Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:45
Problem z rozrusznikiem przy starcie
Autor Wiadomość
 arturbl
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:21   Problem z rozrusznikiem przy starcie

Witam wszystkich !
Od pewnego czasu moja Corsa nie pali najlepiej, problem wygląda tak ze rozrusznik wcale nie kreci, nawet nie wydaje żadnego odgłosu, znajomy mechanik podmienił mi rozrusznik na jakiś inny ale problem niestety nie zniknął.
Zazwyczaj dzieje się tak po krótkim postoju np.: gaszę silnik idę do sklepu na 15-20 min wracam i nie kreci odczekam chwile 5-10 min i znowu działa, a gdy odpalam po nocy albo 10h pobycie w pracy zawsze kreci bez żadnego problemu, wiec zauważyłem ze dzieje sie tak wyłączenie po krótkim postoju.
Co to może być myślę ze pewnie coś nie zwiera na kablach tylko gdzie szukać?
Z góry dzięki za pomoc
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:27   

Pytanie czy po przekręceniu kluczyka na kablach od rozrusznika w ogóle pojawia sie napięcie. Bo jak nie to równie dobrze może być stacyjka , przekaźnik albo po prostu kable. Jeśli to rozrusznik to mi wygląda na to jak by się wieszał. Spróbuj jak nie będzie chciał odpalić kilka razy w niego uderzyć kluczem.
 
     
 arturbl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:35   

rozrusznik wymienił mi znajomy wiec odpada

też padł mi pomysł na stacyjkę albo kable

jak sprawdzić co padło? sprawdzę napięcie woltomierzem na kablach od rozrusznika to chyba będzie dobry pomysł, tylko jak to sprawdzić kiedy ta sytuacja dzieje się kompletnie losowo ;/




Ostatnio zmieniony przez 31 Sierpień 2009, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:38   

No właśnie takie usterki są niewygodne. Jak sprawdzić? W momencie usterki miernik w rękę i mierzyć napięcia. PRZYPOMNIAM CI ŻE NA FORUM NALEŻY BEZWZLĘDNIE UŻYWAĆ POLSKICH ZNAKÓW!
 
     
 Jafar19
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 23:06   

spróbuj wykręcić świece i wsadzić ponownie w przewód ale jej nie wsadzaj z powrotem poproś kolegę żeby spróbował zakręcić silnikiem i dotknij świecą w przewodzie metalowej części silnika i patrz czy jest iskra jak jest to masz sprawny moduł i cewkę i pewnie stacyjka a jak nie to wymiana.








Ostatnio zmieniony przez 31 Sierpień 2009, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z rozrusznikiem przy starcie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.