Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:03
Corsa C - co się może psuć, po ilu latach?
Autor Wiadomość
 aberade
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 22:51   Corsa C - co się może psuć, po ilu latach?

Hej,
zwracam się z zapytaniem/prośbą do użytkowników Corsy C, mających doświadczenie z tym autem i/lub osób znających się z innych powodów na rzeczy.

Napiszę pokrótce o co chodzi: jestem szczęśliwą posiadaczką i użytkowniczką Corsy C rocznik 2006, 1.2 ze skrzynię easytronic. Posiadam ten samochód "od nowości" /BTW: super w użytkowaniu/. Przy okazji mam jeszcze drugie cztery kółka - poruszam się na wózku. W związku z niepełnosprawnością, mam możliwość dostawać w przyszłości zwroty kosztów ewentualnych napraw samochodu. Wszystko pięknie, ale cały ambaras w tym, że już teraz muszę określić, jaka będzie kwota przyszłych napraw. Żeby podać kwotę, którą określi mechanik - muszę wiedzieć, co w moim samochodzie może się popsuć, hipotetycznie. Oczywiście najlepiej żeby były to prognozy lekko na wyrost, bo jak podam za dużą kwotę - najwyżej jej nie wykorzystam.

Dlatego tak jak w temacie posta: proszę o określenie, co może hipotetycznie psuć się w tym samochodzie. Macie na pewno doświadczenie, może są wśród Was mechanicy? Może pracownicy Salonów/Serwisów Opla? Proszę o wszelkie opinie i rady.

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Ania
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Kwiecień 2009, 17:41   

Czy easytronic to "pełen" automat, czy taka skrzynia bez sprzęgła a ze zmiana biegów? Jeśli to automat z opcją zmiany biegów sekwencyjną to się o nią nie musisz martwić. Jeśli skrzynia manualna bez sprzęgła to gorzej, bo stosują ją między innymi VW, Fiat, Renault i Mercedes i we wszystkich tych przypadkach, mimo iż pochodzą od różnych producentów, są to systemy mocno awaryjne.

W przypadku zwykłego automatu należy tylko pamiętać o regularnej (co 60tys km lub co 5 lat) wymianie wymianie oleju w skrzyni i filtra oleju w skrzyni.

Poza tym Corsa C jest już bardzo dobrze zabezpieczona antykorozyjnie.

W silniku 1.2 szczególną troską należy otoczyć rozrząd. Przeciąganie jego wymian skutkuje szybkim zużyciem i awariami wałków rozrządu.

No a poza tym... To jest OPEL - samochód niemiecki. Niemieckie są najlepsze i nie ma się zasadniczo o co martwić.

Szerokiej drogi! ;)
 
     
 aberade
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 11:58   

Easytronic to skrzynia manualna ze sprzęgłem elektronicznym - skrzynia sekwencyjna. Można nią jeździć na biegu A /wtedy pełen automat/ lub "klasycznie" zmieniając biegi - sekwencyjnie, popychając "gajgę" do przodu lub do tyłu.

Co do pełnych automatów, to miałam z takowym do czynienia w japończyku /automat ze sprzęgłem ferromagnetycznym/ - skrzynia padła jak kawka po 150tys km :kwasny: Więc to chyba nie jest reguła, że automaty są aja, a sekwencje ble.
Liczę na to, że mając ten samochód "od nowości", uda mi się go utrzymać jak najdłużej w stanie dobrym. Bardzo lubię to autko :) chcę nim jak najdłużej jeździć. A dodatkowo w moim przypadku niesprawny samochód - to mega-problem. Nie zepchnę na pobocze itd... dlatego też - już nie tylko ze względów możliwości refundacji napraw, ale też w dużej mierze dla siebie - chcę wiedzieć na co mam zwracać uwagę, o co się szczególnie troszczyć, czego pilnować.

Widzę, że też masz Corsę C... Powiedz mi, tak z Twojego doświadczenia, na co mam zwracać uwagę? Ten rozrząd - jak to się sprawdza i co jaki czas?
Co powinnam robić z tym samochodem poza regularnymi zmianami oleju, przeglądami itp.? Mów do mnie jak do dziecka - drukowanymi literami - jestem kobietą, nie obeznaną w dziedzinie mechaniki.

Nim więcej, nawet błahostek, przedstawię na liście koniecznych czynności, które trzeba robić i/lub które mogą z dużym prawdopodobieństwem się zdarzyć, tym dla mnie lepiej.

dzięki i pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Corsa C - co się może psuć, po ilu latach?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.