Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:59
Kalibracja wskaźnika temperatury płynu chłodzącego - Corsa B
Autor Wiadomość
 Radcors 16V
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 16:41   Kalibracja wskaźnika temperatury płynu chłodzącego - Corsa B

Mam problem ze wskaźnikiem temperatury płynu chłodzącego. Wymieniłem czujnik ( dwa razy) i cały czas wskaźnik temperatury znajduje się na 100 stopniach lub nawet więcej. Pojechałem na komputer i okazało się że temperatura podawana przez komputer jest około 15 stopni niższa od tej którą pokazują "zegary". Byłem już z tym wszędzie i nikt nic nie wie. O co chodzi? Może ktoś miał coś podobnego? HELP!!!!

||||||
zmieniłem tytuł ze " Wskaźnik temperatury (...)"
na Kalibracja wskaźnika temp(...)"
Ostatnio zmieniony przez dudu 11 Kwiecień 2009, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 16:48   

O ile dobrze pamiętam (bo już dawno rozkręcałem licznik) to za i wskaźnikiem temperatury znajduje się takie małe białe pokrętło, którym można wyskalować ten wskaźnik. Musisz rozebrać deskę rozdzielczą i wymontować z niej wskaźnik temperatury (jest przykręcony od tyłu dwoma nakrętkami).
 
     
 Radcors 16V
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 16:59   

Ok. Tylko powiedz mi jak to mniej więcej zrobić, bo nie bardzo wiem jak. :(
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 17:21   

Po pierwsze musisz rozebrać deskę według instrukcji:
LINK - udostępniam z działu pliki, bo nie chce wszystkiego tu kopiować.

Nie wiem jaki jest rocznik twojej Corsy, ale możesz mieć licznik elektroniczny, zmieni to tylko tyle ze nie będziesz się męczył z linką, bo porostu jej nie będzie.
W instrukcji masz ładnie wszystko opisane, jak wyjmiesz wskaźnik temperatury to znajdziesz na nim takie małe białe pokrętło, jak nim będziesz kręcił to będzie Ci się ruszać wskazówka, cofnij ją o około 15 stopni i po kłopocie, z idealnym ustawianiem się nie baw bo i tak wskazuje on wartości poglądowe a nie rzeczywiste.
Ostatnio zmieniony przez dudu 11 Kwiecień 2009, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Radcors 16V
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 09:57   

Wielkie dzięki. Rozkręciłem i znalazłem. Już działa jak należy. :ok:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Kalibracja wskaźnika temperatury płynu chłodzącego - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.