Problem świeżo zagazowanej corsy B
Autor Wiadomość
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 11:48   Problem świeżo zagazowanej corsy B
   Moje auto: Brak


jechałem wczoraj około 110/h na gazie gdy wskoczyła mi pomarańczowa check engine
dojechałem 15km do domu i tyle było z pomarańczową kontrolką problemu

moje pytanie brzmi. jechać do elekryka i podpinać pod komputer? czy może nie ma po co bo już kontrolka się nie pali! w sobote musze zrobic ponad 300km i nie wiem czy całym tym incydentem się niepokoić czy po prostu to olać i jeździć dalej??
Ostatnio zmieniony przez spidan 20 Maj 2010, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 zenobiazmiasta



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: Lipie - Danków
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 12:29   

U mnie zawsze się włącza po przejechaniu około 3-4 km a mam już tak dobre 4-miesiące. na początku z tym walczyłem kilka wizyt u mechanika, wymiana katalizatora a ona nic, silniczek bez problemów (odpukać) chodzi - tak stwierdził mechanik. Więc sobie to odpuściłem.
Raczej się tym nie przejmuj :P i ciesz się jazdą :super:
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 13:34   
   Moje auto: Brak


wybiore sie chyba jednak do gazownika bo juz dzis z rana odpaliłem ją i w ogole od razu mi przechodziła na gaz, doslownie po 1-2 sekundach i od razu gasła

na szczescie po przestawieniu na benzyne i potrzymaniu jej troche na benzynie udawało się normalnie ruszyc i jezdzic na gazie. oczywiscie przy potrzymaniu dłużej na okolo 3.5 tysiąca obrotów przechodziła samoczynnie na benzyne

mialo byc niby po 1000km od zagazowania przegląd ale wobec tego wszystkiego musze chyba zrobić go wcześniej
 
 
     
 nirwany


Informacje
malopolskie

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: kraków
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 18:56   

i jak sprawa się zakończyła? z opisu wynika ze mam podobnie to chciałbym wiedzieć bo się narazie tym nie przejmuję ;p
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 19:29   
   Moje auto: Brak


póki co nic się nie zmieniło. kontrolka zapala się po kilkudziesięciu kilometrach trasy. po nocy nigdy jej nie ma. przy okazji pojadę sczytać błąd - zakładając że komputer go sczyta gdy akurat kontrolka nie będzie świecić :] póki co nie zawracam sobie tym głowy :D zrobilem na niej wczoraj ponad setkę kilometrów i nic się nie działo
 
 
     
 nirwany


Informacje
malopolskie

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 23:00   

z tego co szperałem po necie to może być duuuuuuuuużo przyczyn zapalania się tej kontrolki, poki jeździ i nie dławi silnika za bardzo to się bardzo nie przejmuję ;p ale pisz jakby co ;p
 
 
     
 uszatyy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Lipiec 2009, 19:02   

nie wiem czy ci gazownik powiedzial - nie zapomnij co jakis czas jezdzic na benzynie i najlpiej zaraz po odpaleniu silnika nie przechodz od razu na gaz...

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Mimo wcześniejszych ostrzeżeń - brak poprawy.
Ostatnio zmieniony przez 14 Lipiec 2009, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 cwany
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 21:39   

wpisz w google "kody błyskowe opel" i poczytaj... przestaniesz się zastanawiać czemu zapaliła się pomarańczowa lampka.

ponadto odwiedź którąś z tych stron
Kod:
http://precyl.pl/edukacja-i-technika/360665-rapidshare-kody-usterek-poradnik-diagnosty-samochodowego-pl-pdf.html
http://groups.filestube.com/topic/1,7e26461a6ddf7659,view.html

i ściągnij książkę...

(nawiasem mówiąc - moją corsą 1.2 8V X12SZ zrobiłem na gazie 80tys. km zero problemów, na 10tys. km bierze 1l oleju; spala 7-7,5l na 100km)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Lipiec 2009, 15:48   

Instrukcje do czytania błędów za pomocą kodów błyskowych można rózwież znaleźć na forum.
Ostatnio zmieniony przez spidan 20 Maj 2010, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » Problem świeżo zagazowanej corsy B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.