Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:41
Swiatła w Corsa D.
Autor Wiadomość
 mlutek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Maj 2009, 18:12   Swiatła w Corsa D.

Witam,
Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Opla Corsa wersja engoy.
Moze ktos mi wyjasni jak to jest ze swiatlami w tym aucie bo nie do konca rozumiem.
wydaje mi sie ze mam automatyczny włącznik swiateł, gdyz po przekreceniu kluczyka niezaleznie w jakiej pozycji mam ustawienie swiatel włączaja mi sie swiatła.
dla mnie nie ejst to zbyt korzystne bo sie zastanawiam jaki to ma sens jesli silnik jeszcze nie pracuje i swiatla juz sie palą.
Przekrecanie galki zmiany, nic nie pomaga, bo niezaleznie czy sa to swiatla pozycyjne, czy mijania to sie one palą.
dopiero przekrecenie do pozycji "O" kluczukow w stacyjce powoduje ze swiatla nie pala sie. lecz wtedy np nie dziala zapalniczka.
Jak w taki wypadku wlaczyc swiatla pozycyjne, w zasadzie to jedynie moge wlaczyc swiatła pozycyjne ale tylko jednostronne np przy postuju ( przelacznik kierunkowskazow).
Aha pozatym czy to moznliwe aby auto nie mialo automatycznej regulacji swiatel, bo w/g instrukcji powinno to byc a mi to nie dziala. Czy moze wiec reflektory sa adaptacyjne i jakos sie same poziomują? bo w innych autach troche inaczej mi to dziala, wiec dla mnie obecna Corsa jest pewna zagadką. Moze ktos cos wiec wiec mi prosze wyjasnijcie, a bede wdzieczny:) Pozdrawiam

ło matko bosko niebiesko!!!!!!!

Edit by Finos: Kolego po pierwsze dostałes warna za miejscowość (patrz wiadomość na PW), a po drugie pytam sie co tu jest napisane bo nie rozumiem? Ty jestes z Polski czy skąd? Proszę post poprawić pod względem ortografi i gramatyki bo wyląduje w koszu!!! (polskie znaki, przecinki, kropki)
Ostatnio zmieniony przez 13 Maj 2009, 20:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Maj 2009, 20:29   

mlutek napisał/a:
la mnie nie ejst to zbyt korzystne bo sie zastanawiam jaki to ma sens jesli silnik jeszcze nie pracuje i swiatla juz sie palą.


A dlaczego to jest nie korzystne? Skoro samochód ma automatyczny włącznik świateł to widocznie nie szkodzi mu to. Poza tym, jak obserwuje ludzi na drodze to stwierdzam ze jest to bardzo przyjemny bajer.

mlutek napisał/a:
w zasadzie to jedynie moge wlaczyc swiatła pozycyjne ale tylko jednostronne np przy postuju ( przelacznik kierunkowskazow).

Po jednej stronie to są światła postojowe. A po co Ci pozycyjne w czasie postoju?
Do oświetlania drogi do domu? A czy przypadkiem Corsa D nie ma świateł "odprowadź mnie do domu"? - spróbuj na wyciagniętym kluczyku poruszyć manetką w przód albo w tył (tak jak migasz światałami drogowymi (długimi))

mlutek napisał/a:
automatycznej regulacji swiatel

Nazwa chyba sama mówi za siebie - automatyczna, czyli bez twojego udziału.

Pomógł? Kliknij pomógł :P
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Maj 2009, 16:31   

Po pierwsze jeśli masz pokrętło ustawione na światła mijania to do momentu uruchomienia silnika świecą się światła pozycyjne, a po uruchomieniu automatycznie włączą się mijania.
Po drugie jak ustawisz pokrętło na światła pozycyjne to nie ma opcji żeby się one nie świeciły :) Po trzecie wokół pokrętła od świateł masz przyciski ze strzałkami - jedne służą do regulacji wysokości świateł natomiast drugie do regulacji podświetlenia. A jak chcesz oświetlić drogę do domu to tak jak kolega Finos już pisał - zadziałaj dźwignią od świateł drogowych.

P.S. polecam lekturę książki obsługi tam znajdziesz w dziale spersonalizowany kluczyk dodatkowe opcje.

Pozdrawiam
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 14:53   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A to możliwe aby w wersji Enjoy miał kolega "follow me home" i automatyczne światła? To raczej jakieś dodatkowe pakiety, ja mam Corse D Enjoy Plus 12.2007 i nie mam takich funkcji... Szkoda ;)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 16:15   

mauro napisał/a:
A to możliwe aby w wersji Enjoy miał kolega "follow me home" i automatyczne światła?


Co z tego że wersja Enjoy, czy to znaczy że dodatkowo przy zakupie nie można było sobie pobrać jakiegoś dodatku? Juz pisałem kiedyś w temacie o wyposażeniu Corsy B - co z tego ze wersja taka czy inna - jak przy zakupie samemu można ustalić sobie wyposażenie.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 16:22   

podłącza się kompa w serwisie do autka i programuje się "sterownik nadwozia" i światła zapalają się automatycznie :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Swiatła w Corsa D.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.