Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:51
Problem z dobraniem akumulatora
Autor Wiadomość
 skafi
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 31 Maj 2009, 22:18   Problem z dobraniem akumulatora

Mam pytanie dotyczące akumulatora i alternatora mianowicie: chciałbym kupi akumulator centre future 72 Ah lecz słyszałem że to nie ma sensu z powodu pojemności akumulatora bo ponoć alternator nie nadąży go ładować. I tu pojawia się moje pytanie czy przy zwykłym użytkowaniu czyli światła komp i mały wzmacniacz akumulator będzie miał wystarczające ładowanie i czy to ma sens kupowanie takiego dużego akumulatora.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 22:31   

Nie widzę sensu takiego dużego akumulatora w samochodzie osobowym. Kup akumulator do 50 Ah. O ile nie będziesz używał wzmacniacza nadmiernie przy wyłączonym samochodzie, to spokojnie on wystarczy.
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 23:45   

Kolego ja mam założony dokładnie ten model centre future tylko o ile dobrze pamiętam 60 Ah z tym że do diesla. I w zupełności wystarcza. Non stop radio jedzie, ciągnie 6 głośników + wzmachol i skrzynia. Kontrolka do sprawdzania cały czas zielona. Jeśli masz benzynę to tak jak pisze Finos, 50 - 55 Ah więcej niema sensu. Zresztą na stronie centry był chyba kalkulator do dobierania aku. Podajesz markę itp i pokazuje jaki musisz kupić. Pozdro ;)
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 13:26   

koledzy maja racje :ok:
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 23:44   

Powiem szczerze że w Corsie A to większy jak 44Ah jest Ci niepotrzebny, bo tam w serii elektryki tyle co kot napłakał ...
72Ah na pewno Ci nie da rady naładował altek...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Silnik i osprzęt » Problem z dobraniem akumulatora
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.