Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Nowy tłumik do CORSY B
Autor Wiadomość
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 09:16   Nowy tłumik do CORSY B

Witam

Mam pytanie. Naszło mnie ostatnio, żeby wymienić tłumik np. na ten:
Kod:
http://moto.allegro.pl/item506649432_tlumik_proracing_usa_opel_corsa_b_z_kwasowki.html

Pytanie brzmi. Czy to oprócz dźwięku coś daje? Chodzi mi o moc. Czasami jak jeżdżę na zloty hondy to prawie każdy tam ma zamontowane takie tłumiki. Znajomy mnie zapewnia, że moc wzrasta nawet o 10 - 20 KM. Nie chce mi się w to wierzyć :/ Jak u Was się to sprawuje. Co na ten temat sądzicie?

P.S. przez szukajkę znalazłem tylko o stukaniach tłumika, więc założyłem nowy temat.

Pozdrawiam,
robsien
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 11:31   

Dzięki za odpowiedź. Co sądzisz o firmie ULTER SPORT?
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 12:46   

ok. Popatrzę, przemyślę i dam znać co wybrałem :) Jeszcze raz dzięki za poradę.
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Grudzień 2008, 13:28   

ROBSIEN ja mam takie coś

Kod:
http://moto.allegro.pl/item504460243_tlumik_sportowy_km_malon_spo_opaska_gratis.html


ale nie mówie,że jestem zadowolony w pełni.Wolałbym lekko podgięty,ale cóz poszło :lol3:
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 17 Grudzień 2008, 16:02   
   Moje auto: Opel Astra G


Kod:
http://www.moto.allegro.pl/item500732758_tlumik_sportowy_owal_dtm_podgiety_basowy_nowy.html


nie wiem czy takie coś podgięte pasowało by w Corsie?? :co2:
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 17 Grudzień 2008, 17:57   
   Moje auto: Opel Astra G


No właśnie :( )
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 06:09   

Zaszalałem i zamontowałem sobię cuś takiego:
Kod:
http://moto.allegro.pl/item505295548_podwojny_tlumik_sportowy_ulter_sport.html
Brzmi cudnie. Nie jest za głośny. Lekki basik się wydobywa. Tylko ja mam z jednym wlotem i dwoma wylotami. Też ulter sport. Polecam!
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 10:50   

No to zobaczymy to cudo w sobotę... Końcówki masz podgięte jak na zdjęciu, czy proste ?
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 10:53   

Taki tłumiczek mi się podobal ,taki zakupiłem...ROBSIEN a ty nie masz przypadkiem końcowego dedykowanego do corsy??
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 16:39   

Końcówki mam zagięte, jak na zdjęciu. Tak jak piszesz akitainu. Tłumik jest dedykowany do corsy b. Z kupnem miałem szczęście, bo przyjechałem do zakładu tylko zorientować się w cenie. Facet mi mówi, że mają jedyny, ostatni dedykowany do corsy. Właśnie jeden z tych, które mi się podobały :) Długo nie myślałem :zeco:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Styczeń 2009, 18:42   
   Moje auto: ASTRA G


Ice nie rób zamieszania w temacie, zajrzyj do działu "klubowicze ich auta" to sobie pooglądasz.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Styczeń 2009, 17:40   

a mogę się dowiedzieć jaką średnice ma miejsce montażu nowej końcówki ? wtedy będę mógł szukać czegoś konkretnego ;)
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 19:33   
   Moje auto: ASTRA G


chłopie użyjsz "szukaczki" bo to wcale nie boli :rotfl:

Tu masz coś do odsłuchu:
http://www.klubcorsa.pl/t...ht=nasze+wygary

Resztę sam znajdziesz.
 
 
     
 po3


Informacje
malopolskie

Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Maj 2009, 11:46   

Witam
Na dniach będę zakładał sportowy tłumik końcowy do mojej Corsy. Mam do wyboru dwa punkty serwisowe gdzie sprzedają i montują takie rzeczy - cenowo wychodzi to od 230 do 280zł + montaż. Nie wiem dokładnie jakie marki tłumików tam sprzedają... i czy w ogóle jest to istotne żeby była to jakaś konkretna marka ? wg mnie tłumik to tłumik.. będzie mruczał i ładnie wyglądał i o to właśnie chodzi. No ale na co zwrócić uwagę przy wyborze??
Powiedzcie mi czy do takiego tłumika dostanę jakieś papiery ? Że nie przekracza dopuszczalnych norm hałasu albo coś w tym stylu? Czy mógłbym mieć jakieś problemy z tego względu podczas przeglądu :szok: ?? Dodam że mam katalizator, cały układ pozostaje bez zmian (jak narazie) a zmieniam tylko tłumik końcowy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Nowy tłumik do CORSY B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.