Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 18:38
Corsa b 1994, 1.2-jaki typ silnika i moc
Autor Wiadomość
 cowboy76
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 30 Sierpień 2009, 21:31   Corsa b 1994, 1.2-jaki typ silnika i moc

Witam :)

Jestem tu nowy na forum :zawstydzony: i witam się ze wszystkimi użytkownikami tego autka.
Moja Corsa to wersja angielska, Merit-skrzynia 4-manual. Zakupiona za jedyne 400 funtów. Będzie służyło w mojej rodzinie jako drugie autko, a właściwie mojej żonie-jej pierwsze autko (pierwsze Ford Galaxy 1.9TD, 2003). Samochód miał strasznie szary(org.biały) i spłowiały lakier-był nieużywany dobrych kilka miesięcy(stał pod tujami-wszędzie kupa syfu :kwasny: ). A ja się uparłem, że lakier odnowię i mi się to udało(nigdy wcześniej tego nie robiłem), duuuużo pracy, ale efekt końcowy, co tu dużo mówić... Laicy pytają, czy to nowe auto?
Udokumentowany przebieg auta-57.000km.

Ale do rzeczy:
Nigdzie nie mogę odnaleźć jak odczytać typ silnika w moim autku. :super:
Śmigałem raz nim 165km/h-więc chyba to nie wersja 45KM. Wtryskiwaczy nie widzę do poszczególnych cylindrów, więc to chyba nie wersja 16V.
Nie wiem po czym poznać typ silnika? C12NZ, 12NZ czy X12SZ?
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 12:46   

Moim zdaniem ,ze jak masz 4 biegi to i tak masz 45koni ja moja 170 jechalem jak mialem silnik 1.2
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 12:54   
   Moje auto: Porshe 911


Jasioracek napisał/a:
Moim zdaniem ,ze jak masz 4 biegi to i tak masz 45koni ja moja 170 jechalem jak mialem silnik 1.2


Jachu! żeś nic mądrego nie napisał!

http://www.klubcorsa.pl/t...ecia-vt1290.htm

pozdrawiam

ps: Angliki nie km Tylko mile!
 
     
 cowboy76
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 22:58   

:/ no i dalej nie wiem jak sprawdzić. może po numerze VIN lub silnika ktoś potrafi to sprawdzić?

Na podstawie czego wszyscy użytkownicy tego forum wpisują określony typ silnika w rubrykę silnik-skąd wiecie jaki macie?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 23:19   

cowboy76 napisał/a:
Na podstawie czego wszyscy użytkownicy tego forum wpisują określony typ silnika w rubrykę silnik-skąd wiecie jaki macie?


Dał Ci wyżej west linka http://www.klubcorsa.pl/t...ecia-vt1290.htm

A pojemność w PL wpisywana jest w dowodzie rejestracyjnym, nie wiem jak w anglii.

Jak 1.2 i 8V (na monowtrysku) to albo C12NZ (cewka zapłonowa) albo X12SZ (modół)
Ale sądząc po roczniku to jak masz 1.2 to na 100% C12NZ => 8v ,45KM, 86Nm
 
     
 cowboy76
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 11:40   

No nie wiem, dlaczego linka wcześniej nie kliknąłem? Tam wszystko jasno opisane, oprócz silnika 12NZ.

Pojemność jest w dowodzie, ale czekam na pełny dowód-mam dopiero takie świstek mały.
West-specjalnie przeliczyłem na km. żeby nikomu się nie myliło (35.400mil-taki ma przebieg w milach).
dzięki za podpowiedzi-punkty powędrowały
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 11:50   

cowboy76 napisał/a:
oprócz silnika 12NZ.


Nie ma czegoś takiego jak samo 12NZ jest C12NZ
 
     
 cowboy76
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 23:24   

Finos napisał/a:
cowboy76 napisał/a:
oprócz silnika 12NZ.


Nie ma czegoś takiego jak samo 12NZ jest C12NZ


A właśnie,że jest. To skan okładki książki obsługi, którą dostałem z zakupem mojej Corsetty:
http://img199.imageshack....5/img032amd.jpg

i któraś ze stron przedstawiająca tabelę (jest ich więcej) z różnymi typami silników poj. 1.2, między innymi 12NZ:



W jednej z tabel podano dla silnika C12NZ spalanie w mieście 7.9l/100km. a dla silnika 12NZ 7.7l/100km. Więc oprócz innego symbolu silnika jakaś różnica jest .

Czyżby to był jakiś angielski wynalazek? :szok:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa b 1994, 1.2-jaki typ silnika i moc
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.