Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:21
Białe światła drogowe
Autor Wiadomość
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 12:40   Białe światła drogowe

No więc postanowiłem w swojej corscince zamienić żarówki z oryginalnych na Tungrsam Sportlight +50% . Efekt poniżej.
Wrażenia? Lepiej oświetlone pobocze, zdecydowanie lepiej, zasięg oświetlenia również się wydłużył (tzw. słup światła), światło jest zdecydowanie bielsze(choć zdjęcia nie do końca mogą odwzorowywać takie wrażenie) widząc na miejscu miałem porównanie i jest naprawdę lepsze.

Oczywiście przy wyborze miałem dylemat:
Philips Blue Vision (wytrzymują długo, dają bielszy efekt niż tungsramy, ale drogie, zestaw 52-90 zł
Tungsramy Sportlight (lub Megalight) (trzymają długo, efekt nie wiele gorszy od Philips, cena za zestaw do 42 zł)
Osram Nightbreaker (padają po 3 miesiącach nawet szybciej)
Hella (nie pamiętam nazwy) (także drogie, efekt światła jak u philipsa)

Tak więc jakby ktoś próbował, myślał o wymianie to polecam Tungsram Sportlight z przesyłką wyszło mnie 46 zł. a świecą tak:
Tungsram + postojówka multiled(której nie widać :) ) ale światło dosłownie oślepia

Zwykła żarówka + zwykła postojówka

W przybliżeniu
Tungsram + multiled

Oraz tungsram + zwykła postowojówka


Jeżeli chodzi o dobór postojówek, według moich spostrzeżeń... to polecam do takich żarówek Philipsa h1 BlueVision W5W, będą dawać efekt białego (a nie niebieskiego) światła i Policja nie powinna się przyczepić. Natomiast do Corsinki zarówno do jazdy dziennej jak i drogowe(długie) to żarówki h7
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 16:30   

Witam, też mam mocniejsze żaróweczki -Philips H7 Premium +30%, wcześniej miałem Tungsram, nowe świecą jaśniej niż poprzednie :) bielszym światłem.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Lipiec 2009, 10:01   

Z tymi premium to bym polemizował na temat barwy.
Mam teraz na aucie i bez rewelacji ale rozkąłda światła mają fajny.
Polecam jeszcze bosme ,dobra firma i komplet nie drogi 25zł a towar nie z supermarketu.
 
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 14:40   

Bania26 napisał/a:
Witam, też mam mocniejsze żaróweczki -Philips H7 Premium +30%, wcześniej miałem Tungsram, nowe świecą jaśniej niż poprzednie :) bielszym światłem.


Normalne, że nowe świecą lepiej, nie ma co porównywać używanych do nowych. Dlatego też mogłeś odnieść takie wrażenie, jakbyś porównał nowe Tungsramy i nowe Philipsa, sądzę, że nie zauważyłbyś różnicy
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 19:18   

A żeby świeciło jaśniej i bielej trzeba zrobić instalację na przekaźnikach...
koszt max 50zł z przekaźnikami i bezpiecznikami i kablami 2,5mm2
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 23:05   

Pisząc o nowych przekaźnikach oraz kablach 2,5 mm rozumiem, że myślisz też o zwiększeniu mocy żarówek ? standardowe mają 55W, instalacja też jest zaprojektowana na moc 55W, więc żeby coś zyskać zmieniając kable na grubsze trzeba też zamontować żarówki które mają więcej niż 55W a więc pobierają więcej prądu... myślę, że zmiana kabli na grubsze i pozostanie przy tych samych żarówkach 55W wcale nie polepszy światła... a oprócz zmiany kabli i wstawienia mocniejszych żarówek trzeba też zastanowić się czy alternator i akumulator dadzą odpowiednią ilość prądu na wszystkie odbiorniki... a to mija się z celem... po co tak kombinować... chodzi o to które żarówki faktycznie świecą jaśniej a które ciemniej przy standardowej mocy 55W.. Kolega mai_ki napisał, że żarówki Tungsram Sportlight świecą jasnym światłem i są leprze niż standardowe w Corsie, ja napisałem, że mam Philipsa Premium 30% i też stwierdzam, że jest poprawa w oświetleniu drogi... to są tylko rady i nasze uwagi dla tych którzy chcą sobie polepszyć jakość światełek niedużym kosztem w swoich corsach...
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Lipiec 2009, 09:44   

Bania26, kolego czy ja coś napisałem o wymianie żarówek na maocniejsze?
Wiesz co to straty napięcia?Mierzyłeś voltaż na zacisku żarówki?NIE..........
Jak wiesz na tym forum jestesmy przeciwnikami stosowania mocniejszych żarówek ,bo one nie wiele poprawiają ,świeca wcale nie jaśniej ale bardziej oślepiaja jadących z naprzeciwka.
Jak wiemy producenci aut oszczędzają na wszystkim.Wystarczy że zmnmiejszą przsekroje przewodów i już są do przodu z kasą na instalacje elektryczną.
My zakładając dodatkowe przekaźniki po pierwsze
-odciażamy włącznik w kabinie-rozbierałeś go wiesz jak on wygląda od środka?
Ja rozbierałem i wiem....totalna amatorka:
-na płytce drukowanej są naniesione nieco grubsze punkty zwiercze do mostkowania połączeń realizowane przez gałkę włacznika.
Przez te punkty idzie bardzo duży prąd!!!
Z biegiem czasu te punkty sie wycieraja,wypalają i czeka nas nie uchronna awaria!!!
Dlatego kładziemy dodatkową instalacje o przekroju 2,5mm2 +przekaźniki aby usprawnić i przybliżyć do ideału instalację i naszego auta doprowadzająć max napięcie i natężenie do żarówek w lampach.Więcej prądu na żarówke=większe napięcie na wolframie który spalając się daje bielsze światło.

Już wiesz o co walczymy?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Lipiec 2009, 10:02   

hmm co do tego voltażu.. w jaki sposób ty to mierzyłeś ? przy włączonych żarówkach podłączyłeś woltomierz do zacisków na żarówkach ? czy wyjąłeś końcówki kabli i zmierzyłeś przy odpiętych od żarówki ? i tak przy okazji gałka którą włączasz światła nie ma wpływu jaki prąd dociera do żarówek ponieważ ta gałka uruchamia tylko przekaźnik który włącza obwód żarówek.. a tak przy okazji o jakich dodatkowych przekaźnikach piszesz ? i czym je chcesz uruchomić ? tą samą gałką co uruchamia fabryczny przekaźnik ? a czy wiesz, że ta gałka ma połączenie ze sterownikiem nadwozia a sterownik nadwozia ma połączenie z przekaźnikiem świateł mijana ??? jeżeli są jakiekolwiek straty prądu na kablach prowadzących do żarówek to na pewno nie z tego powodu że fabryczna instalacja została źle zaprojektowana jak to sugerujesz - że niby producenci włożyli cienkie kable, ale tylko dlatego, że mogą być zaśniedziałe zaciski albo zużyty przekaźnik... Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » Białe światła drogowe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.