Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:24
Wskazówki od licznika
Autor Wiadomość
 Soldier87
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 13:24   Wskazówki od licznika

Witam
Czy to jest prawda, że jak wyciągne wskazówki z licznika w celu wymiany tarcz to po zalożeniu ich spowrotem juz nie bedą miarodajne?? tzn nie beda pokazywały rzeczywistej predkosci??
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 14:32   
   Moje auto: ASTRA G


jeśli zrobisz to z "głową to nic się nie stanie. Poszukaj bo temat był już przy licznikach. Potrzebna taśma klejąca, pisak i widelec. :cwaniak:
 
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 15:43   

jak odłączysz licznik to wskazówka spadnie Ci na 0. później wkładasz na zero i wszystko gra ;]
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 15:51   

Witam. Pytanie. Jakie masz zegary? Z obrotomierzem, czy bez? Jest to istotne, gdyż zegary z obrotomierzem są okrągłe. Zegary bez obrotomierza charakteryzują się tym, że tarcza prędkościomierza z dołu jest "ucięta" i wskazówki nie da się ustawić na zero. Swobodnie nie opadnie. Może później przekłamywać. Pozdrawiam
 
     
 perun
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 17:11   

Witam wszystkich
Podepnę się do tematu poprzedni właściciel mojej corsy zmieniał tarcze i źle ustawił wskazówki.
Rozebrałem licznik sciągnąłem wskazówki i teraz mam problem. Prędkościomierz jako tako ustawiłem, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem z paliwem i temperaturą.
Obydwa ustawiłem dokładnie tak że po wyłączeniu silnika i stacyjki opierają się na tych plastikowych bolcach.
Dzięki za szybką odpowiedz.
pozdrawiam
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 12:16   

Na paliwo to widzę tylko jedną opcje – zalać po pełna i ustawić wtedy wskazówkę by wskazywała full, a z temperaturą to trochę lipa, nie mam pojęcia
 
     
 perun
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 16:44   

Jak bak jest zalany do pełna to na jakim się zatrzymuje na 40 czy na tej kresce po 40?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 18:12   

Pełny zbiornik to 46 litrów, zobacz więc gdzie mniej więcej wypada taka wartość na wskaźniku.
 
     
 perun
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 07:44   

Oki zrobiłem tak zalałem do pełna do odstrzału dystrybutora. czy macie też tak, że przy pełnym baku wskazówka bardzo wolno opada, przejechałem około 190km i jakbym miał sugerować się wskazówką to by mi wychodziło ze spalił mi 7 litrów ale to raczej n ie możliwe, cały czas trasa predkość około 90km.

[ Dodano: 19 Lipiec 2009, 18:57 ]
Sprawę juz rozwiązałem. Kupiłem poprostu nowy licznik. Stary jednak za bardzo przekłamywał no i wskazówka od paliwa chodziła przy zakrętach, taraz jest wporządku. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc
 
     
 chuda5


Informacje
Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd: chorzów
Wysłany: 1 Październik 2009, 07:23   

A co może być przyczyną, że do baku wejdzie maksymalnie niecale 38l po wyjechaniu paliwa do zera? na serwisie powiedział mi, że mam bak do wymiany, bo mam jakieś przegrody w baku połamane? czy może to być prawda?
Ostatnio zmieniony przez 1 Październik 2009, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wskazówki od licznika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.