Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:03
Kontrolka od hamulców
Autor Wiadomość
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 19:46   Kontrolka od hamulców
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


W mojej Corsie podczas jazdy co jakiś czas zapala się kontrolka od hamulca. Szczerze powiem, że nie mam pojęcia dlaczego. Płyn hamulcowy jest na odpowiednim poziomie. Czy ktoś może ma jakieś pomysły jaka może być przyczyna??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 19:55   

Widzę ze masz ABS więc powiedział bym ze możliwe iż to winna czujników. Powiedział bym także ze miałem identyczną sytuacje w Nissanie Micra, dodałbym też ze pomogło przedmuchanie sprężarką czujników, przez mechanika. Wspomniał bym też ze drugą przyczyną może być zwarcie w przełączniku przy drążku hamulca ręcznego albo gdzię na jego przewodzie...
Ponad to czy przypadkiem (nie wiem czy tak jest w Corsie C) ta kontrolka nie sygnalizuje też pory na wymianę klocków/ szczęk hamulcowych?

Ale może lepiej tego nie pisać bo znów mi "ktoś" napisze żeby sie puknął w głowę :rotfl:

A o tym ze temat napisany z złym dziale już nie wspomnę ;)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 00:34   
   Moje auto: Opel Astra G


To ja podam przykład z mojej byłej C. Tam zużycie klocków hamulcowych sygnalizowała blaszka na klockach, która zaczynała piszczeć/szurać, gdy zbliżała się wymiana.
Kontrolka ręcznego zapalała nam się, gdy następowało długie i gwałtowne hamowanie (Corsina miała już mocno zwichrowane tarcze hamulcowe co objawiało się drżeniem całego samochodu i dudnieniem podczas hamowania), więc może kontrolka sygnalizuje o znacznym zużyciu/zwichrowaniu/zniszczeniu tarcz? :niepewny:

pozdro! ;)
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 16:47   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


no u mnie akurat tarcze są w dobrym stanie ;)
to się zapala np na zakrętach.. ja mimo wszystko mam wrażenie, że mi płyn hamulcowy gdzieś ucieka, bo przy wymianie filtrów i oleju płyn hamulcowy był dolany a dwa tygodnie później był na stanie minimum ;/
tylko nie bardzo jestem w stanie zlokalizować gdzie to wycieka:(
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 17:34   
   Moje auto: Opel Astra G


Nie ma plam pod samochodem podczas postoju (np przez noc)?
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 20:15   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


szczerze - żadnej nie widziałam :/

[ Dodano: 27 Czerwiec 2009, 10:18 ]
No dobra, sprawa przedstawia się tak: klocki hamulcowe - wymienione, szczęki - sprawdzone i są okej, nic nie cieknie, a kontrolka od ręcznego i tak się zapala :/ z reguły dzieje się to przy skręcaniu lub hamowaniu.... I nie mam pojęcia co może być przyczyną. Czyżby jakieś czujniki?? Od ABS-u jest osobna kontrolka więc to chyba nie to.
Any ideas??
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 20:18   

Sprawdź kapsel od zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego ,wchodzą tam przewody ,sprawdz działanie pływaka to on opadając i podnoszac się wlącza kontrolkę
corsa c nie ma systemu sygnalizacji zużycia klocków.Klocki sa bez kabli-czujników.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Kontrolka od hamulców
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.