Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:03
Przy tankowaniu odbija-nawet przy pustym baku- Corsa B
Autor Wiadomość
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 5 Marzec 2009, 23:05   Przy tankowaniu odbija-nawet przy pustym baku- Corsa B

Witam.
Tak jak w temacie. Mam bardzo dziwny problem, mianowicie przy tankowaniu benzyny zaraz po włożeniu pistoletu do....dziurki :zawstydzony: i wlaniu dosłownie 1-2litrów pistolet zaczyna odbijać : :looka: Jak wyciągnę go na chwilę i włożę nie do końca albo pod innym kontem to problem nie ustaje :/ Nadal przy naciśnięciu spustu do końca odbija :/
Myślałem że ten problem zniknie na innej stacji ale czy tankuje tu czy tu to jest to samo :/

Pomóżcie koledzy :padam:


// Dopisywać o jaki model Corsy chodzi!!!!!
Ostatnio zmieniony przez lukbud 5 Marzec 2009, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Marzec 2009, 09:14   
   Moje auto: Porshe 911


z bakiem jest wszytko ok! tam nic nie może się popsuć tak samo z rurą wlotową!
1)Na stacji prawdopodobnie pistolet jest już do D...
2)lejesz pod nie odpowiednim kątem w stosunku kąta padania ( odbijania się benzyny o ściankę rury) ciśnienie odbitej cieczy powoduje zwolnienie zabezpieczenia w pistolecie...
3) pistolet jest zbyt mocno dociśnięty i ciśnienie powietrza nie ma gdzie uciec - odbija zawór bezpieczeństwa!

nooooo nie ma innych odpowiedzi!
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Marzec 2009, 21:11   

Właśnie Prezes ma racje,ja na jednej stacji benzynowej żeby zalać z 15 litrów paliwa to muszę się męczyć około 10 min bez kitu,na pozostałych jest ok
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 7 Marzec 2009, 22:35   

to dziwne bo mi zdarza się to na każdej stacji :/ może za głęboko wsadzam ten pistolet...
Nie wyobrażam sobie teraz tankować to pełna w ten sposób... :rotfl:
 
 
     
 kamo85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 13:03   Przy tankowaniu odbija-nawet przy pustym baku- Corsa B

Albo odbija Ci dlatego że wskaźnik stanu paliwa w baku Ci się uszkodził i błędnie wskazuje lub masz pecha i tankujesz z tego samego dystrybutra na tej samej stacji z tego samego pistoletu
 
     
 marcineq



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2009, 00:10   

Niestety Prezes nie ma racji:D
Akurat w rurze wlotowej ma się co zepsuć. U mnie urwała się ta klapka co jest we wlewie i utknęła w rurze i to ona blokuje paliwo- przez co odbija pistolet.
Weź latarkę i sprawdź czy przypadkiem u Ciebie tak nie ma:)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Marzec 2009, 07:30   
   Moje auto: Porshe 911


marcineq napisał/a:
Niestety Prezes nie ma racji:D
Akurat w rurze wlotowej ma się co zepsuć. U mnie urwała się ta klapka co jest we wlewie i utknęła w rurze i to ona blokuje paliwo- przez co odbija pistolet.
Weź latarkę i sprawdź czy przypadkiem u Ciebie tak nie ma:)


Majster! czy próbujesz zrobić ze mnie debila?

chyba widać gołym okiem czy ta klapeczka jest czy nie? prawda?
ale mnie zirytowałeś! jak się na chama wkłada pistolet to się klapka urwie! i to widać widać widać! pisałem o środek! czytaj ze zrozumieniem!
bzdury każdy umie pisać!
tak dla zirytowania Ciebie! "nie boisz się że wybuchnie gdy odpalasz latarkę?....
Jezu! ludzie trzymajcie mnie!

ps: warn dla Ciebie:

23. Uzupełniając dane w swoim profilu pisząc : "skąd jesteś" musisz wpisać prawdziwą nazwę miejscowości. Nie stosujemy skrótów typu PL, Wlkp, ŚL, W-wa oraz ogólników typu: Świat, Polska.... (WARN WARTOŚCI X2)

nie mal że nie umiesz czytać to piszesz bzdury!
 
     
 marcineq



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2009, 10:46   

Cytat:
Majster! czy próbujesz zrobić ze mnie debila?

chyba widać gołym okiem czy ta klapeczka jest czy nie? prawda?
ale mnie zirytowałeś! jak się na chama wkłada pistolet to się klapka urwie! i to widać widać widać! pisałem o środek! czytaj ze zrozumieniem!
bzdury każdy umie pisać!
tak dla zirytowania Ciebie! "nie boisz się że wybuchnie gdy odpalasz latarkę?....
Jezu! ludzie trzymajcie mnie!


Pokaż mi to zdanie gdzie pisałeś o środku rury wlotowej. Dla mnie rura wlotowa zaczyna się korkiem a kończy wejściem do baku i raczej jest to całość.
Po drugie jak ktoś tam nigdy nie zaglądał to skąd ma wiedzieć że tam jest klapka? Tym bardziej jeśli się urwała to nie sobie pomyśli że jej nie było, a tym czasem będzie tkwiła w rurze i blokowała przepływ paliwa.


Cytat:
nie mal że nie umiesz czytać to piszesz bzdury!

Jeśli chcesz być konsekwentny to powinieneś sobie warna dać bo nie napisałeś go poprawnie po polsku :P
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Marzec 2009, 10:55   
   Moje auto: Porshe 911


otwórz klapkę baku i spójrz czy widać z góry tą klapeczkę? widać??????????????
WIDAĆ!
a jeżeli jej nie ma? to co? co się zepsuje? rura się stopi?

a warn jest za to Twoje ironiczne "LU"
czytaj regulamin! panie specjalisto!
i nie igraj z ogniem...
 
     
 marcineq



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2009, 11:04   

Ty chyba nie czytasz dokładnie tego co napisałem. Jak nie ma tej klapeczki to skąd ma wiedzieć że tam powinna być. Dopiero jak weźmie latarkę to zobaczy czy w środku jest, zobaczy też wyłamany plastik tam gdzie powinna być ta klapka.
Za co warna dostałem to akurat wiem, miałem na myśli raczej Twój podpis, ale sory mogłeś nie wiedzieć...

Cytat:
a jeżeli jej nie ma? to co? co się zepsuje? rura się stopi?

Tego zdania nie rozumiem. Kolega francuz90 pyta co może powodować odbijanie pistoletu przy tankowaniu, a nie co może spowodować urwana klapka:)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Marzec 2009, 11:09   
   Moje auto: Porshe 911


czy coś jeszcze chcesz napisać? coś skomentować? związanego z tematem? ja udzieliłem odpowiedzi a Ty nie! podałeś przypadek Twój przypadek sporadyczny - ale ślepy zauważy że tej klapki nie ma! Ty widocznie dopiero zauważyłeś po fakcie!
 
     
 marcineq



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Marzec 2009, 13:03   

To chcesz powiedzieć, że przed każdym tankowaniem zaglądasz czy ta klapka jest?
Po to jest forum żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami, opisywać swoje przypadki, może akurat u kolegi francuza jest to samo.
Zauważyłem że jesteś typem człowieka, który pozjadał wszystkie rozumy i tylko on ma rację, każdy kto ma inne zdanie jest w błędzie. Ale dobra niech Ci będzie.
Ps. nie mam zamiaru ciągnąć tego dalej, niech będzie że to mój błąd i że nie mam racji.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Marzec 2009, 14:31   
   Moje auto: Porshe 911


marcineq napisał/a:
Zauważyłem że jesteś typem człowieka, który pozjadał wszystkie rozumy i tylko on ma rację,

Misiek...
nie jestem typem który wszystko wie i ble ble ble...

Lecz mogę napisać że jesteś typem człowieka , który jeździ autem tak długo aż się coś nie zepsuje - nie reagując na zgrzytanie pukanie rumor itp.

Sam zauważ, że tą klapeczkę ( o nią jest ten spór) widać jak tylko odkręcisz korek baku
a jak jej nie ma to jest luz na pistolecie... ona jest na sprężynie i automatycznie odbija jak tylko go wyciągniesz...
Może za mało jeździsz autem... by takie szczegóły zauważać...
w sumie jako kierowca przejechałem jakieś 200K kilometrów w tym 90K km Corsą i zwracam uwagę na to , to tamto...

jak myślisz dlaczego nie ściągniesz benzyny wężykiem z baku bez wsadzenia śrubokręta lub pręta?

odp: ponieważ ta widoczna klapka blokuje wejście ciał obcych do rury baku....


ehhhhghh!

już nie chce mi się tłumaczyć :|
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2009, 17:38   

Skąd tyle irytacji, agresji? Przeczytałem jednego posta na tym forum a odnoszę wrażenie ze jest ograniczona wolność wypowiedzi przez tzw "prezesa" Wydaje mi sie i nie tylko mi ze forum służy pomocą opiniom i dzieleniem sie wszelkimi pomysłami ideami, a nie kopanie innych aby dowartościować swoje ego.
Jakbym szukał wrażeń tego typu zapisałbym się na forum kiboli.

Co do klapeczki zabezpieczającej to ja na nią spoglądałem ostatnio ze 4 lata temu i nie poprzyglądam jej sie przy tankowaniu.
Pozdrawiam i więcej luzu oraz wyrozumiałości.
 
     
 cugi253
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 09:29   

witam, klapeczka swoja droga , ale bak sie mogl rowniez po prostu zapowietrzyc, ja akurat tak mam ze mam zapoweitrzony bak bo mam 3 samochody i corsy raczej malo uzywam wiec tankuje ja po jkaies 5 litrow, na stacji mi powiedzieli ze bak sie mogl zapowietrzyc, wszystkie samochody tankowane taka iloscia paliwa z czasem sie zapowietrza- a mysle ze to sa spece od paliwa bakow itd.

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp),
oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post. Ponieważ to już drugi taki post warn.
Ostatnio zmieniony przez 7 Lipiec 2009, 09:43, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
 pawlak2505
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2009, 15:21   

Miałem taki sam przypadek jak kolega (corsa 1.4 16V). Na każdej stacji paliw było to samo. Przy tankowaniu po kilku sekundach pistolet odbijał. Odpowietrzyłem bak i wszystko było ok .
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Grudzień 2009, 18:05   

a jak odpowietrzyć ten bak?? mam ten sam problem... można zrobić to jakoś samemu?
 
 
     
 Krzysiek


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2 Sierpień 2010, 10:00   

Mam ten sam problem czy ktoś może powiedzieć jak odpowietrzyć bak .

[ Dodano: 2 Sierpień 2010, 16:33 ]
Znalazłem chyba problem , po pracy zaświeciłem do wlewu paliwa a tam ta fajna klapeczka jest chyba oberwana bo jest umiejscowiona na samym załamaniu przewodu to jest około 15 cm od korka i odwrócona klapeczką do wlewu czyli wydaje mi się że się oberwała i ustawiła w niekorzystnym położeniu i dla tego cały czas odbija pistolet bo nie ma jak spływać paliwo .
Co mam teraz zrobić czy można jakoś tą blokadę wyjąć bez rozbierania układu .
 
 
     
 m24321851


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: piotrków tryb.
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 06:19   

witam kolega "west' to widzę, że bulwersować to się potrafi znawca aut bo ile on km. już nie przejechał ale o wężyku odpowietrzającym bak to nie pamięta , że może być zapchany.
PS.
zapisałem się na to forum bo jest w domu niestety takie auto jak corsa osobiście jeżdżę tylko Japończykami ale powiem wam, że jest to najgorsze forum na jakim byłem.
Ciekawe czy za tą wypowiedź zostanę wyrzucony??
 
 
     
 AlqU


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: Sochaczew
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 07:46   
   Moje auto: VW Golf IV


m24321851 napisał/a:
jest to najgorsze forum na jakim byłem.



To na co czekasz? Śmigaj stąd.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Przy tankowaniu odbija-nawet przy pustym baku- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.