Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:24
Wskazówki licznika.
Autor Wiadomość
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 16:02   Wskazówki licznika.

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie czym może być spowodowane to iż wskazówka licznika rusza się cała mniej więcej w przedziale 20 km/h (np.60-80) czasami wskazówka dochodzi do 80 km/h i nie chce iść dalej. Jeszcze mam problem z wskaźnikiem kilometrów: oszukuje mnie nie pokazuje dobrze kilometrów, zmniejsza mi dystans. Czym może to być spowodowane i czy jest to łatwe w naprawie.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
     
 bartekhar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 17:03   

Najprawdopodobniej to jest wina linki licznika :) Koszt linki myślę w granicach 50 zł. Co do wymiany to nie mam pojęcia ale podejrzewam że trochę precyzyjnej roboty :)
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Maj 2009, 17:24   

natomiast ja jak stałem ostatnio w korku zauważyłem, że na luzie wskazówka sama lekko podskakuje :zdziwko: wcisnięcie i puszczenie sprzęgła pomogło wróciła i spokojnie sobie leżała :looka:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 17:26   

kostek85 - podstawowe pytanie - o rocznik Corsy, licznik z obrotomierzem czy bez? - żeby móc stwierdzić czy masz na linkę czy już elektroniczny. Czy problem był od kiedy kupiłeś samochód czy pojawił sie dopiero teraz?

Piter503 - to skutek uboczny licznika na linkę.

[ Komentarz dodany przez: PiotrK65: 10 Maj 2009, 17:34 ]
Finos uprzedziłeś mnie z odpowiedzią, właśnie coś podobnego miałem napisać.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 10 Maj 2009, 19:35   
   Moje auto: Porshe 911


ja mam podobny problem ! pojawił się jak wyjąłem wskazówki do malowania - oszukuje o 20km/h i nie wiem jak to naprawić... (94` licznik z obrotkiem)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 19:41   

west wyjmij wskazówke, odpal Corse, zostaw ją na luzie i dopiero włóż wskazówke na 0.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 10 Maj 2009, 19:43   
   Moje auto: Porshe 911


Finos napisał/a:
west wyjmij wskazówke, odpal Corse, zostaw ją na luzie i dopiero włóż wskazówke na 0.
sprawdzę sprawdzę! dzięki za rade
 
     
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 20:03   porada

dzięki koledzy i tak corsa 96' rocznik i bez obrotomierza? :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 20:17   

Jeśli chodzi o licznik z 96 to jest on juz raczej elektroniczny, przynajmniej u mnie, ale nie jestem pewnie co do wersji bez obrotomierza. (chyba literka k przy indeksie na liczniku oznacza elektroniczny).
Musisz rozebrać licznik, według instrukcji: http://www.klubcorsa.pl/pliki/zegary.doc

Jeśli jest linka to na 99 % jej winna – podejrzewam ze gdzieś pękł pancerz w której jest linki. - wymiana to troche rozbierania, koszty linki koło 30 zł.

Jeśli jest elektroniczny to zobacz czy dobrze stykają piny, być może porobiły się jakieś luzy i nie styka dokładnie – przyjrzyj się czy licznik nie był kręcony- bo obawiam się ze był i teraz wychodzi nie umiejętność tej czynności.
 
     
 Fazeer
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 09:48   LICZNIK PRĘDKOŚCI

Witam serdecznie, mam problem z licznikiem prędkości mianowicie co pewnien czas wyłącza się i włącza. Podczas jazdy wskazówka opada do 0 km/h i po kilkunastu kilometrach się włączy i działa poprawnie po czym znowu nie działa. Co może być przyczyną? Kolega wspomniał coś o komputerze i błędach ... Opel Corsa B 1.5 TD 98' licznik elektroniczny. Reszta zegarów działa poprawnie. Pozdrawiam

Edit by Finos: Kolego jest na forum opcja SZUKAJ - po co otwierać kolejny temat o czymś o czym była juz mowa? Tak robisz tylko nieporządek i potem inni nie mogą znaleść odpowiedzi na problem. Post przeniosłem, a Ciebie proszę o poprawe na przyszłość
Ostatnio zmieniony przez 11 Maj 2009, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 09:58   

Fazeer:
Cytat:
Jeśli jest elektroniczny to zobacz czy dobrze stykają piny, być może porobiły się jakieś luzy i nie styka dokładnie.
 
     
 Fazeer
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 10:09   

Tylko mój problem jest nieco inny ponieważ wogóle nie działa jak juz się wyłączy ...
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 10:32   

Fazeer - Ewidentnie cos nie styka - jakieś drganie samochodem i licznik sie rozłącza, kolejne drganie i załącza. Sprawdź styki i kostki przy liczniku.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Maj 2009, 16:03   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


a chciałem wrócić do problemu oszukiwania prędkości i kilometrów. Może to wina kół? Zamiast 13 cali masz inne?? Tak na logike to rozmiar kół ma znaczenie.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 16:09   

dudu napisał/a:
a chciałem wrócić do problemu oszukiwania prędkości i kilometrów. Może to wina kół? Zamiast 13 cali masz inne?? Tak na logike to rozmiar kół ma znaczenie.


O graty dla Dudu - ja szukałem winny u was w liczniku a nie pomyślałem o kołacha. Rzeczywiście licznik będzie wskazywał poprawnie tylko na seryjnym rozmiarze koł.
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 16:44   

Finos napisał/a:
Rzeczywiście licznik będzie wskazywał poprawnie tylko na seryjnym rozmiarze koł.

No, nie tak do końca - ważne jest żeby średnica koła się zgadzała. Można łatwo sobie przeliczyć (są odpowiednie kalkulatory w internecie).

A jeśli chodzi o problem westa, to tak na przyszłość (albo dla innych ;) ) - jak wyciągasz wskazówki (prędkościomierza/obrotomierza, nie wiem jak z innymi), najpierw wyciągnij ten kołeczek, na którym opiera się wskazówka w "stanie spoczynku" - wskazówka opadnie jeszcze bardziej. Zaznaczasz sobie miejsce gdzie opadła i dopiero wyciągasz. Montaż odwrotny - montujesz w miejscu gdzie sobie zaznaczyłeś, później przesuwasz wskazówkę i wstawiasz kołeczek :)
 
     
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Maj 2009, 14:18   

witam
jeśli chodzi o mój przypadek to raczej nie wina kół gdyż gdy go zakupiłem było wszystko ok zaczęło się tak dziać jak raz wjechałem w duży korek i moja prędkość skakała 0-20-0-20km/h .
A tak poza tym to mam koła 14. rozebrałem licznik to znaczy sprawdziłem wszystkie styki i nadal tak samo. czy czas kupić nowy licznik? jak tak to mam jeszcze pytanie czy mogę kupić z obrotkiem czy musi być bez tak jak miałem.
POZDRAWIAM!!!!
 
     
 Brilarith
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 22:23   

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc spytam tutaj,

Mam problem z licznikiem, otóż słychać go straasznie, tak jakby furgotał, czym szybciej jadę (szybciej nabijają się kilometry) tym głośniej furgocze! Już się przyzwyczaiem ale czasem mnie wkurza to ;)

Raz zdjąłem licznik odkręciłem linkę, naoliwiłem zakręciłem spowrotem i było ok ale do czasu. Teraz znowu przyszkadza. Czas wymienić licznik czy można coś innego zrobić?

I chciałbym spytać, czy jak bym musiał wymienić licznik to już czy warto wszystko i odrazu kupić z obrotościomierzem.

Dzięki z góry za pomoc.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 12:05   

Brilarith:

Nie wiem w jakim rodzaju do Ciebie pisać - piszesz w męskim, a w profilu masz zaznaczony kobieta :zdziwko: Skoro naoliwienie linki pomogło, to sam sobie odpowiedziałeś/aś ze linka nadaje się do wymiany.
Prędkościomierz w obrotomierzem są moim zdaniem wygodniejszym zestawem. Tylko kupując musisz zwrócić uwagę na indeks, musi być taki sam jak w starym liczniku bo inaczej nowy będzie oszukiwał – ale o tym poczytaj na forum.
 
     
 Brilarith
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Czerwiec 2009, 23:15   

Przepraszam za zamieszanie, używam konta narzeczonej :P
Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 9 Czerwiec 2009, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wskazówki licznika.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.