Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Tarcze indiglo w Corsie B
Autor Wiadomość
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Grudzień 2008, 21:26   Tarcze indiglo w Corsie B

Widziałem u robsiena tarcze indiglo i powiem szczerze, że zachorowałem na ten gadżet. Chciałbym sam je zamontować, niestety robsien nie mógł mi pomóc bo zamontował je u elektryka i to daleko od Gdańska. Interesuje mnie kilka kwestii:
- Wasza opinia, co sądzicie o takich tarczach ?
- Czy jest duży problem z wymianą ?
- Czy można je założyć na stare tarcze, czy trzeba zdemontować ?
- Byłbym wdzięczny za przesłanie mi poradnika "krok po kroku" jak się zabrać do zestawu wskaźników (mam wersję z obrotomierzem), żeby czegoś nie zepsuć... (niestety jeszcze nie mam dostępu do działu Download)

Wiem że w kilku tematach przewijał się wątek tarcz indiglo, ale nie uzyskałem odpowiedzi na interesujące mnie kwestie, więc postanowiłem założyć nowy wątek. Jeśli nie w tym dziale to wybaczcie i przenieście drodzy moderatorzy do odpowiedniego działu.

Jednocześnie składam wszystkim forumowiczom Serdeczne życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Grudzień 2008, 22:08   

Jak dobrze pamietam to tarcze indiglo kupione np alledrogo.pl :P zaklada sie na zwykle tarcze jakie ma sie w samochodzie. Potrzebny jest do tego tzw inwerter, ktory jest niezbedny do oswiecenia tarcz. Sama od dluzszego czasu na to choruje ale jeszcze jakos nie nadazyla sie okazja do kupna ale powolutku.. :D
Jesli bedziesz mial juz je w cosiawce to pochwal sie efektem koncowym :)
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Grudzień 2008, 22:55   

Adzi napisał/a:
Potrzebny jest do tego tzw inwerter, ktory jest niezbedny do oswiecenia tarcz.


ja takiego diwajsa nie mam i obrotek mi świeci ;p
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Grudzień 2008, 22:55   

Myślę, że po Świętach lub Nowym Roku zacznę działać. Na pewno po zainstalowaniu zobaczycie efekt.
 
 
     
 mich88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Grudzień 2008, 06:50   

powiem tak mam te tarcze u siebie w corsie i sam je montowałem sam montaż tych tarcz nie jest taki trudny ale najgorsze jest schowanie tych przewodów od każdej tarczy osobno. te przewody są dość długie i ledwo co się zmieściły w zegarach ( przeszczeń pod tarczami jest najlepszym miejscem na schowanie tych przewodów ale trzeba się trochę przy tym pobawić.te tarcze nie wchodzą dokładnie na stare tarcze , tarcza od prędkościomierza i od obrotomierza wchodzi na stare tarcze ale paliwo i temperatura już nie, trzeba wtedy zdemontować stare seryjne tarcze.a efekt końcowy jest naprawdę super.najlepiej te tarcze montować wraz z chromowanymi ramkami do zegarów najlepszy efekt wtedy dają . takie tarcze montuje się od 2 do 3 godzin bo tyle zajmuje dokładne schowanie przewodów od tarcz i inwertera.
Ostatnio zmieniony przez dudu 28 Grudzień 2008, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Grudzień 2008, 16:37   

Ja właśnie o tych ramkach też od razu pomyslalem i jeszcze mam zamiar pomalować wskazówki na czerwono, tylko nie wiem czy farba fluorescencyjna od momona sprawdzi się w naszych zegarach. Nie wiem czy będą świecić, czy trzeba by je dodatkowo podświetlić. Mam zamiar się za to wziąć po Nowym Roku.
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Grudzień 2008, 18:29   

PiotrK65 napisał/a:
Nie wiem czy będą świecić, czy trzeba by je dodatkowo podświetlić.

A nie lepiej zamiast farby fluorescencyjnej przerobić licznik i zrobić podświetlane wskazówki?
(Np na podstawie wskazówek z Omegi A).

Jak by co - odezwij się na PW, dam linka do tutoriala :]
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Grudzień 2008, 19:43   

Aha, i jeszcze jedno pytanko... Mam książkę Wydawnictwa WKŁ pt. "Opel Corsa i Tigra" i tam jest napisane, że aby wymontować zestaw wskaźników trzeba najpierw wymontować koło kierownicy... Czy to aby jest niezbędne ? czy można go wymontować bez demontażu kierownicy ?
 
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Grudzień 2008, 22:18   

Wyciągałam zegary żeby wymienić żarówki podświetlające. Kierownicy nie musiałam ściągać, jednak po odkręceniu śrubek naprawdę trzeba się "pogimnastykować" żeby zegary wyciągnąć bowiem trzeba je ustawić pod odpowiednim kątem. Trochę jest z tym zabawy, ale da się to zrobić bez ściągania kierownicy.
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Styczeń 2009, 16:45   

Potwierdzam. Nie trzeba zdejmować kierownicy, żeby wyjąć zegary. Wiem co piszę, bo robiłem to już parędziesiąt razy ;) Swoją drogą to fajne te chromowane ramki. Może kiedyś pomyślę. ;p
 
     
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 22:18   

Witam,
Również przymierzam się do kupna tarcz indiglo tylko mam pytanie do osób już posiadających takie tarcze czy kolor np niebieski tarcz nie jest w nocy zbyt ostry i nie bije po oczach ? czy nie przeszkadza w nocnej jeździe tzn nie ma w aucie jasno od tych tarcz ? Dziękuję za odp.
Jak można prosiłbym również o jakieś zdjęcie wskazówek jakie są dobre do takich zegarów (podświetlane) oraz montaż wskazówek i diod pod wskazówki.

pozdrawiam,
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 15:32   Wymiana tarcz na indiglo Corsa B

Nie znalazłem tego tematu nigdzie indziej ale jeśli się mylę proszę o przeniesienie. Zamierzam kupic tarcze indiglo do mojej Corsy bez obrotomierza. Chciałem zapytac o skrótowe instrukcje wymiany tych tarcz, czy dam sobie z tym radę sam? Bo nie uśmiecha mi się leciec do żadnego elektryka czy mechanika. no i czy mogę ewentualnie przy tej wymianie coś spartolic bo szczerze jeszcze się nie spotkałem z tą wymianą. Z góry dzieki bardzo :padam:



Używaj opcji SZUKAJ - temat o tych tarczach instniej - przenosze. :krzeslem:
Ostatnio zmieniony przez 1 Lipiec 2009, 12:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Tarcze indiglo w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.