Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:35
Corsa C wycieraczki
Autor Wiadomość
 Skubik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 20:52   Corsa C wycieraczki

Witam serdecznie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Corsy od paru dni, nie mam niestety książki do niej
(ps. może ktoś ma linka do niej w pdf?)

Jakie rozmiary wycieraczek zalecane są na przednią szybkę i jaki jest rozmiar tylnej?
Obecnie mam z przodu coś nie tak z nimi, są różnych rozmiarów, a ta po prawej (dłuższa) jest i tak za krótka, bo nie łapie całej powierzchni szybki.

Dzięki za info
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Marzec 2009, 20:57   

Skubik, a może byś dokładniej poszukał... Jest nawet na naszym forum w linku sponsorowanym:

http://polmozbyt.info/?cat=9
 
 
     
 Skubik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 22:01   

O.o fakt :P

Ja mam chyba dwie 450 założone w takim razie.
Jutro zakupy, dzięks.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Marzec 2009, 07:56   
   Moje auto: Porshe 911


http://polmozbyt.info/?page_id=5

http://www.polmozbyt.info...viewCat&catId=1
 
     
 Skubik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Marzec 2009, 19:25   

Kurde mam chyba jakąś dziwną Corse, dziś pomierzyłem te wycieraczki, poprzebierałem w sklepie... i oto co zauważyłem.
Miałem założone 500 i 480, z czego ta 500 była jakby za krótka. Normalne, bo skoro na 450 lata 480, to się tak wydaje. Ale co najgorsze, to 480 jest idealne... zamiata prawie całą szybę na wysokości.
Postanowiłem więc zmienić obecną 500 i kupiłem 530 - w sumie mogłem zaryzykować, bo zastanawiałem się nad 550 w ogóle. Była by idealna i zamiatała do wysokości jak 480 lata.
Obecnie mam założone 480 i 530 i jest ok, ze wskazaniem przy następnej wymianie 480 i 550.

Czy ja mam jakąś dziwną corse, czy to przez to że jestem wysoki rozmiary standardowe mi nie pasują? Nie mam też pasa przyciemnionego na górze szyby, w Viki to było i wycieraczki zamiatały tylko do niego.

Pytanie: czy zwiększone rozmiary piór nie obciążą za bardzo silniczków?
 
     
 grest
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 17:27   

tak a propos wycieraczek to zdarzył mi się ostatnio niemiły wypadek. Spadł mi na szybę śnieg podczas pracy wycieraczek i spowodowało to zepsucie się silniczka wycieraczek. Dowiedziałem się wtedy ile to kosztują te rzeczy :) W serwisie taki silniczek to bagatela koszt 640 PLN. Straszne rzeczy ale co zrobić.
tak więc lepiej nie kombinujcie z rozmiarami wycieraczek jeśli miałoby to nadwyrężać silniczki :)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 30 Marzec 2009, 06:53   
   Moje auto: Porshe 911


Kolega wyżej napisał bardzo mądrą rzecz! nie kombinujcie z tymi wycieraczkami! bo się zaraz okaże że pióra prawie dotykają uszczelek a wam jeszcze mało....
 
     
 pimpurdan



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 40
Skąd: wrocław
Wysłany: 30 Marzec 2009, 07:31   

mam pytanie w związku z tematem więc się podpinam czy to normalne że prawa zbiera wyżej niż lewa akurat na wysokości twarzy mojej to jest kierowcy :) trochę mnie to irytuje kupiłem ostatnio wycieraczki w wymiarze fabrycznym lewa dłuższa a brakuje 2cm żeby lewa zebrała co prawa zostawiła i zawsze spływa po szybie na wysokości twarzy czy jest możliwość że mam krzywe ramiona wycieraczek czy taki zaciek jest normalny??
 
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 31 Marzec 2009, 08:38   

pimpurdan napisał/a:
czy taki zaciek jest normalny??
kolego ja uważam że to jest normalne mam tak samo przy focusie przy corsie nie zauważyłem bo żoneczka nią jeździ ale uważam to za normę. Na forum Focusa chłopaki wpadli na pomysł aby tą od kierowcy kupić ciut dłuższą ale pojawiło się też pytanie czy wytrzyma silniczek moim zdaniem wytrzyma i problem z zaciekiem zniknie Pozdro
 
 
     
 Edson



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: warszawa ken
Wysłany: 15 Sierpień 2009, 12:27   

pamiętajcie, że dość częstą usterką w corsach C jest właśnie padający silniczek wycieraczek..koszt używanego na allegro około 200zł..więc nie ma co kombinować, producent podał odpowiednie wymiary i lepiej się tego trzymać...
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Sierpień 2009, 20:34   

Ja w każdym Oplu dokonuję zawsze czyszczenia prowadnic wycieraczek. One są wykonane z tzw "szajsmetalu" i mocno korodują. Przez to chodzą wolniej i się zacierają. Ja w każdym Oplu je rozbieram, wybijam trzpienie z mocowań i poleruję. następnie nacieram smarem miedzianym i mam spokój na następne 200tys km.

Jak już o wycieraczkach to odłączyłem swoją tylną, bo pierońsko mnie denerwowało to, że samoczynnie startuje po załączeniu wstecznego, jeśli przednie są załączone. Wtedy mi po prostu wrysowuje cały syf z tyłu szyby w szybę :znudzony: Na szczęście juz mi się nie załącza, a i tak uważam tylną wycieraczkę za jedną z najbardziej zbędnych rzeczy w aucie, zwłaszcza jak boczne lusterka sa tak duża jak w CC. ;)
 
     
 Gąsior


Informacje
malopolskie

Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Październik 2009, 15:27   

Witam. mam takie głupie pytanie, jak zdemontować wycieraczki z przodu? Kupiłem nowe, ale nie moge zdjąć starych. Może mi ktoś prosto wyjaśnić??

Dzięki
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2009, 15:46   

To jest takie proste ze aż ciężko wytłumaczyć :piwo: . Ten plastik w środku trzeba ścisnąć i pociągnąć.
 
     
 Gąsior


Informacje
malopolskie

Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Październik 2009, 15:24   

Rzeczywiście banał, ale nie mogłem zdjąć starych bo się zakleszczyły w uchu, ale już dałem rade
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C »  Karoseria » Corsa C wycieraczki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.