Drobna dygresja na temat przetworników
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 13:36   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


taurus, opanuj emocje, bo ty elektronikiem jesteś z zamiłowania, a ja z zawodu. Wracając do sprawy głośników: wszystko, co "kompatybilne i uniwersalne" to do du... Każdy elektronik i audiofil ci to powie.
Nie na darmo wymyślono w systemie car audio odseparowanych dróg, jeśli wiesz o czym pisze. Kolega diabliz napisał, że ma serie. Więc można wywnioskować, że nie zależy mu na super jakości dźwięku, jego czystości, głębi itd. Więc najłatwiejszym i najtańszym rozwiązaniem jest kupno używanych głośników serii ( wyda za nie ok 10 zł). To nie oznacza, że ma tylko tak zrobić.
Oczywiście, może zakupić nowe głośniki, ale pamiętajcie: to, że drogie, nie znaczy dobre. Sam mam w aucie przetworniki z odzysku i potrafią one swoje "przepąpować".
 
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 14:30   

@dudu
Nie emocjonuje się tylko wypadałoby jeśli się ma kulturę w minimalnym stopniu ważyć słowa, które rzucasz na oślep że coś jest głupie.
Dostałeś riposte że to co proponujesz jest głupsze bo marnuje czas jak również pieniądze.

Głośniki jak pisałem wcześniej te seryjne z tyłu nie występowały może ja o tym nie wiem a te z przodu papierowe najnormalniej się wysłużyły, a te ze szrotu mogą mieć taką samą jakość czyli być bublem.

Widzisz @dudu ja też jestem z zawodu i z zamiłowania elektronikiem po technikum i polibudzie, co nieco z tej dziedziny się nauczyłem więc Twoja ocena mojej osoby jest całkowicie bledną bo z założenia zakładasz że jesteś najmądrzejszy bo jesteś z zawodu "elektronikiem". To mamy jasność.

Twoja terminologia "elektroniczna" typu seria jest niezrozumiała jak również że przetworniki ci pompują, uniwersalne to do oka jak szumnie to nazywasz.

Ja o przetwornicach i przetwornikach A/C C/A też co nieco wiem i ale i tak nie mogę zrozumieć tego co piszesz.

Co do głośników proponowałem koledze dystanse i rozmiar głośnika może dobrać do dystansów. Może wstawić mniejsze głośniki itp. itd jest to kwestia widzimisię. Głośniki zintegrowane dwu lub trójdrożne posiadają zwrotnice wbudowane natomiast każde niezależnie posiadają je osobno i wymuszają dłuższy czas montażu zarówno głośników jak i zwrotnic oraz umiejscowienia tego wszystkiego.

Oczywiście wybór należy do samego zainteresowanego.

Ja wstawiłem sobie głośniki za 170 Pln ponieważ uważam że jeśli sie ma radio za 2000 PLN (tyle mnie kosztowało w sklepie 5 lat temu) to nie wypada żałować na głośnikach. Kolega może oczywiście dobrać sobie głośniki w jakimś markecie za 50 PLN np widziałem 2 drożne Pioneery lub na allegro.

Pozdrawiam,
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 20:10   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Proponowałbym zakończyć kłótnie, gdyż jak napisałeś:
taurus napisał/a:
jest to kwestia widzimisię

taurus napisał/a:
Głośniki zintegrowane dwu lub trójdrożne posiadają zwrotnice wbudowane
ładna mi zwrotnica, sam kondensator przy gdwk, a gdw czy gdm są puszczone pełnym pasmem, więc gdzie tu mowa o zwrotnicach?
Jeśli robić coś, to nie patrząc na to, byle to zrobić najszybciej i najdrożej.
Nie sztuka jest kupić i włożyć, sztuką jest spłodzić coś samemu, a przy zainteresowaniu kolegów tłumaczyć im: zrobiłem to sam za grosze.

Dalsza potyczka słowna nie ma sensu, gdyż nadmierny spam może zakończyć się ostrzezeniem
i jak już napisałeś:
taurus napisał/a:
wybór należy do samego zainteresowanego.
 
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 21:19   

@dudu jasne nie będziemy bić piany o głośniki i zwrotnice choć taka zwrotnica to jest proste RLC i w projektowaniu prosta jak budowa cepa...

Ale to jest forum klub corsa a nie forum elektroda.pl więc kolega który pytał nie będzie zajmował się projektowaniem zwrotnic pod głośniki.
Uważam temat za zamknięty.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 21:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Otóż zaprojektowanie jak i wykonanie profesjonalnej i wysokiej jakości zwrotnicy to nie taka sobie błacha sprawa... Koszt zwrotnicy może wynosić nawet ponad 200zł ( mowa tu o zwrotce 3-way). Zaczynając na pomiarach ( JIG, preamp i mic musi być), zestrajaniu i symulacjach na nawijaniu cewek kończąc - nie dla każdego elektronika jest proste, a tym bardziej, że
taurus napisał/a:
Ale to jest forum klub corsa a nie forum elektroda.pl
więc mało jest tu osób elektroników. A nie nazywajmy jednego kondensatora, czy jedną cewkę i opór zwrotnicą.
 
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 22:21   

Bierz poprawkę że wykonanie elementów takich jak cewki zlecasz chyba że posiadasz tak precyzyjny sprzęt w domu aby dokonać takich pomiarów oraz prób. Sam projekt zwrotnicy z symulacjami możesz przeprowadzić choćby w Protelu, resztę produkcji elementów zlecasz firmom które potrafią to wyprodukować.

Fakt że zwrotnice mogą kosztować kilkaset złotych ale nie znaczy że gościu będzie pakował to do głośniki z demobilu.

Widzę że strasznie Ciebie moja riposta boli i starasz się coś udowodnić, wierz mi spędziłem trochę czasu w laboratoriach od projektów przetworników po mikroprocesory, a nawet miałem przyjemność liznąć projektowanie półprzewodników i produkcję pojedynczych sztuk do dalszych symulacji.

Więc reasumując dalsza dywagację uważam za bezcelową ponieważ dalszym rozwlekaniem tematu niczego mi nie udowodnisz poza tym co miałeś udowodnić a to jest zupełnie niepotrzebne bicie piany.

Pozdrawia i przelej swoją energie oraz emocje na dalszą naukę.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 22:53   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


taurus napisał/a:
Widzę że strasznie Ciebie moja riposta boli i starasz się coś udowodnić,

egoizm przemawia przez ciebie... Sądzę, że z elektroniki masz tyko zaplecze teoretyczne.... A chyba dobrze wiesz, że praktyka liczy się znacznie bardziej niż teoria. Powinno być ci wstyd, że musze ci to mówić.
To prawda, mam dopiero 20 lat i nie jestem audiofilem. Ale uważam, że również i ty to tego miana nie możesz się zaliczać. Chociaż przez to, że kupujesz głośniki 3 drożne, rezygnując przez to z odseparowanych zestawów, albo uważając, że wykonanie zwrotnicy jest proste jak budowa cepa.
Fajnie, że mogłeś być przy projektowaniu przetworników, produkcji półprzewodników, ale widać twe zaplecze raktyczne jest znikome. Pamiętaj, że nie każde auto zachowa się tak samo z tym samym zestawem głośników. Oczywiście, jeśli przeznaczysz 10tyś zł na system car audio, to zagra to wszędzie. Ale co to będzie za szczyt szpanerstwa..... Wydać kasę na bycie lepszym. Na naszym forum są głównie ludzie prości i nie pływający w pieniądzach. Znaczna większość forumowiczów podpisuje się pod zdaniem: lepiej zrób coś sam, a nie tylko płać za to.


W takim razie sądzę, że ja piszesz
taurus napisał/a:
niepotrzebne bicie piany.

I niech zgadne: boję się twojej wiedzy i bije pianę wokół siebie, próbuje pokazać, że jestem lepszy i co tam jeszcze wymyślisz.... Ale pomogłem nie jednej osobie, nie jeden głośnik naprawiłem, nie jedo nagłośnienie założyłem i starałem się robić wszystko w min. cenach. Nie bawie się kasą, bo jej poprostu nie mam. Nie uważam, że np. sub Rokford Softgate dwucewkowy za pareset złotych nie potrafi zagrać. Pewnie, że potrafi. Ale To nie na kieszeń znacznej większości klubowiczów.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 23:49   

kolejne posty będą zbędne ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Drobna dygresja na temat przetworników
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.