Corsa A by Pavel1088
Autor Wiadomość
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 15 Maj 2009, 19:16   Corsa A by Pavel1088

Marka i Model
Opel Corsa A 1.3 4biegi

Modyfikacje Silnika
Seryjnie był 1.3 (13nb) niestety umarł smiercią naturalną , nastepnie był 1.3 na gazniku solex35 (13sb) z kadetta e - wydmuchało uszczelke pod głowica .
Obecnie siedzi silnik z Corsy a gsi 1.6 (e16se)

Układ Wydechowy
seria
Plany: kolektor 4-2-1 z c20xe ,

Układ Hamulcowy
Przednie hamulce z Vectry a GT - 256mm

Modyfikacje Zawieszenia
Stabilzator przedni z corsa a gsi
Plany: gwint fk przód 40-70mm ,tył 40mm, tylny stabilizator z corsy a gsi , wymiana przednich wachaczy i wszystkich innych elementow zawieszenia na nowe

Modyfikacje Wnętrza
Zegary z obrotkiem pochodzace z corsy a gsi, kierownica z manty , fotele kubełki z corsy a gsi

Car Audio
CLARION DB288RUSB MP3/USB

Nadwozie
Lotka Imischera

Koła
Lato Borbet A - polerowane , ewentualnie z corsy a gsi
Zima Vw


Fabryczna Moc/Vmax:
100KM /190 km/h

Corsa odrazu po zakupie


Po ok 3 miesiacach zakupiłem kadetta E dla kół, foteli , silnika








Odrazu do Cosiny powędrowały borbetki 15 "




następnie kierownica i zregenerowane fotele recaro





W miedzy czasie zaczeły sie problemy z silnikiem , nie chciał odpalac i nierowno chodził wiec podjełem decyzje zeby wsadzić silnik z kadetta wraz z 5 biegową skrzynią biegów

Stary silnik




Po rozebraniu silnika okazało sie ze wałek jest strasznie wytarty , tak wygladała dzwigienka popychacza


Silnik z kadetta wraz ze skrzynia


Swap silnika sie udał niestety zrobiłem nim ok 200 km i wydmuchało uszczelke pod głowica, zaczołem rozgladac sie za samochodam ktory bedzie dawca silnika dla corsinki bylo kilka opcji: calibra z c20xe , vectra z c20ne ale naszczescie trafiła sie Corsa Gsi z silnikiem e16se (100km) za małe pienidze :)











Rozbiórka gsi










Silnik został rozebrany, niestety dół silnika był w beznadziejnym stanie , tak wygladał tłok

Niepozostało mi nic jak kupic nowy dół , trafił sie od c16nz ,wymienione zostały w nim panewki i pierscienie , głowica poszła do planowania wymienione zostały w niej zawory

Silnik po złożeniu szybko powedrował do Corsy




Na kołach z gsi






We wnętrzu pojawiły sie zegary z obrotkiem kiera z manty b . Fotele recaro zostały zastapione tymi z gsi(niestety nie mam zdjecia zrobionego)




Podczas walki ze swapami polerowałem borbety








Na borbetach po polerce i malowaniu








Wersja zimowa na kołach VW



Obecnie na montaż czeka zawieszenie i rozpurka tylna z nierdzewki , przednia jest w trakcie spawania









 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Maj 2009, 19:24   
   Moje auto: ASTRA G


Brawo, jestem pod wrażeniem przeprowadzonych zmian i wogóle całej historii.
A jeszcze do tego corsa A w ersji 5d i taki silniczek :) miny zdziwonych kierowców "bezcenne"!!!
Felunie wypolerowane że mucha nie siada :P
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Maj 2009, 19:27   

No i ja również jestem pod wrażeniem... kawał dobrej roboty...
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Maj 2009, 19:46   

Szacun koleś :super:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Maj 2009, 10:45   
   Moje auto: Porshe 911


bardzo ciekawa historia:)
ps: możesz mi napisać producenta tej pasty polerskiej?
pozdrawiam
 
     
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Maj 2009, 13:18   

west napisał/a:
ps: możesz mi napisać producenta tej pasty polerskiej?

Pasta firmy autosol -szczerze moge polecic, lepszej nie znajdziesz
 
 
     
 tomastomas



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Świecie
Wysłany: 18 Maj 2009, 09:46   

Dawaj więcej zdjęć bo piękna ta Corsa :)
 
 
     
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Czerwiec 2009, 19:42   

Został zamontowany stabilizator tylny z Ca gsi



Tutaj porównanie miedzy seria a gsi


Zawieszenie " od spodu "













Rozpórka


Jeszcze troche zdjeci jak corsa usiadła , gwint z przodu jest rozkrecony na maXa












Niestety corsiną nie nacieszyłem sie zbyt długo, po dwóch dniach miałem maly wypadek, oto skutki








_________________
 
 
     
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Czerwiec 2009, 22:41   

DizzyX napisał/a:
A poskładana już ?


Jako tako poskładana , ale to nie jest juz to co było , prawdopodobnie bedzie nastepca corsy ,

Lucas napisał/a:
Nie kusiło Cię, aby zostawić srebrną Corse i przesiąść się w czerwoną GSI? Sentyment do srebrnej czy czerwona kryła jakieś usterki?


Niestety czerwona gsi byla powypadkowa i poskładana niechlujnie , wszędzie zjadał ja rudy , nie było czego ratowac ,kupiłem ja tylko i wyłacznie na czesci .
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 20:40   

Stary współczuje , chyba aż tak wiele się nie posypało żeby zmieniać auto dodaj jakieś fotki , za bardzo szalałeś ... jak doszło do tego wypadku ? Jak już będzie tragedia to mam nadzieje że następca corsy , to będzie oczywiście też corsa A
 
     
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Listopad 2009, 15:36   

Corsa została zrobiona , niestety jej stan nadwozia nie zadowalal mnie- lekko uniesiona prawa podłuznica , przesuniety pas przedni - uniemorzliwiały załozenia kół o rozmiarze 15 cali bo ocierały o błotnik :nocom2: , a przed wypadkiem wchodziły bez problemu.Corsina pojezdziła do połowy wrzesnia , wraz z koncem oc i przegladu została rozebrana i oddana na szrot . Wszystkie wartosciowe czesci zostaly wyjete i czekały na nowego dawce .








W miedzy czasie kupiłem Szajsvagena - Passat b3 2.0 115km Lpg- Fajny , tani, wygodny dupowozik :hurra:


Caly czas szukałem CA , ogladałem chyba 10 cors z gdańska i okolic, niestety wszystkie w stanie srednim i z duza iloscia rdzy i szpachli . Przegladajac alledrogo trafiłem na ładny i rzadki egzemplarz.
















Krótki opis : Corsa A TR , silnik 1.2 na gazniku- zasilany lpg , rok prod. 1985

Plany: Sportowe zawieszenia , porządne heble , silnik e16se , wnętrze od poliftowej Gsi, zrobienie blacharki+ nowy kolorek.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 15:43   

Super ziomek wpadnij nią na spot się obluka. Fajne plany , szkoda tamtej corsy bo fajna była.
Ale taka wersja jaką masz to coś nowego tuningować takie coś to coś wspaniałego. pozdro i powodzenia.
 
     
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18 Listopad 2009, 19:47   
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


no dość ciekawy egzemplaż, szkoda tylko że na gaz ale cóż jestem ciekaw jak ci pójdzie z "modzeniem" ;)
 
 
     
 kruszyn1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Listopad 2009, 20:00   

Kamikaze, zauważyłeś że ma w planach włożenie 1,6? i raczej bez gazu bo nie napisał że przełoży instalacje...
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Listopad 2009, 23:12   

dokładnie 1.6 będzie i napewno bez gazu nie sądze żeby pawel1088, wsadzał do auta gaz ;)
 
     
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Listopad 2009, 16:33   

W corsie na pewno nie bedzie gazu , on sie nadaje do zapalniczek i VW :
 
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2009, 12:38   

Mamy coś innego, swojego rodzaju rodzynek. Czekamy na fotorelacje i dalsze mody. Superrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!
 
     
 nati
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2009, 15:24   

Tak fajnie szło ci z poprzednim autkiem że z niecierpliwoscią czekamy na mody tej nowej!!!
 
     
 pawel1088


Informacje
pomorskie

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 11:37   

Długo się nie odzywałem TR-ka ma się dobrze , nabija kilometrów w nie zmienionym stanie od kupna , jakiś czas temu kupiłem do niej niepordzewiały komplet drzwi. od początku roku mam zamiar za nią się zabrać .

A tym czasem w moim skromnym garażu pojawił się nowy nabytek w świetnej cenie z przeznaczeniem na części . :ojj:








Krótki opis ; Wersja joy , silniczek to dość żwawy 1.4s(75KM) na gaźniku wraz z krótką skrzynią biegów (co najbardziej cieszy), elektryczne szyby , centralny zamek , pół kubełki , zegary z obrotkiem , podświetlane daszki przeciwsłoneczne - większego wypasu w CA nie było.

Edit 26.06.2010
Długo się nie odzywałem , przez ostatni czas dużo sie działo z Corsiną w okresie zimowym wziołem udział w dwóch edycjach zawodów SRT Winter Challenge (rozgrywane w formule time atack )które odbywały się na lotnisku w Borsku.

Od początku maja zabrałem sie za swapa do Corsy ;





Po miesiacu zmagania z corsa udało mi sie :
Ogarnać jako tako blacharke ,
Wstawić:
- wnetrze gsi
-nowe drzwi wraz z elektrycznymi szybami
-silnik , skrzynie biegów , podłaczyć zewnetrzna pompe paliwa( po ponad półrocznym staniu w końcie garażu odpalił od pierwszego strzała)
-hamulce z 256 mm
-wydech
- zawieszenie

















Na dzień dzisiejszy pozostało zrobić tylne hamulce , zbierzność,
do lipca corsa powinna wyjechać na trójmiejskie ulice. :hurra:

A tu nowe koła do corsiny , narazie przymiarka , beda zamontowane po poszerzeniu błotników , narazie wystają 4 cm poza obrys samochodu.



 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa A by Pavel1088
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.