Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
Głośna praca silnika na 5 biegu między 2500-3000 obrotów
Autor Wiadomość
 sosnowskiw
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 13:17   Głośna praca silnika na 5 biegu między 2500-3000 obrotów

Witam mam taki problem od miesiąca jestem posiadaczem Corsy D wersji 5D 1.2 benzyna 80KM Enjoy. W weekend wybrałem się autem poza miasto i zauważyłem bardzo głośny warkot silnika i lekkie szarpanie na 5 biegu między 2500-3000 obrotów około 90KM/h po przekroczeniu 3000 obrotów ten hałas się uspokaja i silnik zaczyna pracować normalnie. W pracy mam służbową Corse C z tym samym silnikiem 1.2 i nie ma takich objawów silnik pracuje równo. Proszę o informację czy ktoś już miał taki problem?
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 21:06   

Z której części silnika dobiega hałas?Wydech,rozrząd?Jaki to rodzaj dźwięku?stuk,pierdzenie ,piszczenie?chrobotanie?
Precyzuj kolego bo nie jesteśmy jasnowiwidzami.
 
 
     
 sosnowskiw
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 10:21   

Dźwięk dochodzi z pod maski słychać chrobotanie, które po przekroczeniu 3000 tysięcy obrotów ustaje, zauważyłem wczoraj, że na innych biegach też słychać ten dźwięk w tym przedziale.

[ Dodano: 16 Czerwiec 2009, 11:40 ]
Byłem wczoraj na przeglądzie gwarancyjnym w Oplu auto ma przejechane 12600km wyjaśniła się sprawa jak to w serwisie fachowo stwierdzono rezonansu między 2500-3000 tyś obrotów. Rezonans powoduje tłumik, Opel dostał niedawno oficjalne pismo, że niektóre modele Corsy D z silnikami 1.2 TwinPort mogą wpadać w taki rezonans i nie jest to żadna wada fabryczna tylko akurat taka partia tłumików została zainstalowana. No ciekawe ale już się nie chciałem kłócić. Szczęka mi opadła jak mi wystawili rachunek za przegląd, gdzie został wymieniony olej, filtr i filtr kabinowy 600zł masakra!!! Nic dziwnego, że nie warto kupować nowego auta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Głośna praca silnika na 5 biegu między 2500-3000 obrotów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.