Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:15
Problem z kierownicą- Corsa B
Autor Wiadomość
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Maj 2008, 17:30   Problem z kierownicą- Corsa B

Witam mam problem. gdy jade powyzej 80km/h to kierownica zaczyna wibrować i się poruszać zbieżność mam dobra bo bylem zrobic wymienialem koncowke drazka po lewej stronie myslicie ze przyczyna moze byc prawa? czy cos jest nie tak z felgami ta prawa nie daje znaku ze cos zlego sie dzieje. a i jak hamuje to autko odbija w lewo nie mam pojecia co jest nie tak nie dawno go kupilem. opel corsa 1,2
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 18:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 27 Maj 2008, 18:46   
   Moje auto: Opel Astra G


Po 1, sprawdzić ciśnienie w oponach- może coś ubyło i dlatego ściąga przy hamowaniu...
A wibracje... może są źle wyważone koła??? U mnie wibruje przy 120 km/h ale przy 130 już niczego nie czuć :D :D Tu był właśnie stawiał na wyważenie opon.
pozdro ;-)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Maj 2008, 19:10   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


A może właśnie ten drążek kierowniczy?? a może ściąga ci na lewo bo w lewym kole z przodu, albo w prawym z tyłu klocki hamulcowe ci się zaczynają kończyć. Albo masz tak jak ja- nieszczelny układ hamulcowy i przy gwałtownym hamowaniu ściąga. Mnie ściągało w prawo bo miałem z tyłu w lewym kole takie coś.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Maj 2008, 22:48   
   Moje auto: ASTRA G


jeżeli chodzi o wibracje w czasie jazdy to stawiałbym na wyważenie kół. a co do hamowania jest taka opcja, że któryś z zacisków hamulcowych z przodu jest zapieczony. Zacznij od kół ;)
 
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2008, 09:27   

klocki wymienialem 3 tygodnie temu cisnienie w kolach jednakowe. zbierzność dobra. nie wiem jak z wyważeniem. może faktycznie ten drugi drazek jest trafny ale nie stuka i nie wykazuje luzow
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2008, 17:33   

wywaz kola a jak nie przestanie to ci napisze W CZYM JEST PROBLEM
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Czerwiec 2008, 17:48   
   Moje auto: Porshe 911


a ja na sam początek bym sprawdził czy koła są dokręcone!
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2008, 17:43   

koła są dokręcone....jak dostane wypłatę to skoczę wyważyć koła może one mi coś powiedzą
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 21:57   

kolego czy masz orginalne kola oplowskie czy jakies od innego samochodu
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2008, 08:04   

Ja też zauważyłam, że przy ostrym hamowaniu kierownica odbija mi lekko w lewo, tata powiedział mi, że warto byłoby zobaczyć co dzieje się z bębnami (mniejsza sprawność jednego z nich powoduje ściąganie, bo wiadomka nierównomiernie hamują) :roll:
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2008, 10:26   

majonez147, albo źle wyważone koła i brak pierścieni centrujący o ile masz nie oplowskie felgi. Ja miałem źle moje alusy wyważone i drgało jak syn źle prowadzącej się matki...pojechałem założyć nowe gumy, wyważyć i gra
 
     
 poeta_666
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Czerwiec 2008, 23:51   

Tak bardzo ważna rzecz przy alu innej marki niż opel pierścienie centrujące objawy są takie że przy prędkości np 110km kierownica mocno drży a przy większej już nie zakładamy pierścienie i po krzyku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Problem z kierownicą- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.