Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:24
Problem z licznikiem Corsa B 95 rok
Autor Wiadomość
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 20:30   Problem z licznikiem Corsa B 95 rok

Witam tak jak w temacie mam problem z licznikiem w mojej Corsie B z obrotomierzem :) licznik paliwa i temperatury dziala ok :) licznik od szybkosci oszukuje o 40-50km/h jade 50km/h a pokazuje 90 ;/ a obrotomierz tylko leciutenko sie podnosi da sie to jakos naprawic?? jakies porady??


PS: i na desce rozdzielczej co jest ten wyswietlacz :) zegar temperatura itp :) to jesli nie mam orginalnego radia oplowskiego on powinien sie swiecic normalnie ?? :)
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 15:39   

darkside13, miałeś wcześniej zegary bez obrotomierza i zmieniałeś na takie z obrotkiem i teraz przekłamuje?

Zegar na linkę masz czy elektroniczny ?

darkside13 napisał/a:
PS: i na desce rozdzielczej co jest ten wyswietlacz :) zegar temperatura itp :) to jesli nie mam orginalnego radia oplowskiego on powinien sie swiecic normalnie ?? :)

Tzn jak normalnie? Bo jeśli chodzi Ci o RDS i informacje z radia to wyświetlacz TID odsługuje tylko oryginalne radia oplowskie oraz niektóre modele Kenwooda (oraz jakieś Pioneery przy zastosowaniu sterownika)
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 16:21   

Nie nie :) kupilem Corse :) po kosztach :) i mam licznik z obrotomierzem :) do 6 tys :) i zegarem do 200km/h i problem polega na tym ze obrotomierz nic nie wskazuje , a licznik predkosci jest na linke i przeklamuje o jakies 40 km/h w góre jak jade 50km/h pokazuje 90. U kolegi jak klamalo ale to w WV Polo to wymienil licznik i wszystko smigalo, ale ja sie zastanawiam czy da sie to w moim liczniku jakos naprawic ?? bo jak nie patrzec 100zł minimum licznik ;/ Podaje zdjecia licznika

PS: A przypadkiem obrotomierz do 6 tys to nie od Disla a benzyna to 7 tys ??

http://www.fotosik.pl/pok...f5d7ba9e21.html

http://www.fotosik.pl/pok...bfdbe97c26.html

A Co do radia i Tego TIDa to msuze kupić nowego Tida od kogos z allegro bo jest spitolony ;/
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 18:02   

darkside13 napisał/a:
PS: A przypadkiem obrotomierz do 6 tys to nie od Disla a benzyna to 7 tys ??


Dokładnie tak jest.

Co do licznika - może zmieniałeś jakoś drastycznie rozmiar kół/opon ostatnio ??

darkside13 napisał/a:

A Co do radia i Tego TIDa to msuze kupić nowego Tida od kogos z allegro bo jest spitolony ;/

Dlaczego tak uważasz, tzn co z nim nie tak ?
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 18:05   

Nie nie kola standardowe 13 taki :) licznik rozebralem przeczyscilem itp Czary :P potem bede jechal :P wieczorem to wstawie szybko i zobacze moze bedzie ok , oby :P A co do Tida to ta kostka odpadla co sie Tida podlacza pod instalacje ;/ przylutowalem ja ale dalej nic nie pokazuje wrrrr
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 18:53   

darkside13, jest jeszcze opcja że jak rozbierałeś licznik to wyjmowałeś wskazówkę od prędkościomierza - błąd! wyjmując wskazówkę od prędkościomierza najpierw wyciągamy bolec który podtrzymuje wskazówkę, później patrzymy gdzie wskazówka opada, zaznaczamy sobie to miejsce i dopiero zdejmujemy wskazówkę. Montaż odwrotny = zakładamy wskazówkę tam gdzie opadła, ręką podnosimy ją, wsadzamy bolec i puszczamy żeby się na nim oparła. Jeśli wyjmowałeś wskazówkę i potem włożyłeś ją ustawiając na licznikowym zero (czyli koło 20kmh) to nie dziwię się że przekłamuje ;)
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 01:37   

Nie grzebalem przy licznikach tak juz bylo jak kupilem Corse B :) 2 dni temu :) wiec mysle ze sa spitolone albo to faktycznie to zegary od Disla i klamia :P jutro kupie nowy ;P tzn dzis :P
 
     
 toporek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 09:41   licznik

dołącze się dotego tematu ja mam problem w corsie 1.2 16v 98r z prędkościomierzem nie działa wogule nie reaguje , obrotomierz działa ok .Gdzie szukać przyczyny czujnik czy licznik linki nie ma bo sprawdzałem.
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 09:44   

u Ciebie to będzie bankowo czujnik , zdejmij licznik zobacz czy nie śmierdzi tam z licznika lub czy sprężynka od wskazówki nie jest zerwana jak wszystko ok tzn że czujnik , ale stawiam na czujnik w tych modelach

*****
Zwracaj większą uwagę na pisownię, przypominam o:
"Pkt 22. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp). Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Nagminne niestosowanie się do tego punktu będzie owocowało warnem".


Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 24 Marzec 2009, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 toporek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 10:12   

raczej nic nie śmierdzi a wskazówka jak ja przesunę tak zostanie ale słychać ja silniczek się kręci
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:07   

No to problem musi być przy czujniku , ja bym go wymienił :) ja musiałem swój na nowy wymienić :P 140zł kosztował :P ale chociaż mniej więcej trafili z przebiegiem z 140 tys na 150tys :P
 
     
 niedal
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2009, 11:02   

Witam!
A czy ktoś podpowie gdzie szukać czujnika prędkości w 1,5D z 96roku?
Napewno jest elektroniczny, ale nie mogę go zlokalizować. Moja corsa nie ma ABSu.

Z góry dziękuję:)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2009, 16:30   

Czujnik prędkości zarówno elektorniczny, jak i mechniczy jest wkręcony w obudowę skrzyni biegów, w oklicach mechanizmu różnicowego.
 
     
 Somal


Informacje
Wiek: 57
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 07:42   

Podłącze się do tematu,prędkościomierz działa prawidłowo i jest na linkę, a obrotomierz podnosi się tylko ledwo ledwo,czy jest na to rada ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Problem z licznikiem Corsa B 95 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.