Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:00
[ Corsa D] Głośniki- Corsa D
Autor Wiadomość
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2008, 12:57   [ Corsa D] Głośniki- Corsa D

Chciałbym zamontować głośniki na tył ale mam wersje 3d i nie wiem gdzie. Macie jakieś pomysły??
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 11 Lipiec 2016, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2008, 15:33   

Siema..albo montujesz w orygynalne miejsca czyli 13-ki, ktore trudno z tyłu nie zauwazyc,lub ciach ciach półke bagażnika i wtedy to juz numeracji głosników jest więcej. Pozdro :->
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2 Lipiec 2008, 16:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


przejrzyj forum. Podobne rzeczy już były opisywane.
 
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2008, 22:21   

właśnie tu mam problem bo z tyłu nie ma drzwi i nie mam oryginalnych otworów a w półce nie chce robić
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 10:53   

No to po bokach półki w tych plastikowych boczkach masz miejsca na głośniki. Tylko będziesz potrzebował odpowiednich dystansów do zamontowania lub kup oryginalne głośniki do corsy (ostatnio widziałem na allegro po 20 zł za sztuke)

Ale ja osobiście proponował bym jednak w półce. Raz że montujesz głośniki jakie chcesz i dźwięk jest o niebo lepszy a jeśli szkoda ci półki to kup drugą używaną i w niej wytnij. Tą będziesz miał w razie jak byś chciał wyjąć głośniki.

Pozdro
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 11:05   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


StitchRD, nie uwierzysz ale spotkałem się z takim czymś że corsa 3 drzwi nie maiła oryginalnych miejsc na głośniki z tyłu. Albo kolega ich nie widzi, albo naprawdę ich nie ma.
Tak samo widziałem w Astrze.
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 15:41   

OOOO :-o Tego to nie wiedziałem :roll:

TOMFIX jeżeli nie masz miejsc na głośniki no to pozostaje tylko półka :-/
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 19:15   

Upppsss :shock: ja równierz nie spotkałem się z takim przypadkiem,sam osobiscie mam..a to ciekawe :roll:
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 19:31   

STITCHRD a ty masz głośniki w półce właśnie do ciebie mam pytanko a propos tej półki, czy drzy jak basik stuka ,czy raczej nie wkurza ucha?? Mi mocny sprzęt a,la wzmacniacz i tuba nie są potrzebne,ale jakieś dobre głośniki to TAK.Narazie jezdza z przodu 16 blaupunkta i z tyłu w tych seryjnych miejscach 13 hertza.Myślałem,że mi to wystarczy-myliłem sie!!!
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 22:15   

Półka w corsie jest dobra pod głośniki ponieważ składa się z 2 płyt plastikowych oklejonych materiałem i dlatego jest bardzo dobrze wytłumiona i sztywna dlatego niema żadnych drgań czy brzęczenia. Ja mam w półce 6x9 Magnata i po podkręceniu basu wszystko super gra.

Co do głośników to po zamontowaniu 6 głośników też myślałem że już więcej mi nie będzie potrzeba bo gra na prawdę ładnie ale z czasem zaczęło brakować basu (apetyt rośnie w miarę jedzenia :-D ) dlatego wsadziłem skrzynię.

Pozdro 8-) :hahaha:
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 22:45   

no właśnie koledzy ja nie mam miejsca w boczkach na głośniki. A w półce nie chce mi się po prostu tam nie podoba :-P
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2008, 22:47   

Aha. zapomniałem najważniejszej rzeczy napisać. Chodzi o corse D. Ale o tego jest ten dział
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 14:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


tomfix, wiesz podejrzewam, że wszyscy czytali tylko te posty dzięki funkcji : pokaż posty od ostatniej wizyty, albo : pokaż posty nieprzeczytane.

Jak to się stało że Corsa D nie ma głośników z tyłu? Przecież w takich samochodach kładą już seryjnie pełne nagłośnienie.
 
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 22:18   

no w 3d przynajmniej mojej nie ma głośników ani nawet otworów na nie
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 13:59   

Hej a co byscie doradzili JBL,MAGNAT,ELIPSY z góry mówie,że hertza nie chce może dobre ,ale zawiodłem się.. ;-)
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 11:15   

Ja mam MAGNATY i jestem bardzo zadowolona :mrgreen:
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 14:02   

Dżola a ,jak długo je masz?? i jakie wielkościowo mocowo???? :-D
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 15:10   
   Moje auto: ASTRA G


akitainu napisał/a:
Hej a co byscie doradzili JBL,MAGNAT,ELIPSY z góry mówie,że hertza nie chce może dobre ,ale zawiodłem się.. ;-)


Wszystko zależy od upodobań i od tego co właściwie chcesz uzyskać z tych głośników. Z wyżej wymienionych to tylko JBL. Doskonale grają w półce nawet seryjnej i czasami potrafią zastąpić subwoofer ale nie w pełni( jesli bassss to sub + wzmacniacz musi być).
Co do półki to wolałbym zrobić nową ze sklejki i ją obszyc ;) efekt wizualny i dżwiękowy lepszy.
Seria GTO należy do klasy budżetowej polecam model 937 a jeśli masz ochotę sypnąć trochę kaski za dobry sprzęcik to P936 lub T595. Najlepsze efekty pod piecem :) Pozdr
 
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 15:40   

Mam je jakieś 10 miesięcy. Jaką mają moc to Ci nie powiem, bo jest napisane na pudełku, a ja aktualnie w Anglii siedzę he he. Mają kształt elipsy nie wiem czy dobrze napiszę ale chyba 6x9 ;-)
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2008, 19:14   

a moze pioneer solidnie wykonane i cena przystepna a co do mocy to lepszych nie znajdziesz 80 rms w elipsach nie potrzeba wzmacniacza bedziesz zadowolony
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa D » [ Corsa D] Głośniki- Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.