo nie chce Cie stracić z forum ;p
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 13 Październik 2009, 07:56   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


jeżeli jeździsz z tą walizką na stałe to mnie normalnie twoja corsa zwaliła z nóg. Niesamowita :D normalnie zauroczyła mnie. Normalnie aż zatańczę na jej cześć :witat:
 
 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Październik 2009, 07:59   

no tak jeżdżę na co dzień ..:) na zimę bagażnik out...
 
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Październik 2009, 10:55   :)
   Moje auto: Vectra C


Nic dodać nic ująć. Ona jest po prostu rewelacyjna. Dbaj o nią, bo tak zadbanych okazów coraz mniej jest na naszych drogach.
 
 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Październik 2009, 17:19   

oj dbam...i tak mi dopomóż Bóg..:D
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 17:27   

Elegancka!! :super: powiedz mi z czego to są felgi z takimi dekielkami bo bardzo ciekawie to wygląda!
 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Październik 2009, 17:37   

felgi oryginał gm z Corsy, a dekle z Df'a na razie zaczepione na trytach, w przyszłości w planach szeroka stal już z oryginalnie mocowanym deklem..
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2009, 18:55   

:) Bardzo ciekawa sprawa!
Można zrobić jeszcze sporo dla jej cultstyle'owego wyglądu :)
Ja bym założył drugiego halogenka (tylko jakoś krzywo, tak samo tablicę rejesracyjną można założyć jakoś krzywo :D do tego standardowo tylną i przednią klapa (kup inne i) zedrzyj lakier i ponacieraj solanką.
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Październik 2009, 12:00   

broneq, sory ale to już nie będzie cult style tyko raczej RAT albo ROST.
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2009, 20:13   

marces napisał/a:
...RAT albo ROST.
:( no to bardzo szkoda :( jakoś nie lubię takich opcji :(
 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 20 Październik 2009, 16:42   

dlaczego ratstyle i rost są świetne tylko nie można przesadzić..dla mnie wykładnią w tym temacie są Panscrapers, tworzą dzieła sztuki...heh
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Październik 2009, 18:23   

Nie mówię że nie warto robić czegoś takiego tylko powiałem że puki co jest auto cult stylowe ;)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Październik 2009, 18:41   
   Moje auto: Porshe 911


chwali się że chcesz pozostać przy klasyku, moim zdaniem lepszy efekt (PRL) byłby przy wersji przed liftem...


 
     
 Cinek



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 20 Październik 2009, 20:19   

ja wiem czy w cult...w sumie w moim tego słowa znaczeniu to tak..ale patrząc na cultshit pl to z culta ma nie wiele..nie mam Rs'ów..:P hehe... no nie chce za bardzo modzić chce zachować jak najbardziej oryginał w wersji city..jak na razie to jest to auto do jazdy na co dzień jak się wzbogacę i Corsa zostanie już autkiem do zabawy na pewno będzie krzesać iskry..ale jak na razie to tylko marzenia..:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » OCC - Oldschool Corsa Custom
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.