Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:28
Słaby hamulec tylni Corsa B
Autor Wiadomość
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Luty 2009, 22:58   Słaby hamulec tylni Corsa B

Witam. Mam taki problem. Słabo hamuje mi lewe tylne koło. A co za tym idzie samoregulator się nie ustawia i ręczny też słabo łapie na to kolo.

- szczęki są w dobrym stanie
- próbowałem odpowietrzyć to koło ale wygląda że nie jest zapowietrzone
- bęben wydaje się być dobry
- cylinderek nigdzie nie cieknie
- płynu nie ubywa ze zbiorniczka

I teraz moje pytanie. Czy może to być wina cylinderka mimo że nie cieknie?? No bo już nie wiem Ogólnie hamulce są dobre tylko właśnie przez ten ręczny zacząłem się interesować tym kołem. Jeśli ktoś miał coś podobnego prosił bym o rady. Pozdrawiam
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Luty 2009, 07:16   
   Moje auto: Porshe 911


stawiam na cylinderek :) ) :wstyd:
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Luty 2009, 09:39   

Ja mam to samo, tylne prawe koło w ogóle mi nie hamuje :( Jak zmieniałem linke do ręcznego, zauważyłem, że ktoś źle założył sprężynki do szczęk...zamiast od zewnątrz to on dał od wewntątrz..także wypychało szczęki w bęben po skosie :/ niby teraz jest ok, ale nadal nie hamuje, więc nie wiem co jest przyczyną. U mnie też wszystko wygląda ok, cylinderek suchy, szczęki i bęben w miare dobre...
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Luty 2009, 14:53   

Cylinderk może być zapieczony. A co do ręcznego to faktycznie może być coś źle złożone bo on działa tylko mechanicznie, a nie hudraulicznie. Sprawdź w drugim kole jak tam jest poskładane oraz jak linki pracują w pancerzach.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Luty 2009, 14:55   
   Moje auto: Porshe 911


teraz jak jest zimno linki potrafią porostu zamarznąć w swoich "otulinach" osłonkach, dostanie się trochę wody i juz mamy problem
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Luty 2009, 15:22   

Nie to nie linka. Wiem że hamulec ręczny jest mechaniczny. Ale za ustawienie ręcznego jest odpowiedzialny samoregulator. A jeśli hamulec nożny nie działa poprawnie i nie rozwiera szczęk dostatecznie mocno to samoregulator nie ustawi ręcznego i cały czas będzie słabiej brał. Tłoczki w cylinderku chodzą więc nie są zapieczone. Jak śnieg stopnieje będę musiał go rozebrać i wszystko sprawdzić. No i chyba dojdzie wymiana płynu dla spokojności. Bo nie mam innych pomysłów.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Kwiecień 2009, 20:07   

28.03.09:
StitchRD doszedłeś usterki? Bo ja właśnie tez mam to samo, tylko ze z prawym tylnym kołem, dziś rozebrałem i szczeki są ok, bęben również, cylinderek -nie cieknie, wydaje mi sie ze działa tak jak trzeba. I nie wiem juz co, a trzeba to w końcu zrobić dla własnego bezpieczeństwa, a i na przeglądzie będzie cienko

03.04.09:
Myślę ze rozwiązałem problem. Udałem się do mechanika, z wizja wymiany klocków, cylinderka a może i bębna, a ten zrobił mi to w 20 minut – odpowiednio wyregulował regulator, przed nałożeniem bębna. Powiecie nic niezwykłego, ale ja tez regulowałem tak jak opisuje to książka, i choć wydawało mi się ze on robi to tak samo to tak samo, to jednak co fachowa ręka to fachowa. Koszt 20 zł – a hamuje teraz równo po obu stronach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Słaby hamulec tylni Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.