Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
GPS vs. policja
Autor Wiadomość
 GBartek



Informacje
mazowieckie

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Ostrołeka
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 19:33   GPS vs. policja

Witam, mam pytanie czy kazdy GPS wykrywa czy gdzies stoi policja ? Co jest lepsze GPS czy CB ?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 19:39   

GPS może mieć opcje pokazywania Ci gdzie są zamontowane STAŁE fotoradary (po prostu ma te miejsca wgrane w mapę). Nie wykrywa żadnych suszarek czy przenośnych fotradorów. Jeśli chodzi o policje to lepsze CB - i pogadać sobie można jak sie nudzi :) .
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 19:40   

Jak na mój gust to GPS nie wykrywa gdzie stoi policja tylko wskazuje punkty na mapie gdzie naniesione są punkty niebezpieczne i fotoradary. GPS to nie antyradar (chyba, że są takie, ale ja nie słyszałem). Jako bardziej pewne określiłbym CB. Ale ze względów bezpieczeństwa przecież warto zwolnić w punktach niebezpiecznych dla życia i zdrowia swojego i innych.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 19:44   
   Moje auto: Porshe 911


na CB pytasz: "Koledzy jak ścieżka do XXX?" a ktoś odpowiada czysto lub stoją tu i tu!
na GPS pokazuje gdzie sa radary i się nie raz mylisz bo mówi ci " uwaga radar za 300m" a on jest odwrócony w drugą stronę
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 19:57   

Finos napisał/a:
to lepsze CB - i pogadać sobie można jak sie nudzi :) .

no co Ty nie powiesz :P
CB jest o wiele lepsze w sprawach przejazdów dróg- GPS Ci nie powie, że kawałek drogi jest remontowany i masz jechać objazdem.. Tak samo GPS czasami potrafi ładnie poprowadzić Cię w pole- nie raz byłam tego świadkiem..
 
     
 GBartek



Informacje
mazowieckie

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Ostrołeka
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 20:34   

zdania podzielone :) a wy gdybyscie musieli wybrac , co byscie wybrali i dlaczego ?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 20:43   

GBartek napisał/a:
zdania podzielone


Ja tam widze ze jesteśmy za CB

Z CB jedze od 4 lat, miałem okazje jedzić z GPS - i wiem jedno lepiej kupić sobie CB - jak sie zgubisz to przez CB tez powiedzą Ci jak jechać.
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 22:30   

west napisał/a:
na CB pytasz: "Koledzy jak ścieżka do XXX?" a ktoś odpowiada czysto lub stoją tu i tu!

słyszałem o przypadku że policja odpowiadała że czysto a sami stali za rogiem i ZONK :)
ale to pewnie sporadyczne przypadki. Oczywiście CB jest zdecydowanie lepsze. Na GPSie pokaże Ci miejsce (czytaj punkt) i tyle a na radyjku ktoś Ci powie że za stacją benzynową skręć w prawo i potem będzie szkoła, a za nią wielki żółty budynek i łatwiej trafisz!
Plusy GPSa to punkty POI oraz obliczanie odległości (najszybsza, najkrótsza)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 22:36   

He He mi kiedyś niebiescy odpowiedzieli na CB :) Ja w eter ze stoją tu i tu, a odpowiedz: juz nie stoimy - jedziemy w twoim kierunku :)
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 19:48   

Finos napisał/a:
He He mi kiedyś niebiescy odpowiedzieli na CB :) Ja w eter ze stoją tu i tu, a odpowiedz: juz nie stoimy - jedziemy w twoim kierunku :)

Finos może to tak wyglądało?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 21:37   

He - mnie by nie ścigneli :) jak można porównywać Corsę do jakies Audicy :zabawa:
 
     
 GBartek



Informacje
mazowieckie

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Ostrołeka
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 15:00   

http://allegro.pl/item662...ona_gumowa.html dobry taki zestaw ?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 18:58   

GPS bardzo fajna sprawa, z GPS łatwiej jest się poruszać po mieście którego się nie zna, pokazuje gdzie skręcać itp.. ale trzeba też patrzeć na znaki, tablice informacyjne, wtedy na pewno trafi się do celu :) CB to już inna bajka, można pogadać i można dowiedzieć się gdzie stoją miśki z suszarkami :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » GPS vs. policja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.