Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:46
Gaśnie? Czasami nie zapala? Corsa B
Autor Wiadomość
 vicek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 13:41   Gaśnie? Czasami nie zapala? Corsa B

Witam wszystkich ponowienie. Sprawa dotyczy mojej Corsi B 1.4.

Mam problem czasami autko nie chce wogole zapalić albo gaśnie na wolnych obrotach. Czasami go nawet dusi włożenie płyty do radia. Mam kilka teori ale liczę na waszą pomoc.

Akumulator ma 3 miechy!
Centralnemu strasznie odbija...
Przypominacz zapalonych świateł warjuje. ( przy wyłączonym zapłonie piszczy i mruga postojowymi...)

Proszę was o pomoc. Strach zostawić auto na parkingu jak po 10 min włączą sie postoje i zaczna mrugać, przyjdę i nie zapale. ;/
 
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 15:25   

Co do odpalania twojej corsiny to masz podobny przypadek do mojego. Okazało sie że do wymiany był czujnik położenia wału korbowego. A co do reszty to podepnij autko pod komputer na diagnostyce bo być może jakieś błędy złapał i głupieje.
 
 
     
 vicek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 17:01   

Czytałem już o tym czujniku. A co z tym radiem to ja nie wiem teraz się już samo wyłącza po 10 sekundach słuchania radia. Radio na 100% sprawne. Mam jeszcze jedno pytanie ople się tak strasznie grzeją czy tylko mi? 100 stopni czasami nawet powyżej a wentylator nie chodzi.
 
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 17:07   

a może termostat jest do wymiany ale przed awarią u mnie też temp dochodziła do 100 st. a po wymianie czujnika jest ok 92-93st max i to na postoju w ostrym słoneczku.

[ Dodano: 8 Sierpień 2009, 18:08 ]
A co do radia nie jestem w stanie powiedzieć jaka może być przyczyna tego wszystkiego. :( :(
 
 
     
 vicek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 18:14   

ok to w poniedziałek wybiorę się do mechanika :( znowu pieniążki :( eh ale dla corsi wszystko ;) jak będzie gotowe to sie odezwę ;)
 
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 18:48   

Za wymianę czujnika i inne pierdoły zapłaciłem 230 zł i powiem że autko pracuje wspaniale zero problemów(poza tym że brak czasu jechać na myjnie i jest troszkę ukorzony) wszystko jest ok!!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Gaśnie? Czasami nie zapala? Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.