Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 14:47
Corsa B 1.2i, poducha ?
Autor Wiadomość
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 10:17   Corsa B 1.2i, poducha ?

Witam
Wczoraj zauważyłem, że podczas puszczenia pedału gazu oraz ponownym wduszeniu go słychać uderzenie, tak jakby silnikiem rzuciło. Dzieje się też tak podczas energicznej zmiany biegów. Czy to może być poduszka pod silnikiem?? Może ktoś się spotkał z takim problemem?? Jakie są objawy zużytej poduszki, jak sprawdzić, co to może być??


Drugi problem mam taki, że podczas jazdy na benzynie słuchać dziwne drżenie. Nie mogę dojść do tego, co to drży. Podczas jazdy na LPG nic nie drży i wszystko jest OK.
 
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 18 Lipiec 2009, 00:39   Corsa B 1.2i, poducha ?

Ja mam to samo :znudzony: jak jadę na 2 biegu, puszczam gaz, i jak wciskam go znowu, to tak jakby szarpie silnikiem :hyhy: co to jest nie wiem... ale już się przyzwyczaiłem :rotfl:
będzie fajnie jak ktoś powie nam co to jest :padam:
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Lipiec 2009, 12:29   

Co do poduchy to otwórz maskę i znajdź po obu stronach silnika te poduszki i je obejrzyj. Poszarp silnikiem i będziesz widział czy się trzyma czy lata. Możesz też odpalić i dodawać raptownie gazu bezpośrednio przy silniku i będziesz widział czy to silnik skacze czy co. Sprawdź też poduchę pod samochodem, najlepiej na kanale. Oglądaj poduchy ruszając silnikiem wtedy będziesz dokładnie widział która zerwana. Pozdro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Corsa B 1.2i, poducha ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.