Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:32
Drży kierownica przy prędkości 80-120 w Corsie B
Autor Wiadomość
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 30 Marzec 2009, 22:07   Drży kierownica przy prędkości 80-120 w Corsie B

Cze mam taki problem drży mi kierownica przy prędkości między 80 a 120 przeszkadza mi to przy jeździe a tym bardziej po wymianie gum na szersze ;/ co może być tego powodem ?? :tarcze ( nie równe chamowanie "skoki" szczególnie przy niskich prędkościach, układ kierowniczy , ... ) Bo różne myśli mi przychodzą na myśl ale nie mam konkretnej podejrzanej rzeczy :zdegustowany:

Edit by Finos: W temacie stosuj frazę Corsa B - pkt.5 regulaminu
Ostatnio zmieniony przez 31 Marzec 2009, 16:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Marzec 2009, 22:13   

hm ja stawiam na źle wyważone koła
albo na lekko krzywą fele
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Marzec 2009, 22:20   

Jeśli trzepało kierownicą, zmieniłeś koła i nadal trzepie to sprawdź hamulce - przyczyn może być wiele : zapieczone zaciski, krzywe tarcze ...
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Marzec 2009, 22:25   

Ja mam to samo u siebie. Już podobny temat poruszałem. Nie mam luzów, wymienione tarcze i końcówki drążków. U mnie chyba jest luz w przekładni kier. Sprawdź czy przy krótkich szybkich ruchach kierą nie słychać pukania. U mnie słychać. Pozdro
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Marzec 2009, 22:25   

...nie to nie jest wina felg ani źle wyważonych kół bo taka sytuacja zaczeła mi się dziać już pod koniec zeszłego lata wiec całą zimę tak miałem no i teraz tez po wymianie na alumy ,choć czasem drgań nie da się wyczuć :zdziwko:

[ Dodano: 30 Marzec 2009, 22:28 ]
Dobra StitchRD spróbuje tak zrobić...
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Marzec 2009, 09:53   

Mi pomogło wyprostowanie Feli i dobre wyważenie :)
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Marzec 2009, 15:54   

ja mam podobnie przy oponach letnich :/są wyważone itp. natomiast na zimowych wszystko ładniutko nic nie drga, wiec chyba trzeba nowe opony :suchy:
Ostatnio zmieniony przez Piter503 31 Marzec 2009, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Marzec 2009, 20:16   

Możliwe że będziesz miał bicie na jednej z 2 opon oddaj do wulkanizatora.

Ja podejrzewam że będę miał jakieś luzy na układzie kierowniczym :/

[ Dodano: 16 Kwiecień 2009, 12:41 ]
Wczoraj wymieniłem tarcze hamulcowe razem z klockami w mojej CB wykonałem próbną jazdę na A4 i nic nie drży i nawet lepiej się hamuje bo na starym układzie hamulcowym klocki dociskały tylko na 2/3 tarczy ;/ i wewn. klocki posiadały po 1 mm klocka :szok: Wiec moje zmartwienia wreszcie się zakończyły :hyhy:
 
     
 uszatyy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 17:56   

opcji masz kilka, sam sie mecze z podobnym objawem, nalazilem sie po mechaniorach i naczytalem sie w necie.. a wiec:
-krzywe tarcze (szczegolnie jesli objaw podczas hamowania)
-krzywe felgi
-krzywe opony (moje jezdzily na krzywych felgach i wygladaja okropnie przez to)
-luzy w ukladzie kierowniczym
-wyjechane amory (po wymianie na nowe efekt zmalal o polowe... ale jest dalej:/ )
-zle wywazone kola (nie sugeruj sie nowym sprzetem w wymienialni tylko jedz do jakiegos dziadka ktory sie na tym zna i zrobi to porzadnie - mi pajace tak wywazyli kola ze u kolesia ktory ma fach w 1 paluszku po odpowiednim wlozeniu kol na wywazarke okazalo sie po klikadziesiat gram roznicy, slyszalem tez o dowazaniu na samochodzie ze podobno to pomaga czesto.. ale w opolu takich bajerow to nie ma)

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 10 Lipiec 2009, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Drży kierownica przy prędkości 80-120 w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.