Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B
Autor Wiadomość
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Sierpień 2009, 21:01   [ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B

Witam koledzy. Mam zamiar wykonać kolejny punkt z listy moich modyfikacji wypadło na głośnik mam zamiar za montować HERTZ DSK 165 (http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=704743763 ) a może macie jakieś lepsze propozycje ,ma ktoś może takie głośniczki to proszę napisać jak to gra i czy warte są uwagi. POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Sierpień 2009, 11:37   

Jak dla mnie to stanowczo za drogie,przecież mozesz kupić jakieś firmowe głośniki i to o wiele taniej,na kenwood,sony,blaupunkt itp i grac bedą napewno podobnie
 
 
     
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Sierpień 2009, 13:03   

Może masz i rację dlatego pytam co kto ma i co by proponował kupić
POZDRAWIAM :)
 
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 16 Sierpień 2009, 19:55   

te hertze to napewno dobry wybór, ja aktualnie posiadam zestaw hertz'a u siebie - gra fajnie. jeszcze fajnie zagra gdy podepniesz je pod wzmak bo z samego radia za wiele nie wyciągniesz...

szpaczek napisał/a:
przecież mozesz kupić jakieś firmowe głośniki i to o wiele taniej,na kenwood,sony,blaupunkt itp i grac bedą napewno podobnie


a hertze nie są firmowe?! obawiam się że żadna z pozycji które wymieniłeś nie zagra lepiej od nich, co więcej nawet nie umywa się do hertzów.
 
 
     
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Sierpień 2009, 20:42   

cwirus88 a jakie masz radyjko w swoim aucie jakie ma wyjście
 
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 17 Sierpień 2009, 06:26   

Pioneer DEH 110MP. Wyjście RCA na wzmaka.
 
 
     
 Gnejsik


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 20:39   

Polecam Hertze i Helixy.... z kenwoodami, czy innymi tego typu dałbym se spokoj
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 09:19   
   Moje auto: VW Golf 4


ja polecam the loudest :D :rotfl:
 
 
     
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 19:40   

Jak na razie to chyba się zdecyduje na HERTZE na chyba że znajdę coś lepszego dzięki za wasze wypowiedzi POZDRAWIAM :)
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 12:04   

i jak zamontowałeś te głośniki już jeśli tak to jak grają i czy był problem z montażem a z tyłu cos montowaleś jakieś glośniki bo ja też właśnie robie sobie car audio i myśle co tu montowac?? pozdrawiam i czekam na odp.
Ostatnio zmieniony przez 20 Sierpień 2009, 13:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 19:08   

Jakoś nie mam czasu się tym zająć , a na tył myślę zamontować jakąś dobry SUBWOOFER INFINITY REF 1260W i oczywiście wzmacniacz i może jakieś głośniki w półkę albo w oryginalne miejsca w boczkach bagażnika .A ty masz coś konkretnego na oko ,ja tak jak pisałem najpierw HERTZ potem INFINITY REF 1260W.POZDRAWIAM
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 22:10   

Z przodu mam pionerki w drzwiach 100mm 120w ale i tak myśle dac jakieś większe 130 albo 160 a z tyłu chce dac na półke takie owalne dosyc duże głośniki easy touch 340w dzisiaj już je podpinałem do mojego radyjka JVC kd-r 302 i graly bardzo ładnie wytłumie drzwi, z tyłu pare rzeczy i póżniej jakąś tube ze wzmacholem najlepiej 4 drożnym zeby te głosniki z tyłu podpiąc też
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 12:28   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


ponaglam, że nie wszystkie głośniki pasują do drzwi. Sam sie ostatnio przejechałem. Załatwiłem sobie nisko-średniotonowe bodajże 150mm, nawet dystanse sam zrobiłem, co sie okazało: kosz głośnika jest za duży, nie mieści sie w otwór, a grubszego dystansu już nie mogę dać. A wogule po drugie zwracajcie uwagę na głębokość montażową. Oryginalne głośniki opla mają ok 50mm +/- 2mm. Większe sie nie zmieszczą, bo szyba będzie zahaczać o magnes (poprostu nie otworzy się do końca)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 13:19   

Witam, to prawda trzeba patrzeć na otwór w drzwiach tak aby zmieścił się kosz głośnika oraz głębokość montażową, szyba może zaczepiać o magnes głośnika, a co do wyboru to polecam głośniczki JBL GTO6507SC - zestaw odseparowany oddzielnie głośniki niskotonowe w drzwiach na dole, oddzielnie gwizdki na górze drzwi, zamontowałem je zamiast fabrycznych 165mm grają dużo dużo lepiej, słychać wszystkie tony niskie oraz wysokie no i grają głośniej !!! :) Pozdrawiam.
 
 
     
 Styrek24


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 20:52   

Witajcie. Pozwólcie że zejde na swój tor. Więc tak. mam swoją Corse z fabrycznymi głośnikami. zależy mi na tym żeby zrobić coś z nią takiego aby na pierwszy rzut oka nie zmieniła wyglkąu a jednak żeby jakość dźwięku była lepsza niż w orginale. Teraz tylko dopowiem ze nie mam w tym momencie dużo kasy. więc jeśli ktoś ma jakieś propozycje to będe wdzięczny. Dodam że nie interasuje mnie niestety komplecik za 300zł bo mnie nie stać w tym momencie. Wiem że mozna coś wybrać interesującego w granicach 200 zł. byłbym wdzięczny za pomoc
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 06:36   
   Moje auto: Porshe 911


Styrek24 napisał/a:
Wiem że mozna coś wybrać interesującego w granicach 200 zł
JBL lub Pioneer cena głośników w drzwi to koszt ok 130zł
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2009, 20:59   

A ja mam pytanko z innej beczki. Macie jakieś dobre twetery które wymiarowo pasowałyby w oryginalne miejsce w raczce przednich drzwi bez zadnych przeróbek i modernizacji.
I swoja drogą szukam tutoriala lub dobrego opisu jak zamontowac głosniki w przednie drzwi. Sorki jak gdzies jest na forum ale nie potrafie odszukac :looka: Z góry dzieki za pomoc :padam:
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 21 Wrzesień 2009, 22:54   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


west napisał/a:
JBL lub Pioneer

ja bym polecał Hertz, ale niestety trzymią się w cenie
Andi napisał/a:
I swoja drogą szukam tutoriala lub dobrego opisu jak zamontowac głosniki w przednie drzwi. Sorki jak gdzies jest na forum ale nie potrafie odszukac :looka: Z góry dzieki za pomoc :padam:

prosze. Wyboru DUUUŻŻŻŻOOOO
http://www.klubcorsa.pl/t...ylko-vt2195.htm
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 11:13   

witam ja posiadam głośniki do przodu hertz DSK 165 cena wiadomo 280zł za komplet zapłaciłem za system stereo odseperownay czyli 4 zwrotnice 2x woofer i 2x tweeter i jak dla mnie gra pienie wiadomo jeszcze nie jet to rewelacja ale wystarczy potrzebuje tylko wygłuszyć drzwi i dać wzmaka i będzie we4welacja:D
 
 
     
 Luki90
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 12:55   

Posiadam Corsę B z czterema oryginalnymi głośnikami i radiem SC202. Dźwięk z tego zestawu mnie zadowala i spełnia moje oczekiwania. Jednak zauważyłem, iż głośnik, który mam w przednich drzwiach od strony kierowcy gra ciszej od pozostałych i charczy. Znalazłem temat na forum, w którym opisano co w takim przypadku zrobić "domowym sposobem". Jednak gdy odkręciłem dolny panel drzwi, zobaczyłem że praktycznie całe obramowanie głośnika jest wykruszone. Postanowiłem, że wymienię 2 głośniki. Chciałbym, aby grały tak samo albo trochę lepiej od standardowych. Chcę na to przeznaczyć jak najmniej - max. 100zł. I teraz pytania :

1. Jakiej średnicy są standardowe głośniki w Corsie B?
2. Czy do tych standardowych ramek wejdą inne głośniki o tej samej średnicy?
3. Jakiej mogą być max. głębokości by nie wymagało to przeróbek?
4. Czy sama wymiana głośników kończy się na odkręceniu śrubek i podpięciu jakichś kabli z tyłu głośnika czy trzeba jeszcze coś wymieniać/lutować/przerabiać etc. ?

Z góry przepraszam za moją zieloność w temacie :D I bardzo liczę na Waszą pomoc ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.