Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:44
Malowanie felg
Autor Wiadomość
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 17:12   Malowanie felg

Witam,
Dzisiaj otóz zostałem bardzo mocno zmuszony żeby pomyślec o renowacji moich felg, przedstawiają sie one nastepująco

Jak widać (a moze i nie bardzo) farba już lekko odchodzi , sa zarysowania.
Ale to co dzisiaj sie stało to tragedia dla mnie normalnie :| Jechałem i nagle lekko mnie zarzuciło na wysoki krawężnik...efekt jest taki

Zapewniam że w realu jeszcze gorzej to wygląda.
No i teraz jaki sposób polecacie na renowacje tych felg, od razu mówie że polerowanie odpada, chce je pomalować.Znalazłem ciekawy sposób na jednej stronie
http://www.206club.net/showthread.php?t=44659
czy może ktoś się orientuje czy on będzie odpowiedni i co najważniejsze trwały? A może macie jakieś inne sposoby odnowienia, czekam na propozycje

PS: I żeby nie było to zbyt drogie rozwiązanie :D nie zależy mi na efekcie jakbym dopiero co kupił fele za 2000zł, chce poprostu żeby wyglądały estetycznie.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 17:52   

Ten sposób niejest najgorszy ale ja bym je wypiaskował ( około 50zł od felgi ) i albo pomalować proszkowo albo podkład i lakierowanie. Fajnie wyglądają te felgi w czerni ;)
 
     
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 19:49   

Hmm gdzieś czytałem ze piaskowanie to ostateczność np przy bardzo skorodowanych czy wyżartych przez sól.A co do czarnych felg, nie wiem czy będzie to pasowało do srebrnej corsinki :)
 
 
     
 2SHAE
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 20:05   

czarne felgi przy srebrnej będą się rewelacyjnie prezentować, zwykłe stalowe jak pomalowałem na czarno to żal mi było kołpaki zakładać
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 20:08   

Na razie nie stać mnie na alufelgi, więc pomalowałem stalówki na czarno... W mojej białej prezentują się wg mnie nieźle... Więc w srebrnej też dobrze będą wyglądać... Z kołpaków zrezygnowałem.
 
 
     
 Periusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 21:16   

Ja mam srebna i tylko kupie czarne na wiosne, to jest to odbicie i przykucie wzroku przechodniów. Niby nic a jednak :) uwierz mi :)
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 21:28   
   Moje auto: VW Golf 4


hmmm alu felge piaskować....ja bym się nie podejmował tego chyba że felgi masz bardzo zniszczone ale CO PRAWDA PO TEM JEST WIęCEJ MęCZARNI(powierzchnia po piaskowaniu jest porowata) BO MUSISZ POLAKIEROWAć SZPACHLóWKą NATRYSKOWą, PODKłADEM, BAZą I NA KOńCU LAKIERKIEM ALE JEST EFEKCIK.a możesz też felgę zmatować na mokro później podkład (najlepiej grubo) później znów zmatować i połozyć warstwę lakieru albo i dwie dla lepszego efektu i na koniec klar :)
robiłem raz z alu felgami i zastosowałem tą drugą metodę :)
 
 
     
 crash
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 21:45   

Aluminiowe felgi najpierw się wypala, następnie piaskuje szkłem i ...

1. kładzie się podkład do alu - następnie zwykły podład akrylowy- szpachluje -znowu podklad akrylowy- maluje (sam akryl lub akryl metaliczny + klar)
2. wygładza spryskuje farba proszkową i wypala - farba nie jest droga a jak ktoś dysponuje starym piekarnikiem to sam sobie pomaluje :)


ps Moja rada "tanio i estetycznie" papier wodny 400 zeszlifować nierówności 2zł + 2 puszki czarny mat w spreju 20 zł i prysnąć na czarny mat (miejsca gdzie jest gołe aluminium zapodkładować 15zł)
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 23:44   

Naprawde polecam czarne felgi do srebrnego auta , przejrzałem pare stronek i większość srebrnych auta ma czarne felgi i wygląda do rewelacyjnie w dodatki masz bardzo fajne felgi które w czerni wyglądają ekstra
 
     
 Wicher


Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 10 Wrzesień 2009, 21:11   

Witam !

Daj sobie spokój z piaskowaniem. Jak już koledzy wcześniej wspominali zabieg taki opłaca się przy mocno zniszczonych lub mocno skorodowanych felgach stalowych.
Można takie felgi szkiełkować, ale to zabawa droższa od piaskowania.

Polecam ci doprowadzić powierzchnie do odpowiedniego stanu. Użyć podkładu do auliminium. Dla pewności podklad wypełniający(chociaż niekoniecznie), na to lakier i fele masz jak nówki.
Zaznajomiony lakiernik powinien Ci to zrobić za 50-80zł sztuka nie licząc materiału ;)
 
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 13:52   

Z tego co mnie ponformowano kiedyś jak chciałem wypiaskować felgi że nie piaskuję sie już ponieważ podobno jest to nielegalne tzn. używanie kwarcu do piaskowania, teraz się śrutuje, więc taki magik zrobił mi tą renowacje moich felg ojciec znajomej ma zakład niby od 15 lat fachowiec niby i po śrutowaniu felgi były zniszczone.

Efekt był taki że mu nie zapłaciłem był zwykłym partaczem felgi oddałem koledze bo potrzebował jakiekolwiek koła, ogólny niesmak.

Polecam drobny papier ścierny na mokro podszlifować podkład uzupełnić braki i pomalować.

Pozdrawiam,
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Luty 2010, 21:25   
   Moje auto: Laguna II PHII


szpachla do aluminium na te dziurska po krawężniku, podkład tak ze 2 warstwy(sam kładłem 3) i polecę czarny mat na wyjściowy kolorek :) , kładłem jeszcze bezbarwny ale na mat nie pasuje bo połysk się pojawi :) powodzenia i cierpliwości ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Malowanie felg
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.