Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:45
szarpanie w Corsie B
Autor Wiadomość
 lukbor10
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 00:31   szarpanie w Corsie B

Wiem, że podobne tematy były, ale u wszystkich praktycznie działo się to na obrotach niskich. u mnie ten problem jest na obrotach wysokich. przede wszystkim na 3000-3200. Gdy puszczam lub dodaje gwałtownie gaz to szarpie samochodem.
myślicie , że wymiana filtru powietrza, filtru paliwa, świec zapłonowych i kabli coś pomoże?
na niskich obrotach samochód tak się nie zachowuje, więc nie wiem czy to nie cos z poduszkami lub ze sprzęgłem(oby nie) ?

i tak już mały OT, czy samemu dam rade wymienić filtr paliwa? na forum nie mogłem znalezc "instrukcji" - jakby ktos był tak uprzemy to poprosze o kilka słów instruktażu
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 06:09   
   Moje auto: Porshe 911


sprawdź te poduszki, czy są na swoim miejscu
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 07:09   

Odnośnie OT: filtr paliwa znajduję się pod samochodem, koło zbiornika paliwa (jest wczepiony w przewody. Wymiana: odkręcasz obejmę która trzyma filtr, ściągasz opaski które są na przewodzie, wyciągasz filtr, wkładasz nowy (uwaga ważny jest kierunek strzałki narysowanej na filtrze) i składasz wszystko z powrotem w odwrotnej kolejności.
 
     
 lukbor10
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 00:19   

wymieniłem: przewody, świece i filtr paliwa, z którym sie troche meczyłem, szczególnie z tymi zaciskami na przewodach, ale jakos poszło. pomogło, corsą nie szarpie już ani troche.
zapomniałem jedynie o strzałce na filtrze, ale po wymianie przejechałem już jakies 10km, więc chyba wszystko ok jest? nie wiem jak mogłem o tym zapomniec, schodząc do kanału jeszcze pamiętałem. nie bedzie zadnych problemów?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » szarpanie w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.