Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 16:09
Głośniki w Corsie B
Autor Wiadomość
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Maj 2009, 21:53   
   Moje auto: ASTRA G


jaka cena taka jakość - ale to tylko moje zdanie. Jednak Adzi ma w swojej corsie głośniki tej firmy. Słyszałem to na zlocie i w sumie to robią fajniutki hałas :P Ogólnie to audio w aucie to rozległy temat. Najważniejsze to określić co chcemy uzyskać i ustalić budżet.
 
 
     
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Maj 2009, 22:06   

Chcę uzyskać fajny dźwięk z fajnym basem ale żeby nie było słychać tylko basu ale całość muzyki. Żeby grało głośno i czysto :) Żeby nie trzeba było dużo dłubać. No a cena nie gra większej roli, ale wiadomo bez przesady :) Pomóżcie bo serio na audio się nie znam...
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Maj 2009, 00:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kamyl napisał/a:
Chcę uzyskać fajny dźwięk z fajnym basem ale żeby nie było słychać tylko basu ale całość muzyki


Jeżeli całość to potrzebujesz:
-skrzynie basową/subwoofer który przeniesie częstotliwości do max 100Hz
-głośniki niskotonowe które przeniosą od 100Hz do ok 6kHz
lub
-dwudrożne, które przeniosą średnie i wysokie tony, ale jeśli chcesz mieć lepszy efekt to nie polecam ( takie wszystko w jednym to jednak nie jest świetne rozwiązanie)
-średniotonowe, które zagrają w paśmie 500-10kz
-oraz wysokotowe, które przeniosą najwyższe częstotliwości - powyżej 8kHz

Co do skrzyń, które podałeś z allegro - lepiej, jeśli byś wybrał coś z jednym głośnikiem niskotonowym ( po co ci w skrzyni gwizdki, skoro w bagażniku i tak będą gwizdać ( a nie grać) a tam to tylko bass byłby odpowiedni).
Na tylną półkę jakieś niskotonowce lub nisko-średnio tonowce.
W drzwi średniotonowce ( mogą być seryjne oplowskie) oraz cykacze w klamki drzwi, nie gwizdki, bo to tylko gwiżdże, tylko cykacze.

Wzmacniacz do skrzyni niezbędny.

Jakie marki stosować? Pionner, Magnat, Caraudio, Alpine, Hertz, Altus, STX, czy też inne, byle nie "no name".

Jak masz troche ochoty i czasu to możesz zrobić sobie sam subwoofer. Głośnik GDN STX'a kupisz już za 40zł. Do tego płyta MDF za 30zł, gotowe projekty znajdziesz w necie. Do tego możesz zrobić prosty wzmak na TDA - ok 40zł (70W)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 26 Maj 2009, 07:05   
   Moje auto: ASTRA G


Dudu fajnie nakreślił sprawę. Dodam tylko że jak bedziesz szukał samych głośników wysokotonowych (cykacze, gwizdki itp.) to polecam Ci, głośniki z membraną jedwabną. Grają czysto i miękko, nie ma typowego metalicznego dźwieku od którego po 3 minutach głowa boli. Ponadto jedwabne bardzo ładnie rozciągają scenę dźwiękową i poprawiają jej przestrzenność. Warto pomyśleć o dobrych kablach zalilających wzmacniacz oraz o wygłuszeniu drzwi. Jeśli będziesz zmieniał przednie głośniki to zakup sobie dydtans z mdfu.
 
 
     
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2009, 21:51   

Wielki dzięki :D Jak zrobię coś z tym, pokaże efekt :) Pozdro

[ Dodano: 27 Maj 2009, 13:55 ]
Ok sprzęt prawie wybrany. Teraz... czy mogę wykorzystać kable seryjne czy mam kupować jakieś? Do skrzyni chyba i tak muszę kupić kabel. Czy niskotonowe mogę wrzucić zamiast tych głośników tylnych co są po prawej i lewej stronie półki ?
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 27 Maj 2009, 18:46   
   Moje auto: VW Golf 4


warto zmienić kable na inne bo oryginalne to raczej słabe są.do skrzyni musisz kupić kabel.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Maj 2009, 19:30   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kamyl napisał/a:
Czy niskotonowe mogę wrzucić zamiast tych głośników tylnych co są po prawej i lewej stronie półki ?

nie, bo po pierwsze mają nietypowy wymiar a po drugie dostać się do nich jest baardzo ciężko
 
 
     
 zegar


Informacje
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 20:26   

Witam, a ja mam taki problem.... głośnik lewy przedni strasznie "rzęził" wymieniłem głośnik na Blaupunkt http://sklep.kg.net.pl/gl...63-p-13617.html w sklepie fajnie grały... po założeniu.... hmmm już nie tak fajnie cogorsza dalejrzęzi... może ciut mniej... ale dalej...ps. przewodów nie wymieniłem.. ale to chyba nie od tego?
ps2.a dobrze podłączyłem? kabel niebiesko/brąz na minus, niebieski na plus...
zegar
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 01:25   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


na odpowiednie osiągi głośników składa się wiele czynników:
-jednostka sterująca ( czyli radio, wzmacniacz)
-objętość komór głośnikowych
-odpowiednie wygrzanie sprzętu
-okablowanie
-zlikwidowanie fali nośnej wypromieniowana przez tylną część membrany (po to jest wygłuszanie)

wg mnie to szybko podłączyłeś głośniki i na fula muzyka... BŁĄD!!!
trzeba je najpierw wygrzać, czyli słuchać muzyki z małą ilością basu przez jakieś 50-100 godzin.

Napisz jeszcze gdzie te głośniki zamontowałeś, co masz za radio i co oprócz tych głośników masz w aucie...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » Głośniki w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.