Corsą dookoła Polski
Autor Wiadomość
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 20:22   Corsą dookoła Polski
   Moje auto: ASTRA G


Corsą dookoła Polski


W listopadzie 2008 r. udało się mnie i mojej żonie zawitać na spocie w Katowicach. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia, że plan odwiedzenia wszystkich ważniejszych spotów FKC w Polsce jest tak bliski zrealizowania. Najpierw I zlot w Podgórzynie a potem odwiedziny u Westa i Myszki nakręciły Nas już zupełnie. I tak 14 sierpnia wyjechałem z Karoliną na długo oczekiwany i w pełni zasłużony urlop. Zaplanowaliśmy że połowę urlopu spędzimy na mazurach a drugą część nad morzem. Przy okazji zrobiliśmy rajd po FKC.




Podróż podzieliliśmy na etapy.
Pierwszy etap to dojazd do Torunia gdzie nocowaliśmy.
pkt. A Start – Zgorzelec
pkt. B To bardzo ważne miejsce z dwóch powodów: bo tu zaopatrzyliśmy się w paletę "Lecha Pilsa", który jest dostępny tylko w Wielkopolsce (mniamuśny :) ) oraz mieliśmy ciekawe spotkanie z "Corsiarzami z OCFC", którzy po krótkiej obcince naszego Korsze próbowali coś pokazać ruszając z piskiem opon, ale coś im nie poszło bo zobaczyli mnie tak:



Także pozdrawiam tych corsiarzy (czarna corsa z biały zderzakiem z allegro na poznańskich numerach) hehehe:



W Toruniu (pkt. C) w trakcie krótkiego zwiedzania wstąpiliśmy po pierniczki i do naleśnikarni "Manekin" na pyszne naleśniki.



Oczywiście jak Toruń to i Kopernik ale w domu go nie było :)


Po poszukiwaniach znaleźliśmy Mikołaja


i zapytaliśmy o :



Etap drugi to dojazd do miejscowości Piecki (pkt. D), gdzie spędziliśmy tydzień na opalaniu, łowieniu rybek i imprezowaniu oraz zorganizowaliśmy wraz z H5n1 i Kamilą pierwszy spot FKC na terenie województwa warmińsko- mazurskiego. Mamy nadzieję, że klubowicze z tamtych stron zmobilizują się do następnego spota :)



W drodze na mazury spotkaliśmy żywą reklamę “Ikei” :)



Etap trzeci to dojazd do Gdańska na spot 3city team. W drodze na spotkanie nie mogłem sobie odmówić takiej fotki :) zrobionej w pkt. E



Spot był fantastyczny. Było 10 pojazdów. Bardzo miło było nam poznać wszystkich uczestników.



W Gdańsku (pkt. F) spędziliśmy prawie 4 dni goszcząc u Beatki i PotraK65. Serdecznie dziękujemy za przygarnięcie nas i niesamowitą wycieczkę po Sopocie, Gdańsku i Gdyni. Piotr jest super kompanem do zabawy i doskonale sprawdza się jako przewodnik.



W Sopocie budują jakieś krzywe domy???



Znalazł się i klasyk



Okazało się że znaleźliśmy a konkretnie Piotr podpis Zyzia na sopockim molo :)



Natomiast w Gdańsku takie oto rzeczy dzieją się na ulicach:




[b]A tak jest dowodzony 3city team




bo Piotr wali z grubej rury :)



I na koniec widok z kościoła Mariackiego w Gdańsku (naprawdę warto wczłapać tam)



W Gdyni natomiast Piotr i Beatka zabrali nas do akwarium Gdyńskiego oraz na “Dar Pomorza”



a może to był



heh, nie to był :)



Etap czwarty do podróż do Mielna albo “Polskiej Ibizy”. Po drodze zahaczyliśmy o Hel (pkt. G). Miejscowa osobistość określiła Hel jako "miejsce gdzie kończy się świat a zaczyna się Polska" hehe



Wpadliśmy też do fokarium



No a Mielno (pkt. H) to chyba proste: słońce, plaża, browar i imprezy. A takie widoki były wieczorem



W drodze powrotnej wpadliśmy na pyszną kawkę do naszego prezesostwa :) pkt. I




a wracając do domku trafił się taki oto cukierek



Podsumowując przejechaliśmy około 1700 km plus 300 km w miejscach pobytu.
Narazie tyle zwiedziliśmy:) w następnej kolejności wybieramy się na śląsk a potem do małopolski :)
więc do zobaczenia ...

Dziękujemy wszystkim za poświęcony nam czas i było by super, abyśmy wszyscy spotkali się na wielkim ogólnokrajowym zlocie !!!






[/b][/b]
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 20:32   
   Moje auto: VW Golf 4


kurde w pyte ta wycieczka no!! a zdjęcie z moim autografem .....ja tam byłem? :krzeslem: :rotfl:
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 20:40   

Pozazdrosic takiej wycieczki :) widac, ze swietnie sie bawiliscie! :) fotorelacja daje rade ;)
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 20:42   
   Moje auto: GOLF IV


WoW Spidan i Karola gratuluje :) :super: :super: kiedy ta małopolska ? :) też jakiś spot się zrobi :D Kara ma szefa FKC małopolska to do niej o pw do wszystkich i lecimy na spota ze Spidziem i Karolą :)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 21:05   
   Moje auto: Opel Astra G


Spidan i Karola- pokłony :hyhy: Świetny wyjazd i opis całej wycieczki :ok:
Tylko pozazdrościć i brać przykład :super:
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 21:33   

Bardzo pięknie... jestem pod wrażeniem fotorelacji... :)
 
 
     
 fredzia55


Informacje
dolnoslaskie

Pomogła: 2 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 70
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 3 Wrzesień 2009, 12:17   

Ależ wyprawa :) )) Zdjecia z zachodem słonca na tvn.meteo powinny trafić:)) :serce:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 5 Październik 2009, 18:41   
   Moje auto: ASTRA G


Witajcie :)
Jak się powiedziało “a” to trzeba powiedzeć “b” :)
Obiecaliśmy z Karolą, że dotrzemy na spota na śląsku i w małopolsce... no i udało się!!!

11 września spociliśmy się w Zabrzu. Pogoda troszkę nie dopisała ale było fajnie. Poznaliśmy nowych klubowiczów a ze “starymi” powspominaliśmy poprzedni spot w Katowicach oraz I zlot FKC.




26 września zawitaliśmy na spocie w Krakowie. Jadąc tam, byłem ciekawy jak wypadnie frekfencja. Robiliśmy z Wojkiem nawet zakłady, hehe – wygrałem !!!
Ilość przybyłych cors zaskoczyła nas ale bardzo pozytywnie.







Sam West wypożyczył nam klubową flagę :)




Wybraliśmy się całą 30 corsową grupą na przejażdżkę po Krakowie, gdzie spotkaliśmy taki oto rarytasik



Niestety przejazd okazał się “małym niewypałem” poprostu Kraków nie jest miastem nadającym się do takich przejazdów (Jelenia Góra jest lepsza). Z grupy 30 cors na miejsce wróciło tyle (najwięksi twardziele, którzy się nie poddali):




Po spocie w Krakowie udaliśmy się do Zakopanego na mały wypoczynek. Pogoda dopisała, troszkę pozwiedzaliśmy i poświętowaliśmy (a było co uczcić).
28 września w ciągu 30 minut zorganizowaliśmy kolejnego spota – tym razem miałem zaszczyt poznać Chyca.





29 września wybraliśmy się na wycieczkę po Tatrach.


I zrobiliśmy małe zakupy




Nad “Morskie Oko” nie można wjechać Corsą ale postaraliśmy się zaznaczyć tam obecność FKC.







Tak mniej więcej kształtują się nasze tegoroczne wyprawy, po Polsce w poszukiwaniu spotów FKC. Staraliśmy się odwiedzić wszytkie spoty, w między czasie powstała Grupa Opolska i Grupa Mazowsze.
Zobaczymy może dostaniemy zaproszenie :) i tam też zawitamy !!!
Pozdrawiamy Wszystkich poznanych klubowiczów :padam: do zobaczenia :P
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 5 Październik 2009, 19:35   
   Moje auto: VW Golf 4


Kurcze..... nie wiem co napisać :D :) ale bardzo fajnie było Was widzieć na śląsku :D było co wspominać tak jak to napisałeś wyżej :)
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Październik 2009, 20:44   
   Moje auto: GTC


spidan, zapraszamy do opolskiego ;) spot możemy zrobić i spotkać się w Opolu przy opolskiej wenecji
Nie chce nawet wiedzieć ile te podróże łącznie wyniosły kilometrów ;)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Październik 2009, 06:40   
   Moje auto: ASTRA G


Rikku przyjmujemy zaproszenie :) Nie wiem kiedy ale napewno Was odwiedzimy :hyhy:
Co do przejechanych kilometrów, to w sumie cała dotychczasowa wycieczka po FKC zmieściła się w granicach 3800 km.
 
 
     
 Chycu


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Zakopane
Wysłany: 6 Październik 2009, 11:57   

Jak już moja Corsa znalazła się w wojażach Spidana, to ja też się wypowiem:)
Naprawdę pozazdrościć "wycieczek". Ja dziś wróciłem z Bełchatowa- to jak na razie moja najdalsza "podróż". Droga w miarę, choć przydałoby się więcej koników pod maską. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie, choćby w maju. Obiecuję, że poprawię boczki, a może i serducho będzie nowe:P
Pozdrawiam!
 
 
     
 Kara



Informacje
malopolskie

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 96
Skąd: Skawina k/Krk
Wysłany: 6 Październik 2009, 18:06   

Piękny objazd, gratuluję i dziękuje w imieniu grupy małopolskiej za odwiedziny :)
Pozdrawiam
 
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2009, 17:37   

a tej flaszki to do dziś nie wypiłem pląta mi się po aucie hehe
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2009, 18:11   

Fotokaczmarek, co się odwlecze to nie uciecze :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wszystko i o wszystkim co związane z Corsą » Nasze podróże Corsą » Corsą dookoła Polski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.