Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Corsa B 1.0 turbo intercooler
Autor Wiadomość
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 14:33   Corsa B 1.0 turbo intercooler

Witam ponownie ;)
Mam w corsie 1.0 wymiana silnika jednak nie wchodzi w grę ale chciałbym zrobić coś takiego jak na tym filmiku :

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=Kl-3WMWPngg&feature=related


Tylko powiedzcie co tutaj jest dokładnie zrobione? Wrzucona turbosprężarka? Co to jest dokładniej intercooler? Najlepiej jakbyście mi wysłali jakieś linki albo coś do tych rzeczy które pasowałyby do mojej corsy (silnik 1.0 rocznik 1999), bo nie chce spaprać ;)

Dodatkowo myślałem jeszcze o wydechu sportowym (ale to chyba tylko dla dźwięku, bo mocy to raczej nie da... :( ) , filtrze stożkowym i może o chipach ale słyszałem, że są to zwykłe rezystory, że auto jeździ wtedy jakby cały czas na ssaniu...

Czekam na jakieś odpowiedzi :) Pozdro

PS
Jeśli nie to, to w jaki sposób mogę chodź trochę podnieść moc 1.0? Chociaż żeby zryw większy miała itp
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 14:47   

Kamyl, to nie jest silnik x10xe który był montowany w Europie. Uturbienie tych Europejskich silników 1.0 nie mówię że nie jest niemożliwe, ale co najmniej mija się z celem bo trzeba by było zakuć wszystko a i tak trwałość tej konstrukcji była by liczona w tysiącach kilometrów.

To silnik który był produkowany w Brazylii o pojemności 1 Litra, posiadał 4 cylindry i miał seryjnie turbosprężarkę, przy której coś szło pokopać. Sprowadzenie go do nas jest raczej niemożliwe :hyhy:

Kamyl napisał/a:
Co to jest dokładniej intercooler


Google gryzie? Po krótce taki bajer który dostarcza więcej zimnego powietrza do turbo.

Kamyl napisał/a:
Dodatkowo myślałem jeszcze o wydechu sportowym (ale to chyba tylko dla dźwięku, bo mocy to raczej nie da... :( ) , filtrze stożkowym i może o chipach ale słyszałem, że są to zwykłe rezystory, że auto jeździ wtedy jakby cały czas na ssaniu...


Przy tym silniku daruj sobie cokolwiek, naprawdę. Stożek wsadź do lepszego dźwięku i tyle.


Kamyl napisał/a:
w jaki sposób mogę chodź trochę podnieść moc 1.0? Chociaż żeby zryw większy miała itp


Wszystko się da zrobić, ale tutaj naprawdę efekty są niewspółmierne do poniesionych kosztów dłubania w tym silniku...
 
     
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 16:08   

Hmm no ok ;) Trudno trzeba będzie jakoś przeżyć ten 1.0. Przynajmniej jest bardzo dobrze dotarty... Z górki nawet zamknąłem licznik (też nie mogłem uwierzyć :P ) .

A jak chce wrzucić stożek to obojętny z allegro czy musi być jakiś specjalny? To wymaga większych przeróbek czy coś w stylu plug&play ? :) A i czy istnieje możliwość, że po włożeniu takiego stożka spadnie moc silnika?

Cóż... Postawie na audio i wygląd...
 
     
 opelcorsab1993


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 30
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Koszalin
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 22:33   

No i masz racje. Po prostu szkoda silnika. Włożyłbyś naprawdę duże pieniądze, a moc taka sama by była jak w 1.6. Więc raczej się nie opłaca. pozdro
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Corsa B 1.0 turbo intercooler
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.