Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Corsa C 1.0 2004 Twinport nie odpala (nie ma iskry)
Autor Wiadomość
 lightningan
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 16:20   Corsa C 1.0 2004 Twinport nie odpala (nie ma iskry)

Witam,

Kupile Corse C 2004 1.0 Twinport 3
cylindry, i nie odpala. Kupilem ja od starszego goscia ktrory powiedzial mi ze uszczelka pod glowica poszla (woda w oleju) i nie zapala. Dobra wymienilem uszczelke pod glowica, wszystko poskladalem i dalej nic. Tak samo jak i przed wymiana tak i po wymianie przy probie odpalenia mruga kontrolka od silnika i cos pyka pod maska, wydaje mi sie ze to pyka przepustnica. Wyciagnolem przed wymina uszczelik ta listwe do swiec wlozylem swiece przytknolem do masy i krecilem zeby zobaczyc czy iskra jest ale nie bylo. Wiec wnioskuje ze nie odpala bo nie ma iskry. Silnik kreci wszystko ladnie kompresja jest tylko iskry nie ma i dlatego tez nie odpala. Z tego co czytalem moze to byc rownierz wina ECU, bo to ono wszystkim steruje.

Moze ktos z was mial podobny przypadek i mogl by mi pomoc.

Dziekuje i Pozdrawiam
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 18:53   

W pierwszej kolejności należało odwiedzić dział z powitaniami przedstawić się, przywitać , opisać autko ,co robisz itp.Jak wchodzisz do kogoś do domu to też otwierasz drzwi kopniakiem i ładujesz się jak do chlewa?
Co do pytania to najpierw zczytaj błędy techem i daj w tym poście.Kontrolka która ci świeci to chack engine czyli wszystko co masz pod maską,przepływka,magistrala wtrysku moduł zapłonowy,czujniki położenia wałków itp.Musisz dać punkt zaczepienia czyli zczytać błędy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa C 1.0 2004 Twinport nie odpala (nie ma iskry)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.