Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
Idzie zima
Autor Wiadomość
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 21:14   

a jak super się jeździ :) a tak na poważnie to z braku kasy je ciupie ale sa w dobrym stanie wmiare :) jeszcze zimie przbidują :P
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 21:24   

ja założyłem zimówki już w piątek, co było powodem żartów ze strony moich kolegów, a po dzisiejszym dniu z opadami deszczu ze śniegiem to teraz ja się mogę śmiać
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Październik 2009, 21:49   
   Moje auto: GTC


skawskijozef, no masz rację... Ja też nie długo będę musiał założyć zimówki... Nie ma żartów... Jeszcze trochę to będziemy szyby skrobać :nocom:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 13 Październik 2009, 22:00   
   Moje auto: Opel Astra G


a ja uwaga, jestem hardcorem i jeżdżę na zimówkach non stop od 1.5 roku i nie muszę ich przekładać :krzesłem: ( w sumie to we wrześniu przekładałem stare zimówki na nowe :witat: )
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Październik 2009, 22:04   
   Moje auto: GTC


:uuu: że co? lukbud, trzymają się dobrze drogi gdy jest 30 stopni? :)

[ Komentarz dodany przez: lukbud: 13 Październik 2009, 23:17 ]
przy 30*C Corsa prowadzi się na ostrych zakrętach jak Star Trek :złyy: :krzesłem: , ale już nauczyłem się nią odpowiednio w nie wchodzić, żeby nie było problemów :plff:
No i ten pisk opon przy każdym szybszym ruszaniu, mocniejszym hamowaniu i skręcaniu :D
 
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Październik 2009, 06:17   
   Moje auto: GOLF IV


hehe a u mnie dziś pada śnieg później czeka mnie wizyta w garażu :D i zmiana laczków :D
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 14 Październik 2009, 06:31   
   Moje auto: ASTRA G


WojT90 napisał/a:
hehe a u mnie dziś pada śnieg później czeka mnie wizyta w garażu :D i zmiana laczków :D


czyżby Fotokaczmarkowi kaktus wyrósł? heheeh a może kuktas???


Dobra koniec tego OT - temat nie jest o tym co kto ma, tylko o poradach :)

Proponuję żeby ktoś tu zrobił porządek .
 
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2009, 07:43   
   Moje auto: Vectra C


Z tego co widzę wszyscy martwicie się o elementy silnika i laczki. A ja jeszcze na zimę zazwyczaj robię jedną rzecz. Jadę na myjnie, czyszczę go i woskuję przed zimą. Z resztą po zimie też to wykonuję. Kiedyś, ktoś mi polecił tę czynność, która później zmniejsza podobno ryzyko zużycia materiału (czytać ogniska rdzy na lakierze). Nie wiem ile w tym prawdy, ale u mnie na razie po 6,5 roku nie widać nic :)
 
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2009, 11:49   

lukbud Tak trzymać to jest piękne każdy się obraca jak słyszy ten pisk opon :D hehe

spidan no ręka mi się do kieszeni nie mieści taaaaki wielki kaktus wyskoczył

no i u mnie w nowym sączu też biało :D i się zapiernicza hehe :D Zimówki cało roczne Rulezz
 
     
 ravnos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2009, 14:19   

Witam... ja tam wszystkie zabiegi zrobiłem antyzimowe czeka mnie tylko sprawdzenie elektryki bo cosik mi nawala a niewiem co pozdrawiam
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2009, 21:56   

Rikku, szyb dzisiaj nie skrobałem ale po 10 godzinach pod firmą po pracy na samochodzie miałem jakieś 25 cm świeżego śniegu
 
     
 Chycu


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Zakopane
Wysłany: 14 Październik 2009, 22:09   

Gdyby wszyscy zmieniali w porę opony na zimówki, mógłbym sobie dziś bez obaw jeździć samochodem... ale niestety niektórzy zapierdzielają na letnich myśląc, że auto tak samo trzyma się drogi... efekt- gość zrobił sobie z mojego tyłka garaż... tym samym bardziej jestem za koncepcją lukbuda... przynajmniej w zimie mogę się czuć bezpieczniej gdy za mną jedzie...
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Październik 2009, 06:37   

Chycu napisał/a:
Gdyby wszyscy zmieniali w porę opony na zimówki, mógłbym sobie dziś bez obaw jeździć samochodem... ale niestety niektórzy zapierdzielają na letnich myśląc, że auto tak samo trzyma się drogi... efekt- gość zrobił sobie z mojego tyłka garaż...



Wiesz my tu na wielkopolskich płaszczyznach możemy chwilkę poczekać ze zmianą opon na zimówki, ale w górach gdzie w każdej chwili może spaść śnieg...bardzo się dziwie,że ludzie czekają z tym do pierwszej stłuczki ;)
 
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 22 Październik 2009, 20:15   

ja tam wymieniłem laczki jak tylko zrobiło się chłodniej... ale coś ciągle nie mogę się zabrać do uzupełnienia wody w akumulatorze "bezobsługowym" po lecie warto to zrobić szczególnie jeśli prąd lądowania jest za duży filtry wymienione we wrześniu wiec na zimę spokój... a po znów przegląd autka :)
Ostatnio zmieniony przez 26 Październik 2009, 14:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Październik 2009, 10:20   

Ja kupiłem opony Fulda KRISTALL MONTERO 2 i jestem znich bardzo zadowolony. Odradzam kupowanie najtańszych opon. Lepiej kupić dobre opony nawet lekko używane niż kormorany czy dębice
 
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2009, 20:35   

Więc i ja zmieniłem na zimówki, biorąc pod uwagę co się działo w poniedziałek i wtorek w moich okolicach, nie było wyjścia. Woskowanie autka jeszcze zrobię i będzie ok.
Wczesniej latałem na zimówkach conti, 145/80 13 a od roku mam barumy 165/70 13,
śniegu mniej na drogach , to wybrałem szersze a i przy okazji tansze, juz nie latam tak dużo kilometrów - to był powód.
Na suchym szersze są bardziej przyczepne i zwiększyła się kierowalnosć, a latek mi przybywa to na śniegu jeżdzi się bardziej defensywnie, a nie jak za młodu po 110km/h po śniegu , na granicy przyczepności. :nocom:
 
     
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18 Listopad 2009, 19:52   
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


no ja też muszę autko już w pełni przygotować na mrozik tzn płyny, bo zimowe kółka już założone od początku były, muszę jeszcze usprawnić tylny spryskiwacz bo przecieka

POPRAWIONE - kółka piszemy przez "ó". Zwracaj większą uwagę na ortografię
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 12 Grudzień 2009, 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Listopad 2009, 01:22   

U mnie płyn do spryskiwaczy juz wymieniony na zimowy. Założone nowe wycieraczki.Uszczelki gumowe drzwi nasmarowane, lakier dobrze nawoskowany. Opony sa całosezonowe wiec muszą wytrzymać. Zostaje mi zrobienie podgrzewania tylnej szyby bo kabel mam przerwany :pff: i bedzie cacy :brawo:
 
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Listopad 2009, 09:37   

Zima , zima a zimy nima! Swoje oponki zimowe Barum przełożyłem do Clio mej kobiety a do corsiny zakupiłem felgi stal 14' , pomalowałem czarnym metalic i założyłem okazyjnie kupione (nowe) Bridgestony blizzak lm-20. Temp utrzymuje się w okolicach 8-12'C.
Ale widziałem odlatujące gęsi czy kaczki, całe klucze, ładny widok, więc zima nadejdzie. Może styczniu? :uuu:
 
     
 tomef3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 17:35   

Zostały mi po kadecie dwie świeże zimówki Klebera w rozmiarze 175/70R13. Da rade je włożyć do corsy C 1.2i 75KM i dokupić drugie takie same na drugą oś, czy może kupić 155/80R13? Na takich letnich kupiłem Corsę. Felgi na zimówki mam 5,5J ET46 4x100.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Idzie zima
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.