Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:50
Problem z rozruchem Corsa A 1.2S
Autor Wiadomość
 skafi
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 4 Luty 2009, 17:53   Problem z rozruchem Corsa A 1.2S

Proszę o pomoc. Jak w temacie mam Corsę 1.2S. Problem tkwi w rozruchu mianowicie słabo kręci albo wcale. Nie mam już pojęcia co to może być. Akumulator wymieniony rozrusznik też kopułka palec i kalbe też. Sprawa wygląda tak: na zimnym silniku zaczyna kręcić ale nie ma siły aby całkowicie odpalić. Dopiero po podłączeniu kablami drugiego samochodu do akumulatora zaczyna kręcić(dodam ze akumulator mam 50AH i 480 rozruchowego). Proszę o pomoc. Czego to może być wina i jak to naprawić.
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Luty 2009, 19:16   

Czyściłeś klemy jak zmieniałeś aku?? Może są zasyfione. Tylko to mi przychodzi na myśl bo jak by coś było z kablami od akumulatora to po podłączeniu innego samochodu było by tak samo.
 
     
 skafi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Luty 2009, 22:12   

klema od + nowa od - czyszczona. Dodam ze właśnie teraz go robiłem z kolegą i były dziwne objawy mianowicie odpala po podłączeniu do drugiego akumulatora ale nie zawsze jak go ruszyliśmy to odpalił bez problemu(wypychaliśmy go z garażu) Sprawdziliśmy też czy silnik lekko chodzi i rusza się całkiem swobodnie. Świece czyste więc nie wiem co jest grane. Czy ma ktoś jakiś pomysł???
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Luty 2009, 13:35   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


skafi napisał/a:
odpala po podłączeniu do drugiego akumulatora

czyli aku widocznie za mały- za mało prądu daje.

Wrzuć inny aku i zobacz czy nadal będzie to samo (pożycz na chwile od kogoś -najlepiej też od Corsy A)
 
 
     
 skafi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Luty 2009, 17:55   

akumulator ma 50 AH i 4800 rozruchowego. Jest nowy. zastanawiam sie tylko czy mogłem trafić na jakiś wadliwy.ale tak też uczynię. A czy są jakieś inne możliwości?? Cokolwiek?? A akumulator jest firmy TOPla
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Luty 2009, 19:03   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


skafi napisał/a:
akumulator ma 50 AH i 4800 rozruchowego. Jest nowy


więc dlaczego na nim nie może odpalić?? Nie wiesz czy to wina aku czy nie.
Więc spróbuj odpalić na używce z innej Corsy A.
Jak odpali- twój aku za mały lub walnięty
jak nie- to wina czegoś innego.
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Luty 2009, 00:20   

Sprawdź napięcie na akumulatorze. Może coś jest z alternatorem ?? Nie ładuje dobrze ??

Albo zobacz też pobór prądu na zgaszonym silniku. Może po prostu prąd Ci ucieka i akumulator za słaby jest żeby zakręcić jak postoi auto ...
 
     
 miszaa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Sierpień 2009, 00:31   

nie wiem czy to będzie trafne ale w niektórych autach brak kompresji własnie tak wygląda auto odpali przy mocniejszym kopie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Silnik i osprzęt » Problem z rozruchem Corsa A 1.2S
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.