Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:00
problem z wycieraczkami
Autor Wiadomość
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 15:31   problem z wycieraczkami

Cześć. Piszę jak wszyscy, bo oczywiście mam problem :D

Sytuacja kształtuje się następująco:
Wycieraczki przednie chodzą ładnie w każdej pozycji, spryskiwacz też działa tak jak powinien. Wycieraczka tylna też chodzi bez zarzutów.
Cyrk zaczyna się jak włączę jednocześnie wycieraczkę przednią i tylną, lub jak włączę tylko wycieraczkę tylną i będę chciał włączyć tylny spryskiwacz. W takiej konfiguracji pada mi bezpiecznik i już nic się nie rusza...

Ktoś miał podobny problem lub wie co mogło paść i gdzie tego szukać?

dzięki :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 16:16   

A dobry wkładasz bezpiecznik? Powinnien być 30A (zielony)?
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 20:27   

tak :)
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 22:41   

może jest zwarcie na kablach ? sprawdź czy kable nie są gdzieś przetarte może się dotykają ? możliwe miejsce to taka gumka którą widać po otwarciu bagarznika po lewej stronie u góry. Ja miałem tam przetarty jeden kabelek i mi niechodziła wycieraczka.
A dwa może coś jest źle podpięte ?!
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 22:58   

o, dzięki :) właśnie o to chodziło. gdzie szukać zwarcia :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 08:34   

Wątpię by było to zwarcie - dlaczego? bo z pierwszego postu wynika ze jak wycieraczki i spryskiwacze chodzą pojedynczo to działają bez problemu (gdyby było zwarcie to tez wywalało by bezpiecznik). A bezpiecznik wywala dopiero jak włączy sie wszystko naraz, z tego wynika ze urządzenia naraz pobierają za duży prąd.

Dlaczego?
1. Silniki wycieraczek maja za duże obciążenia, spróbuj przesmarować cięgna wycieraczek, wszystkie złącza w układzie poruszania wycieraczek.

2. Złącza elektryczne są zaśniedziałe i powodują duży opór - trzeba przeczyścić złącza.

3. Być może jest to objaw 'starości" i zużycia silnika wycieraczki lub pompki
spryskiwaczy. Uzwojenie wewnętrzne może być uszkodzone i powoduje większy pobór prądu - wymiana silniczka, pompki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » problem z wycieraczkami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.