Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:35
CORSA B - problem z amorem tył
Autor Wiadomość
 Bartequs
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 17:25   CORSA B - problem z amorem tył

Witam . Mam pytanie. Kupiłem dziś amortyzatory Kayaba Excel G, byłem u mechanika - przód wymienił bez problemu, ale tyłu nie, bo mówi, że jakaś poduszka gumowa, która dołączona jest w komplecie, nie pasuje .. (ma za mały otwór) Co to może być ? Przecież ten amortyzator jest dedykowany do tego modelu corsy ..
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 17:44   
   Moje auto: ASTRA G


D...a a nie mechanik. Miałem nie dawno podobny problem, trzeba wyczyścić mocowanie amora w karoserii (w bagażniku) bo napewno nazbierał się tam brud i może trochę lakier spruchniał (papier i pilnik lub skrobak pomoże). Gdyby guma dalej sprawiała kłopoty to można ją lekka przetrzeć na papierze ściernym. A w takie gumy to można dokupić w sklepie.
 
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 22:18   

dokładnie tak jak napisał spidan ja mam właśnie takie amorki z tyłu i napewno pasują ;)
 
 
     
 Bartequs
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 15:29   

Witam.
Dzięki za odpowiedzi. Na szczęście wszystko OK :) Pojechałem do serwisu i w 20 minut miałem założone z tyłu. Podpadł mi zatem mój mechanik, mówiąc, że nie można założyć..
Pierwsze wrażenia z jazdy po założeniu Kayaba Excel G - auto sztywniejsze, o wiele lepiej trzyma się drogi zmieniając pas ruchu, skręcając, sprawia wrażenie 'klejenia się' do drogi - jestem jak najbardziej zadowolony.

Pozdrawiam wszystkich.
Bartek.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 16:15   
   Moje auto: ASTRA G


Bartequs to postaw browara i jesteśmy kwita ;) tylko nie klikaj "pomógł"
 
 
     
 Starka
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:23   

no ja też muszę wymienić amortyzatory z tyłu ;/
do autka z 97r. 3 drzwi pomóżcie jakieś dobre amorki i czy lepiej gazowe czy olejowe??
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:43   
   Moje auto: ASTRA G


Starka temat wyboru amortyzatorów jest już na forum- poszukaj a odpowiedź znajdziesz na 100% :złyy:
 
 
     
 qwertys


Informacje
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Suwałki
Wysłany: 13 Listopad 2013, 20:57   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam
Ja wiem, że odkopuję ten temat i to nawet bardzo mocno, jednak mam pytanie dotyczące zmiany tylnych amortyzatorów w Corsie B. Planuję zamówić sobie KAYABA Excel G, dwie sztuki na tył. Zamierzam zamontować je samodzielnie, bo to w końcu nic trudnego, tylko jest u mnie kiepsko ze sprzętem - nie posiadam klucza dynamometrycznego, więc nie będę miał możliwości przykręcenia śrub według wskazań producenta. Czy to przekreśla szanse na samodzielną zmianę, czy można te śruby przykręcić "z uczuciem" bez stosowania mierników ( w końcu zakładając koła też powinniśmy mierzyć siłę z jaką dokręcamy śruby)?
P.S.
Nie założyłem nowego tematu, ponieważ nie mogę znaleźć takiej opcji nigdzie na forum, szukałem, patrzyłem i nic. Może po prostu jestem ślepy.
W każdym bądź razie pozdrawiam i liczę na Wasze odpowiedzi
Dawid
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 14 Listopad 2013, 17:35   
   Moje auto: AG Z14XEP


wg zaleceń dolne śruby amortyzatora przykręca się niskim momentem (coś pomiędzy 10, a 20 Nm, nie pamiętam dokładnie). Tam musisz uważać by nie zerwać gwintu w przyspawanej nakrętce. Mnie się niestety zdarzyło. problem jest potem z dostępem do tej nakrętki by ją wymienić.
Ps. Ja u siebie mam EXEL G z przodu i z tyłu. Z przodu super, z tyłu troche za twardo (na 'leżących policjantach' czasem tył aż podskakuje). Jak bym wiedział że tak będzie, dałbym olejowe z tyłu. Pierwsze wrażenie po wymianie - jak bym wsiadł do sztywnego bolida ;) ale szybko się przyzwyczajasz :)
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 15 Listopad 2013, 21:06   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Ka dziś jestem po wymienie i jako że tylko takie były kupiłem komplet ,,chińczyk z makaronem na uszach" Magnetti Marelli i jest nawet spoko...
Amorki mają zimę wytrzymać i tyle...
Co do wymiany tylnych to 5min roboty i wystarczy mocny klucz 17 na dół i u mnie 14 na górze ale wiem że są też 17, no i jakiś mały kluczyk do przytrzymana gwintu na nakrętką...
 
 
     
 qwertys


Informacje
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Suwałki
Wysłany: 16 Listopad 2013, 10:59   
   Moje auto: Corsa B 1.0


To chyba jednak na tył olejowe kupię, żeby za twardo nie było, bo różnica i tak będzie bardzo zauważalna patrząc na aktualny stan tylnego zawieszenia.
A co do śrub, to jak rozumiem mogę spokojnie przykręcać na czuja, pamiętając o tym żeby dolną śrubę słabiej przykręcić, tak?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam Dawid
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » CORSA B - problem z amorem tył
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.