Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 13:37
Żarząca się okntrolka oleju - Corsa B
Autor Wiadomość
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Sierpień 2009, 21:00   Żarząca się okntrolka oleju - Corsa B

Witam. Od kilku dni zauważyłem taki problem, że po przejechaniu kilku km, jadąc na 4 biegu ok 45 km/h, czyli przy dość niskich obrotach od czasu do czasu na moment żarzy mi się kontrolka oleju. Gdy silnik już dobrze się nagrzeje nie zauważyłem już żeby mrygała. Mój silnik to 1.5D isuzu. Czy ktoś miał podobny problem?? Oczywiście poziom oleju taki jak powinien być. Pozdro
 
     
 wasyl666



Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Babimost
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 11:14   

Mi tak się działo jak miałem braki w oleju i przykładowo zakręt 90 stopni brałem na trójce wtedy auto miało ciężko i zapalała mi się kontrolka, ale po dolaniu oleju problem prysnął :oczami:

// Polskie znaki!!!!! Post poprawiono
Ostatnio zmieniony przez lukbud 15 Wrzesień 2009, 12:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 robert_j
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Październik 2009, 21:03   

Jeździj na wyższych obrotach deko, a nie męczysz silnik w którym pewnie pompa oleju swoje już przeszła.
 
     
 Gradz


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Zamość
Wysłany: 6 Październik 2009, 21:12   

A ja mam trochę inny problem za każdym razem przez odpaleniem auta świeci mi się kontrolka oleju jak zapalę silnik to ona gaśnie sprawdzałem poziom oleju i wszystko jest tak jak powinno być więc może wy znacie mój problem?
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Październik 2009, 21:16   

Gradz napisał/a:
A ja mam trochę inny problem za każdym razem przez odpaleniem auta świeci mi się kontrolka oleju jak zapalę silnik to ona gaśnie sprawdzałem poziom oleju i wszystko jest tak jak powinno być więc może wy znacie mój problem?

Tak powinno być :wstyd:
 
 
     
 Gradz


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Zamość
Wysłany: 6 Październik 2009, 21:21   

No nie wydaje mi się przed wymianą uszczelki pod głowicą tego nie było w ogóle wcześniej takiego czegoś nie miałem po małym remoncie silnika zaczęło się tak robić to normalne?
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Październik 2009, 13:26   

Jeśli nie zapalała się w ogóle nawet po włączeniu zapłonu to był problem, jeśli zapala się po włączeniu zapłonu a gaśnie po odpaleniu to jest wszystko w porządku i tak powinno być.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Żarząca się okntrolka oleju - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.