Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:32
wymiana krzyżaka w układzie kierowniczym corsa b
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 12:38   wymiana krzyżaka w układzie kierowniczym corsa b

witam. Ostatnio byłem w warsztacie w celu zlikwidowania luzu na kierownicy ( gdy jadę po nierównej drodze czuć i słychać drgania na kierownicy, kierownica tak jakby skacze w górę i w dół). Gość w warsztacie powiedział mi, że luz jest na krzyżaku i trzeba wymienić całą kolumnę kierowniczą bo to zintegrowane części. Taka kolumna nowa kosztuje 530 zł a nigdzie nie mogłem znaleźć używanej. Znalazłem jedynie sam krzyżak na złomie w dobrym stanie wymontowany z opla. I teraz pytanie: czy to będzie pasować i czy ktoś z was może to już wymieniał? wydaje mi się, że skoro dało się to wymontować z tamtego opla to i będzie dało się zamontować w moim autku. A gość w warsztacie po prostu ściemniał, bo nie chciał tego zrobić, bo byłoby to za dużo roboty za małą kasę, dlatego powiedział mi żeby wymienić cała kolumnę. Zarobiłby wtedy na częściach (kolumnę, bo przekładnia już była wymieniana). Co o tym myślicie?
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 19 Wrzesień 2009, 11:46   

Ja mam podobny problem, tyle że u mnie to żywcem na jakichś nierównościach większych się tłucze.. i znajomy mechanik też powiedział że to krzyżak może być, bo jest też luz na nim troche... Inny spec powiedział że przekładnia, już miałem wszystko gotowe, pojechałem wymieniać, a znajomy mówi że to raczej nie to.. ;/ i problem został, musze sie do niego chyba przyzwyczaić...
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Wrzesień 2009, 14:51   

ja ostatnio rozebrałem do wszystko z kumplem i okazało się że krzyżak jest ok. A luz występuje na kolumnie kierowniczej. Tzn na tej całej osi obudowanej pod kierownicą. Słyszałem że krzyżaki jako tako rzadziej się psują, a za to wyklepana kolumna zdarza się często. Taka kolumna trochę kosztuje.. Pod koniec, przed samym łączeniem z krzyżakiem na kolumnie jest łożysko przez które przechodzi oś kierownicy. Właśnie na nim jest luz. Objawia się to tak że na nierównościach kierownica skacze, drga i to dość głośno. A jeśli chodzi Ci o luz jak kręcisz kierownicą to do wymiany jest przekładania. Też jest droga, a jej wymiana w warsztacie kosztuje 200 - 250 zł.
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 19 Wrzesień 2009, 23:41   

Przy kręceniu to nie czuć, ale jak tak stoisz i poruszysz minimalnie kierownicą, to czuć że minimalnie jest luz... Nie wiem tak naprawdę co z tym robić :dobani: Może z tym łożyskiem masz racje... mnie jak mieli przekładnie wymieniać to za gdzieś 50 zł bo u znajomego mechanika także tu spoko by było.. a sama przekładnia gdzieś 250 zł chyba jeśli dobrze pamiętam...
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Wrzesień 2009, 00:37   

ja dokładnie dałem 250 za przekładnie. A kierownica drga w górę i dół? Można łatwo sprawdzić czy na kolumnie jest luz. wystarczy złapać za oś kierownicy przed krzyżakiem (od strony kierownicy) i poruszać. Jak tam będzie latać to przyczyna będzie chyba ta co u mnie czyli wyklepane łożysko w kolumnie. Nowa kolumna jest dość droga, ale słyszałem że można ją zregenerować. Tylko nie wiem gdzie i jakim kosztem..
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 20 Wrzesień 2009, 10:49   

Na allegro się oferują nawet chyba że regenerują... trzeba im ją tylko wysłać... ale koszta wcale nie są dużo mniejsze, niż jakaś nowa gorszej firmy... cos koło 200 zł taka regeneracja...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » wymiana krzyżaka w układzie kierowniczym corsa b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.