Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:21
Problemy z komputerem, Corsa C
Autor Wiadomość
 saczek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Kwiecień 2008, 23:15   Problemy z komputerem, Corsa C

Hmm jednym z mankamentów jest elektryka w tym samochodzie, lepiej nie odłączać akumulatora o ile zaciski nie są podłączone do zacisków prostownika bo może się skończyć formatem komputera, mnie to spotkało już 2 razy, z winy felernego alarmu, dwa razy jakieś zwarcia porobił i padła mi cała elektryka i elektronika w samochodzie, i koniec nie odpalisz, trzeba nowy soft wgrywać, kosztowna sprawa, jednak tak jak mówię to nie wina samochodu, tylko alarmu i za pierwszym razem fuszerki mechanika. Od drugiej naprawy zero problemów.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 16:32   Re: Problemy z komputerem, Corsa C

saczek85 napisał/a:
Hmm jednym z mankamentów jest elektryka w tym samochodzie, lepiej nie odłączać akumulatora o ile zaciski nie są podłączone do zacisków prostownika bo może się skończyć formatem komputera


Format komputera :shock: ?? Coś tu nie tak - po odłaczeniu akumulatora owszem skasuje ci sie zegarek, skasuja sie błedy ale napewno nie wyparuje soft!!!! To jest elektronicznie niemożliwe - soft jest zapisany w pamieci która nie traci danych po odłaczeniu zasilania, no chyba ze jakis walniety masz komputer
 
     
 saczek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 18:21   

Hmm możliwe, że ten walnięty alarm jakieś spięcia porobił i wyczyściło dane, skończyło się tym że nic nie działało, przekręciłeś kluczyk i nic, mimo że akumulator był dobry i naładowany, trzeba było soft wgrywać, takie przynajmniej informację dostałem, coś siedzi z tych kabelkach w moim samochodzie ale odkąd się wziął za niego porządny fachowiec przez duże F nie mam problemów z tym samochodem od 2 lat bodajże. To była jedna z pierwszych Cors miała wiele mankamentów które zostały poprawione już dawno.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Czerwiec 2008, 12:36   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Finos, nawet jeśli masz "walnięty" komputer to nie możliwe jest, by dane softu się wymazały. Często soft ginie z powodu przeciążeń pamięciowych, tak jak w zwykłym PCcie np. zawieszka, czy np zwarcie na kości RAM.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Problemy z komputerem, Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.