Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 16:09
Głośniki Opel Corsa B probem
Autor Wiadomość
 diabliz


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: białystok
Wysłany: 6 Wrzesień 2009, 19:14   Głośniki Opel Corsa B probem

Witam

Ostatnio mam problem z głośnikami przy zwiększonej głośności zaczynał charczeć mi lewy przedni głośnik. Są one seryjne. Wymontowałem go żeby wziąć na wzór rozstaw śrub i zaczął mi pierdzieć z lewej strony tylni głośniki który wcześniej grał normalnie. Nie wiem ocb teraz. Gra mi dobrze prawa strona tylko i tak narazie słucham ale tak to lipa. Proszę o poradę co mam zrobić. Czy to wina kabli. głośników czy może radia dzięki.
 
 
     
 vicek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 6 Wrzesień 2009, 22:14   

Hmm powiem ci że ciężka sprawa określić na oko co jest nie tak. Może radio szwankuje, może wypnij radio i przeczyść kostki, spróbuj przełożyć przedni prawy głośnik do lewych drzwi zobacz czy gra normalnie, może sie kable poprzecierały. Naprawdę ciężko określić. Moja rada, nowe głośniki i radyjko, zawsze będzie lepiej grać :] . Pozdro ;)
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 00:22   

słuchaj pierwsza sprawa używaj opcji "szukaj".

Z głośnikami mogło się stać coś takiego:

http://www.klubcorsa.pl/t...ht=g%B3o%B6niki

Albo poczytaj o tym:

http://www.klubcorsa.pl/t...ht=g%B3o%B6niki
 
     
 Periusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 13:17   

Wymień wszytko i spokój. Ale to są koszta :) Ja wymieniłem i mam spokój ;p
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 14:29   

To są zwykle badziewne papierowe głośniki, polecam jednak wymianę, charczenie świadczy o tym że zużyłeś je troszeczkę lub za głośno słuchasz muzyki ;-) ale jednak przystaję bardziej do tego że membrana jest już uszkodzona.

Ja kupiłem głośniki kompozytowe trójdrożne blaupunkt z serii GT chyba 180mm za 170 pln teraz pewnie dostaniesz polowe taniej, do tego dokupiłem plastikowe dystanse (znajdziesz je na allegro za może 10 pln) i wymieniłem. Do tego dokup kable z zarobionymi końcówkami od głośnika do kostki z drzwi około 10 pln, abyś nie szarpał się ze starymi kostkami od starych głośników (kpisz to na allegro lub w sklepie car audio)

Dłubanina na około 1 dzień ponieważ dystanse czasami nie pasują idealnie wiec trzeba podszlifować doszlifować.

Jedna uwaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nowe głosniki z dystansami wymieniaj przy spuszczonej szybie aby sie nie okazalo ze masz za malo miejsca i urwiesz magnes w głosniku lub stłuczesz szybe!!!

Do tej całej operacji dopasuj sobie nowe śruby mocujące dystans z głośnikiem do blachy ponieważ stare śruby urywają gwint przy próbie solidnego dokręcenia, a jak takie 180 mm trójdrożne cudeńka źle przykręcisz to odpadną od mocowań. Polecam zaklejenie śrub mocujących głośnik do dystansu klejem kropelka i to samo przy montażu dystansu z głośnikiem do wnęki blaszanej w drzwiach.

Pozdrawiam
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 22:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To może ja sie wypowiem: Głośniki ci charczą to wina głośników!!!! tym bardziej że to seria.
vicek napisał/a:
Może radio szwankuje, może wypnij radio i przeczyść kostki

żeby to było radio, to musiał byś najpierw w nim coś zepsuć!!! Źle podłączyć głośnik lub na dłuższą metę zewrzeć wyjście.

Wracając do sprawy głośników: to są tandetne, ale i najlepsze z jakichkolwiek serii głośniki. Ja obstawiam oberwanie górnego zawieszenia membrany lub odklejenia walca cewki od dolnego zawieszenia. To nie wina kabli, bo wtedy by ci głośniki "przerywały", rozłączały się lub wogule by nie grały.
ja polecam albo to, co podał w pierwszym linku Marces, albo wymianę. Jeśli nie jesteś jakimś audiofilem, to nie kupuj głośników 3 drożnych w drzwi, bo do tylko głupota wydać 170 zł za coś, co schowasz i zagra tak, jak inne tańsze. A wogule wiadomo jakiej jakości są głośniki 2 czy nawet 3 drożne....
Ja radzę ci wkręcić gdzieś na szrot, kupić przednie głośniki do opla i założyć je. Na tył kup jakieś niskotonowce, mogą być też używane, a co, byle najtaniej. A wracając do przodu drzwi, to kup sobie cykacze i wrzuć je w klamkę. To dużo polepszy jakość dźwięku.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 22:23   

no więc dobrze mówiłem podjąć linki ;p
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 08:27   

@dudu
Odpisując na Twoje twierdzenie że to głupota wydatek 170 PLN lub zakup dwudrożnych lub trójdrożnych głośników twierdzę że największą głupota jest Twoja propozycja pchania kolejnego szajsu w drzwi. Teraz te głośniki kosztują pewnie połowę tej ceny.

Po pierwsze żadne głośniki jednodrożne nie zapewni jakiegokolwiek minimum jakości słuchania muzyki a w szczególności te papierowe głośniczki w drzwiach które sa narażone na zawilgocenie i inne niekorzystne czynniki.
Jeśli masz jakiekolwiek minimalne pojęcie o elektronice to powinieneś w minimalnym stopniu zrozumieć o czym piszę.

Stad propozycja głośników kompozytowych które grają u mnie już 5 rok i z niezmienna jakością, jakość grania głośników w drzwiach nie odbiega od tych które są montowane w tylnej półce, a nie chodzi mi o wygląd głośników i aby potencjalny złodziej wypruł mi je z tylnej półki tylko dyskretnie schowane głośniki w drzwiach które grają bardzo dobrze i nie jedna osoba się zastanawiała czy nie mam zamontowanego subwoofer. Przy głośnym słuchaniu co zdarza mi się rzadko nie ma charczenia wibracji drgań i innych niekorzystnych elementów zakłócających słuchanie muzyki dlatego ponieważ wszystkie elementy i śruby są pozabezpieczane izolowane i wygłuszone, cenię sobie jakość słuchanej muzyki.
Dla informacji wzmacniacz w radiu mam na MOSFET 4x 50 W DEH P77MP

@dudu więc posłuchaj jak gra takie audio a potem wyrażaj swoja opinie o głupocie bo głupota jest rozkręcanie drzwi i pchanie kolejnego badziewia.

Pozdrawiam,
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 08:45   
   Moje auto: Porshe 911


moim skromnym zdaniem...
papierowe głośniki to już przeżytek i nawet jak je zregenerujemy to po kilku miesiącach problem się powtórzy! będą charczeć i je w końcu wydmucha!, Trochę samozaparcia i trzeba odłożyć trochę groszy i już za 90zł można zamienniki dobrej firmy zakupić
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 22:58   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


taurus, by nie narazić się reszcie teamu naszą dyskusję przenoszę do działu Hyde Park
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » Głośniki Opel Corsa B probem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.