Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:03
Corsa B-małe ubytki w karoserii
Autor Wiadomość
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 20:57   Corsa B-małe ubytki w karoserii

Witam, niedawno zakupiłem Corse B 1.5TD .Stan mechaniczny jest bez zarzutu ale troszke gorzej z karoserią. Na masce, przy bocznym migaczu oraz na tylnej klapie występowała rdza,poprzedni właściciel to wyszlifował i uzupełnił to dosyć dziwną substancją, szpachla to chyba nie jest i w dodatku jest pomalowane troche na inny kolor(chyba że to oryginalny kolor tej substancji)A także są małe zadrapania, rysy , obicia szczególnie na drzwiach.I teraz moje pytanie czym najlepiej to doprowadzić do porządku.Jak to zrobić zeby było dobrze a i żeby koszty nie były zbyt wysokie.Aha kolor to Srebrny.Po niedzieli wrzuce zdjęcia jeśli do tej pory nie będzie żadnej pomocnej odpowiedzi.
 
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 21:43   Corsa B-małe ubytki w karoserii

Siema. Ja proponuje oddać do zakładu malarskiego i tam na pewno zrobią dobrze, koszta niestety będziesz musiał ponieść. Lepiej zrobić to raz a dobrze niż co jakiś czas poprawiać i dopłacać. Wiem z doświadczenia.
Ze swoją Corsą mam ten sam problem - blacharka, mam zamiar oddać do zakładu i niech tam zrobią na cacuś, sam nie mam zamiaru się za to brać żeby nie pogorszyć.
Pozdrawiam 1.5 TD jest super:)
 
 
     
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 21:55   

Ale chodzi ci o lakierowanie całego pojazdu? To narazie napewno odpada, brak funduszy na takie zabawy.Szczególnie z przodu chciałbym to zlikwidować, może istnieją jakieś farby w sprayu które to w miare dobrze to zamaskują.
 
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 00:00   

Podjedz gdzies gdzie dorabiaja farby. Dopasuja pod Twoj lakier,np w sprayu. Koszty takiej malej puszki to cos kolo 30-40 zl w zaleznosci od zakladu.
Odpryski tym napewno pokryjesz. Zapalka w reke i wio.
Nawet ubytki tym zrobisz.
Szlifujesz rdze z klapy,dajesz podklad na blache.Pozniej szpachlujesz,szifujesz,szpachlujesz,szlifujesz i obklejasz do okola zawijajac tasme do gory( tym sposobem nie bedziesz mial tych kantow po malowaniu). Czyscisz nitrem i malujesz metalikiem 2-3 cienkie warstwy w odstepach ok 10-15 min. Nastepnie dajesz rowniez 2-3 cienki warstwy bezbarwnego i odlejasz tasme. Pozostawiasz do wyschniecia na 24h.
Po 24h matujesz delikatnie papierem 1500 i kladziesz na to paste TEMPO. 2 razy dobrze(ale naprawde dobrze) przepolerujesz to bedziesz zadowolony z wyniku Twojej pracy :)
Sam tak niedawno robilem :)
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 15:40   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


albo zrób (jak nie masz czasu albo ochoty) tak jak ja:
http://www.klubcorsa.pl/t...du-vt133,20.htm
(mój ostatni post)
 
 
     
 s.e.b.a
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Lipiec 2009, 03:01   

Hej Panowie, dołącze się do tematu. Mam pytanku czy corsa która jest bezwypadkowa (rocznik 1996) może mieć rdze czy jest to niemożliwe? Z góry dzięki za odpowiedz.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Lipiec 2009, 08:10   

Oczywiście że może mieć rdze.
 
     
 s.e.b.a
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Lipiec 2009, 13:33   

Finos napisał/a:
Oczywiście że może mieć rdze.


Szkoda, myślałem że jak auto nie bite to tak szybko rdza nie wezmie. A gdzie szukać potencjalnych śladów rdzy?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 12:17   

Tylna klapa, załamanie maski, w dolnej części środkowych słupków Corsu lubią pękać
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 15:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


http://www.klubcorsa.pl/t...corsy-vt695.htm
poczytaj a dowiesz się więcej....nie tylko o rdzy....
 
 
     
 babajaga
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 15:04   

a co sadzicie o wlace z korozją za pomocą dinitrolu
http://allegro.pl/item698...ykorozyjny.html

i dinitrol czy brunox???

ps. i może wydać się dziwne pytanie, ale gdzie można sprawdzić typ lakieru do corsy??? jakoś znaleźć nie mogę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Corsa B-małe ubytki w karoserii
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.